2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z miejsc gromadzenia odpadów położonych w granicach administracyjnych miasta Chełm, 2) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych zebranych w Chełmie poprzez przekazanie bezpośrednio do instalacji. Wykaz instalacji, do których Wykonawca będzie przekazywać odpady komunalne odebrane od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm określa Załącznik nr 5 do umowy, 3) prowadzenie miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin w Chełmie wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wybudowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, po zawarciu z Zamawiającym umowy dzierżawy nieruchomości i uzyskaniu zezwolenia na zbieranie odpadów, 4) utrzymanie infrastruktury towarzyszącej wybudowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi: a) gniazda podziemne, b) gniazda pół-podziemne, c) punkty elektrośmieci, d) mobilne stacje recyklingu, e) miejskie stacje wody pitnej, f) uliczne pojemniki na odpady segregowane, g) pojemniki na odchody zwierzęce, h) pojemniki edukacyjne na odpady segregowane w obiektach oświaty. 5) wyposażenie nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki lub worki przeznaczone do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, 6) wyposażenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej w zestaw pojemników przeznaczonych do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, oraz ich utrzymywanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 7) wyposażenie aptek w pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków, 8) wyposażenie placówek oświatowych i budynków użyteczności publicznej w pojemniki do zbiórki zużytych baterii, 9) wyposażenie wskazanych osiedli w pojemniki na zużytą odzież i tekstylia, 10) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, 11) prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych wśród mieszkańców i właścicieli nieruchomości, w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, 12) zapewnienie mieszkańcom świadczenia, odpłatnie, usług dodatkowych związanych z odbieraniem odpadów komunalnych, 13) prowadzenie sezonowych zbiórek tzw. „mobilnych” w szczególności: wielkogabarytów, tekstyliów, popiołu itp. Szczegółowy zakres zamówienia, opis usług będących przedmiotem umowy, prognozowana masa odpadów komunalnych do odbioru i transportu (ilości szacunkowe), szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz szczegółowy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieselektywnego zbierania odpadów są zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do umowy. Zamawiający przewiduje wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514). Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie w terminie 40 tygodni nie dłużej niż do 31.12.2026 r. Szczegółowe terminy wykonywania czynności będących w zakresie przedmiotu zamówienia określono w § 2 Projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 9 do SWZ).
Interne Kennung: DAIF-ZP.271.5.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowanie ma art. 138 ust. 4 ustawy Pzp - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z miejsc gromadzenia odpadów położonych w granicach administracyjnych miasta Chełm, 2) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych zebranych w Chełmie poprzez przekazanie bezpośrednio do instalacji. Wykaz instalacji, do których Wykonawca będzie przekazywać odpady komunalne odebrane od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm określa Załącznik nr 5 do umowy, 3) prowadzenie miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin w Chełmie wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wybudowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, po zawarciu z Zamawiającym umowy dzierżawy nieruchomości i uzyskaniu zezwolenia na zbieranie odpadów, 4) utrzymanie infrastruktury towarzyszącej wybudowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi: a) gniazda podziemne, b) gniazda pół-podziemne, c) punkty elektrośmieci, d) mobilne stacje recyklingu, e) miejskie stacje wody pitnej, f) uliczne pojemniki na odpady segregowane, g) pojemniki na odchody zwierzęce, h) pojemniki edukacyjne na odpady segregowane w obiektach oświaty. 5) wyposażenie nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki lub worki przeznaczone do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, 6) wyposażenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej w zestaw pojemników przeznaczonych do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, oraz ich utrzymywanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 7) wyposażenie aptek w pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków, 8) wyposażenie placówek oświatowych i budynków użyteczności publicznej w pojemniki do zbiórki zużytych baterii, 9) wyposażenie wskazanych osiedli w pojemniki na zużytą odzież i tekstylia, 10) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, 11) prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych wśród mieszkańców i właścicieli nieruchomości, w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, 12) zapewnienie mieszkańcom świadczenia, odpłatnie, usług dodatkowych związanych z odbieraniem odpadów komunalnych, 13) prowadzenie sezonowych zbiórek tzw. „mobilnych” w szczególności: wielkogabarytów, tekstyliów, popiołu itp. Szczegółowy zakres zamówienia, opis usług będących przedmiotem umowy, prognozowana masa odpadów komunalnych do odbioru i transportu (ilości szacunkowe), szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz szczegółowy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieselektywnego zbierania odpadów są zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do umowy. Szczegółowy zakres zamówienia, warunki oraz sposób ich wykonania określają Projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 9 do SWZ).