94782-2025 - Ergebnis
Dänemark – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Vedligehold af grønne områder samt vintertjeneste for Horsens Vand A/S
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vedligehold af grønne områder samt vintertjeneste for Horsens Vand A/S
Beschreibung: Udbuddet omfatter ydelser inden for grønt vedligehold samt vintertjeneste. Ydelserne skal udføres på og omkring ordregivers arealer. På arealerne findes hovedsagelig ordregivers installationer, f.eks. renseanlæg, pumpestationer, vandværk mm. På udbudstidspunktet er der tale om følgende ydelser: Der udføres pleje på ca. 230 adresser, beliggende i Horsens kommune. Vintertjeneste udføres på 16 adresser.
Vorherige Bekanntmachung: 505457-2024
Interne Kennung: 321300
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung, 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten løber fra 1. april 2025, indtil den opsiges af en af parterne. Aftalen kan opsiges med 9 mdr. varsel, til udgangen af en måned, dog tidligst med virkning pr. 1. april 2028.