95312-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Anorganische Grundchemikalien – Rammeaftale vedr. indkøb og levering af fældningskemikalier til renseanlæg
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale vedr. indkøb og levering af fældningskemikalier til renseanlæg
BeschreibungNærværende udbud omfatter indkøb og levering af fældningskemikalier til Hillerød Spildevand og Halsnæs Spildevand renseanlæg og pumpestationer. Udbuddet er opdelt i 2 delaftaler: •Delaftale 1: Fældningskemikalier til Hillerød Spildevand •Delaftale 2: Fældningskemikalier til Halsnæs Spildevand Tilbudsgiver kan afgive tilbud på én eller begge delaftaler. Delaftale 1: Hillerød Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Jernkloridsulfat •Polyaluminiumklorid Delaftale 2: Halsnæs Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Polyaluminiumklorid •Jernklorid •Jern(ll/lll)klorid eller Jern(III)klorid Der henvises til det fulde udbudsmateriale for en mere detaljeret beskrivelse af krav til de enkelte produkter. Rammeaftalen forventes at have kontraktstart 01-05-2025 og er gældende i 2 år med mulighed for forlængelse i 2 x 12 måneder på uændrede vilkår.
Interne Kennung411295
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24310000 Anorganische Grundchemikalien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24960000 Verschiedene chemische Erzeugnisse, 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung, 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Fældningskemikalier til Hillerød Spildevand
BeschreibungHillerød Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Jernkloridsulfat •Polyaluminiumklorid
Interne Kennung411297
Optionen
Beschreibung der OptionenRammeaftalen kan forlænges i 2x12 måneder
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Fældningskemikalier til Halsnæs Spildevand
BeschreibungHalsnæs Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Polyaluminiumklorid •Jernklorid •Jern(ll/lll)klorid eller Jern(lll)klorid
Interne Kennung411298