See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości z terenu miasta Darłowo w roku 2026
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Miasto Darłowo oraz częściowo odpadów komunalnych zbieranych selektywnie w PSZOK zgodnie z aktualnie obowiązującymi zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy i zgodnie zapisami aktów prawa miejscowego z podziałem na następujące zadania: Część 1. 15 01 01 Opakowania z papieru i tektury 15 01 06 Zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 07 Opakowania ze szkła 20 01 39 Tworzywa sztuczne Część 2. 16 01 03 Zużyte opony Część 3. 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów 17 01 03 Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia 17 02 02 Szkło 17 02 03 Tworzywa sztuczne Część 4. 20 01 11 Tekstylia Część 5. 20 01 32 Leki inne niż wymienione w 20 01 31 Część 6. 20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji Część 7. 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne Część 8. 20 03 07 Odpady wielkogabarytowe 4. Zamawiający zastrzega, że podana, szacunkowa ilość odpadów w strumieniu przewidzianym do zagospodarowania stanowi jedynie dane szacunkowe. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia odszkodowawcze w przypadku, gdy ilość przekazanych do zagospodarowania odpadów w okresie realizacji zamówienia będzie niższa lub wyższa od szacowanej ilości odpadów do zagospodarowania. Zamawiający wymaga, aby Instalacja Komunalna znajdowała się w odległości nie większej niż 35 km od granicy gminy Miasta Darłowo. 5. Zobowiązania Wykonawcy: Wykonawca zobowiązany jest do: 1) zapewnienia, dla właściwej realizacji przedmiotu umowy, przez cały czas trwania umowy, dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości co najmniej takiej, jak w ofercie złożonej przez Wykonawcę; 2) ponoszenia pełnej odpowiedzialności za należyte wykonanie powierzonych czynności, tj.: zagospodarowania odpadów w procesach odzysku i/lub unieszkodliwiania, postępowania z odpadami zgodnie z hierarchią prowadzenia ewidencji odpadów zgodnie z przepisami: 3) okazania - na żądanie Zamawiającego - wszelkich dokumentów potwierdzających wykonywanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa; 4) przedstawienia wraz z ofertą szczegółowego planu minimalizacji składowania odpadów, obejmującego: a) opis technologii i metod przetwarzania odpadów b) prognozowane poziomy odzysku i recyklingu dla poszczególnych frakcji c) sposób zagospodarowania pozostałości po sortowaniu i przetwarzaniu d) identyfikację instalacji, do których odpady będą kierowane, wraz z ich efektywnością odzysku Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny planu opisanego w ust. 5 pkt 4 pod kątem jego zgodności z obowiązującymi przepisami oraz celami środowiskowymi, w tym z zasadą hierarchii postępowania z odpadami. Realizacja planu będzie monitorowana poprzez półroczne raporty składane Zamawiającemu (do dnia 30.07.2026r. i do dnia 30.01.2027 r.) zawierające dane o masie odpadów przekazanych do składowania oraz do innych form zagospodarowania. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjmował „odpady zmieszane” bezpośrednio do prowadzonej przez siebie instalacji komunalnej. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przyjmował odpady „bio” bezpośrednio do instalacji do przetwarzania bioodpadów. Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo potwierdzić przyjęcie odpadów kwitem wagowym z legalizowanej wagi znajdującej się na terenie instalacji do przetwarzania odpadów lub stacji przeładunkowej. Kwit wagowy powinien zawierać między innymi datę, godzinę wjazdu i wyjazdu pojazdu, nr rejestracyjny pojazdu, rodzaj dostarczonych odpadów, nazwę podmiotu dostarczającego odpady objęte przedmiotem zamówienia, wagę brutto, wagę tarę, wagę netto tj. ilość dostarczonych odpadów, nr kwitu wagowego, czytelny podpis osoby przyjmującej odpady oraz imię i nazwisko osoby przekazującej odpad. Kwity zostaną udostępnione Zamawiającemu na żądanie drogą elektroniczną. Ponadto, każde przyjęcie odpadów będzie potwierdzone w Bazie Danych o Odpadach w dniu zrealizowania dostawy na podstawie wcześniej wygenerowanej karty przekazania odpadów. Wykonawca zobowiązuje się przyjmować odpady do instalacji od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-17:00. 6. W przypadku wystąpienia awarii wskazanej w ofercie instalacji przetwarzania odpadów, Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia przetwarzania odpadów w instalacji zastępczej do czasu usunięcia awarii instalacji, na koszt własny Wykonawcy. W przypadku wystąpienia awarii Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie do: 1) pisemnego poinformowania Zamawiającego o wystąpieniu awarii, 2) złożenia wyczerpujących wyjaśnień i dowodów awarii, 3) wskazania przewidywanego terminu usunięcia awarii, 4) wskazania instalacji zastępczej, do której odpady będą kierowane przez Wykonawcę w celu jej akceptacji przez Zamawiającego, 5) złożenia oświadczenia, że instalacja zastępcza spełnia wymagania prawa umożliwiające przyjmowanie przez nią odpadów do przetwarzania, w tym oświadczenia potwierdzającego, iż podmiot prowadzący instalację zastępczą posiada wymagane uprawnienia do przetwarzania odpadów. Przez awarię instalacji rozumie się zdarzenie niezależne od woli Wykonawcy o charakterze losowym, w następstwie, którego przetwarzanie odpadów w instalacji przetwarzania odpadów wskazanej w ofercie jest niemożliwe. Wykonawca zobowiązany jest umożliwić Zamawiającemu przeprowadzenie kontroli, w tym odbycia wizji lokalnej instalacji, przeprowadzonej bez uprzedzenia w godzinach pracy instalacji, w celu potwierdzenia stanu awarii. Odpady przekazane do instalacji zastępczej, która nie została zaakceptowana przez Zamawiającego, uznaje się za zagospodarowane niezgodnie z umową i nie przysługuje za nie wynagrodzenie.
Vorherige Bekanntmachung: 783385-2025
Interne Kennung: ZP.271.10.2025 / GO.7031.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Składanie oferty 1) Wykonawca składa Ofertę poprzez złożenie za pośrednictwem Platformy Zakupowej: a) wypełnionego i podpisanego Formularza Oferty (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ). Formularz oferty winien być wykonany (napisany) pismem maszynowym lub komputerowym bądź inną trwałą i czytelną techniką. b) wypełnionego i podpisanego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) przez wykonawcę (w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – odrębnego dla każdego z wykonawców podpisanego przez każdego z wykonawców; w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego – podpisanego przez podmiot udostępniający zasoby) oraz Oświadczenia wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ c) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEDiG) *Pełnomocnictwo pod rygorem nieważności przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli dokument sporządzony został jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, wykonawca składa cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca lub notariusz (§7 Rozporządzenia PRM) d) (o ile dotyczy) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie e) (o ile dotyczy) oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ) f) (o ile dotyczy) zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ. Po złożeniu Oferty wyświetla się komunikat i wykonawca otrzymuje wiadomość email z platformazakupowa.pl 2) Platforma Zakupowa szyfruje Oferty w taki sposób, że nie jest możliwe zapoznanie się z ich treścią do terminu otwarcia ofert. 3) Oferta musi być sporządzona w języku polskim i podpisana przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania wykonawcy. Wszelkie czynności wykonawcy związane ze złożeniem wymaganych dokumentów (w tym m.in.: składanie oświadczeń woli w imieniu wykonawcy, poświadczanie kopii dokumentów za zgodność z oryginałem) muszą być dokonywane przez osobę (osoby) reprezentujące wykonawcę zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze, bądź osobę (osoby) właściwie umocowane. 4) Ofertę oraz oświadczenie (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ustawy Pzp, sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej – tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przygotowanym przez Zamawiającego oświadczeniu JEDZ w wersji edytowalnej stanowiącej załącznik nr 3, Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić obszary, które nie zostały zakreślone na czerwony kolor. W części IV Zamawiający żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja Alfa), bez konieczności wypełniania poszczególnych sekcji A, B, C i D. W związku z ograniczoną liczbą znaków pozostałe informacje zostały zamieszczone w dziale XX. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1
Beschreibung: 15 01 01 Opakowania z papieru i tektury - 300 Mg 15 01 06 Zmieszane odpady opakowaniowe - 350 Mg 15 01 07 Opakowania ze szkła - 50 Mg 20 01 39 Tworzywa sztuczne - 20 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: 1) zagospodarowanie przekazanych odpadów odbywało się zgodnie z wymogami ustawy o odpadach- w procesach odzysku (R) lub unieszkodliwienia (D), 2) Wykonawca uzyskał minimum 70 % odzysku/recyklingu przekazanych odpadów,
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2
Beschreibung: 16 01 03 Zużyte opony - 30 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: 1) odpad poddany został procesowi odzysku lub recyklingu, 2) dopuszcza się przetworzenie do produkcji paliwa alternatywnego.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3
Beschreibung: 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów - 150 Mg 17 01 03 Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia - 15 Mg 17 02 02 Szkło - 30 Mg 17 02 03 Tworzywa sztuczne - 40 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: 1) odpady poddane zostały zagospodarowaniu, z zastrzeżeniem przestrzegania hierarchii sposobów postępowania z odpadami, 2) jeżeli wykonawca posiada pozwolenie na recykling/odzysk, odpady powinny zostać poddane tym procesom,
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4
Beschreibung: 20 01 11 Tekstylia - 10Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: 1) odpad poddany został procesowi odzysku lub recyklingu, 2) dopuszcza się przetworzenie do produkcji paliwa alternatywnego,
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5
Beschreibung: 20 01 32 Leki inne niż wymienione w 20 01 31 - 0,7 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: zagospodarowanie przekazanych odpadów odbywało się zgodnie z wymogami ustawy o odpadach- w procesach odzysku (R) lub unieszkodliwienia (D)
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6
Beschreibung: 20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji - 1150 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: odpad poddany został recyklingowi, z którego powstanie produkt, który można wprowadzić na rynek, spełniając przepisy szczegółowe
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7
Beschreibung: 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 3950 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: Wykonawca dokonał redukcji składowania odpadów o kodach 19 12 12, 19 05 99 do minimum, ale w ilości nieprzekraczającej 20% strumienia niesegregowanych odpadów przyjętych od Zamawiającego
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8
Beschreibung: 20 03 07 Odpady wielkogabarytowe - 300 Mg Zamawiający wymaga, aby podczas realizacji niniejszego zadania: odpad w ilości minimum 90% przyjętych odpadów poddany został procesowi recyklingu.
Interne Kennung: Część 8