See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach, obiektach i na posesjach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego znajdujących się w Olsztynie, Elblągu i Ełku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia będzie realizowany z podziałem na następujące CZĘŚCI zamówienia: 1) CZĘŚĆ I – świadczenie usługi utrzymania czystości w budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 2) CZĘŚĆ II – świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Olsztynie przy ul. Kajki 10/12, 3) CZĘŚĆ III – świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Dyspozytorni Medycznej w Olsztynie przy ul. Niepodległości 16, 4) CZĘŚĆ IV – świadczenie usługi utrzymania czystości w budynku i na posesji Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1, 5) CZĘŚĆ V – świadczenie usługi utrzymania czystości w budynku i na posesji Morskiego Przejścia Granicznego w Elblągu przy ul. Kotwiczej 2, 6) CZĘŚĆ VI – świadczenia usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Ełku przy ul. Mickiewicza 15. 2. Szczegółowy opis CZĘŚCI I zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI I – załączniku nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. 3. Szczegółowy opis CZĘŚCI II zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI II – załączniku nr 3 do SWZ. 4. Szczegółowy opis CZĘŚCI III zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI III – załączniku nr 4 do SWZ. 5. Szczegółowy opis CZĘŚCI IV zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI IV – załączniku nr 5 do SWZ. 6. Szczegółowy opis CZĘŚCI V zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI V – załączniku nr 6 do SWZ. 7. Szczegółowy opis CZĘŚCI VI zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI VI – załączniku nr 7 do SWZ. 8. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 9. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 10. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. Jednakże w przypadku CZĘŚCI II, CZĘŚCI III, CZĘŚCI V i CZĘŚCI VI zamówienia do obowiązków wykonawcy należy bieżące uzupełnianie ww. środków higienicznych otrzymanych od zamawiającego. 11. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 12. Zamawiający na swój koszt udostępni wykonawcy niezbędną do realizacji przedmiotu zamówienia ciepłą i zimną wodę, energię elektryczną oraz zamykane pomieszczenie do przechowywania sprzętu czyszczącego, środków czystości oraz odzieży roboczej. 13. Zamawiający zastrzega prawo do ewentualnego zmniejszenia zakresu zamówienia w ramach każdej CZĘŚCI wraz z odpowiednim zmniejszeniem wynagrodzenia (w przypadku wystąpienia zaplanowanych prac remontowych, inwestycyjnych, zmian organizacyjnych u zamawiającego, wyłączenia pomieszczeń / budynków z eksploatacji, itp.), przy czym zamawiający gwarantuje wykonanie co najmniej 70 % wartości zawartej umowy w ramach każdej z CZĘŚCI. Z tytułu zmniejszenia zakresu zamówienia w ramach poszczególnych CZĘŚCI wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 14. Przedmiot zamówienia realizowany będzie z podziałem na następujące etapy: 1) etap I – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2026, 2) etap II – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2027, 3) etap III – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2028, 4) etap IV (nie dotyczy CZĘŚCI III) – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2029 – w przypadku uruchomienia OPCJI. 15. W przypadku braku środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia w ramach etapów II, III lub IV zamawiający odstąpi od realizacji tego etapu/tych etapów, a wykonawcy w takim przypadku będzie przysługiwało jedynie wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy do dnia odstąpienia. Zapisy dotyczące zapłacenia przez zamawiającego kary umownej z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie zamawiającego nie mają w tym przypadku zastosowania. 16. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Vorherige Bekanntmachung: 858565-2025
Interne Kennung: WO-IV.272.39.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ I – świadczenie usługi utrzymania czystości w budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis CZĘŚCI I zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI I – załączniku nr 2 do SWZ. 2. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. 5. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI I zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do przedłużenia terminu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy w stosunku do terminu realizacji zamówienia głównego wynoszącego 30 miesięcy, tj. łącznie do 42 miesięcy, a wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały okres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego okresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże okres obowiązywania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do miesięcznych cen ryczałtowych świadczenia usługi, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, wcześniejszego rozwiązania umowy, waloryzacji wynagrodzenia, czynności wykonywanych na podstawie stosunku pracy.
Los: LOT-0006
Titel: CZĘŚĆ II – świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Olsztynie przy ul. Kajki 10/12
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis CZĘŚCI II zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI II – załączniku nr 3 do SWZ. 2. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. Jednakże w przypadku CZĘŚCI II zamówienia do obowiązków wykonawcy należy bieżące uzupełnianie ww. środków higienicznych otrzymanych od zamawiającego. 5. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ II
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI II zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do przedłużenia terminu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy w stosunku do terminu realizacji zamówienia głównego wynoszącego 30 miesięcy, tj. łącznie do 42 miesięcy, a wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały okres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego okresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże okres obowiązywania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do miesięcznych cen ryczałtowych świadczenia usługi, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, wcześniejszego rozwiązania umowy, waloryzacji wynagrodzenia, czynności wykonywanych na podstawie stosunku pracy.
Los: LOT-0007
Titel: CZĘŚĆ III – świadczenie usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Dyspozytorni Medycznej w Olsztynie przy ul. Niepodległości 16
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis CZĘŚCI III zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI III – załączniku nr 4 do SWZ. 2. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. Jednakże w przypadku CZĘŚCI III zamówienia do obowiązków wykonawcy należy bieżące uzupełnianie ww. środków higienicznych otrzymanych od zamawiającego. 5. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ III
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI III zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do przedłużenia terminu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy w stosunku do terminu realizacji zamówienia głównego wynoszącego 20 miesięcy, tj. łącznie do 32 miesięcy, a wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały okres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego okresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże okres obowiązywania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do miesięcznej ceny ryczałtowej świadczenia usługi, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, wcześniejszego rozwiązania umowy, waloryzacji wynagrodzenia, czynności wykonywanych na podstawie stosunku pracy.
Los: LOT-0008
Titel: CZĘŚĆ IV – świadczenie usługi utrzymania czystości w budynku i na posesji Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis CZĘŚCI IV zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI IV – załączniku nr 5 do SWZ. 2. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. 5. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ IV
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI IV zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do przedłużenia terminu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy w stosunku do terminu realizacji zamówienia głównego wynoszącego 30 miesięcy, tj. łącznie do 42 miesięcy, a wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały okres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego okresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże okres obowiązywania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do miesięcznych cen ryczałtowych świadczenia usługi, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, wcześniejszego rozwiązania umowy, waloryzacji wynagrodzenia, czynności wykonywanych na podstawie stosunku pracy.
Los: LOT-0009
Titel: CZĘŚĆ V – świadczenie usługi utrzymania czystości w budynku i na posesji Morskiego Przejścia Granicznego w Elblągu przy ul. Kotwiczej 2
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis CZĘŚCI V zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI V – załączniku nr 6 do SWZ. 2. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. Jednakże w przypadku CZĘŚCI V zamówienia do obowiązków wykonawcy należy bieżące uzupełnianie ww. środków higienicznych otrzymanych od zamawiającego. 5. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ V
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI V zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do przedłużenia terminu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy w stosunku do terminu realizacji zamówienia głównego wynoszącego 30 miesięcy, tj. łącznie do 42 miesięcy, a wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały okres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego okresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże okres obowiązywania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do miesięcznych cen ryczałtowych świadczenia usługi, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, wcześniejszego rozwiązania umowy, waloryzacji wynagrodzenia, czynności wykonywanych na podstawie stosunku pracy.
Los: LOT-0010
Titel: CZĘŚĆ VI – świadczenia usługi utrzymania czystości w pomieszczeniach Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Ełku przy ul. Mickiewicza 15
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis CZĘŚCI VI zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI VI – załączniku nr 7 do SWZ. 2. Do wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca użyje własnych środków myjących i konserwujących, zwanych dalej środkami czystości, właściwych do danego rodzaju czyszczonych powierzchni, dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce, posiadających wymagane przepisami prawa dokumenty, tj.: 1) w przypadku środków myjących, czyszczących i konserwujących posiadających w swym składzie substancje niebezpieczne – karty charakterystyki, o których mowa w ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816), 2) w przypadku preparatów dezynfekujących będących wyrobami medycznymi – deklaracje zgodności UE, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), 3) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – pozwolenia na obrót lub inne dokumenty, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24), 4) w przypadku preparatów dezynfekcyjnych będących produktami leczniczymi – pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 z późn. zm.). 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu czyszczącego właściwego do danego rodzaju prac i powierzchni, gwarantującego wysoką jakość świadczonych usług oraz stosując odpowiednie dla tego sprzętu środki czyszczące, a także przy pomocy osób posiadających stosowne kwalifikacje zawodowe. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje obowiązku wyposażenia sprzątanych pomieszczeń w środki higieniczne, tj.: papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, płyn do higienicznej dezynfekcji rąk. Jednakże w przypadku CZĘŚCI VI zamówienia do obowiązków wykonawcy należy bieżące uzupełnianie ww. środków higienicznych otrzymanych od zamawiającego. 5. Do obowiązku wykonawcy należy segregacja opadów oraz zabezpieczenie worków na śmieci. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ VI
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI VI zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do: a) przedłużenia terminu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy w stosunku do terminu realizacji zamówienia głównego wynoszącego 30 miesięcy, tj. łącznie do 42 miesięcy, a wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi objętej OPCJĄ, b) zwiększenia zakresu świadczenia usługi utrzymania czystości o dodatkową powierzchnię wewnętrzną znajdującą się na VII piętrze, wynoszącą 226,28 m2, na maksymalny okres 36 miesięcy, 2) skorzystanie przez zamawiającego z OPCJI wymienionych w pkt 1 jest niezależne od siebie, 3) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały okres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego okresu przewidzianego OPCJĄ, 4) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej OPCJĄ, 5) w treści oświadczenia zamawiający wskaże okres, na jaki będzie korzystał z OPCJI, 6) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 7) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 8) do zamówień objętych OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do miesięcznej ceny ryczałtowej świadczenia usługi, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, wcześniejszego rozwiązania umowy, waloryzacji wynagrodzenia, czynności wykonywanych na podstawie stosunku pracy, z zastrzeżeniem, iż świadczenie usługi utrzymania czystości na dodatkowej powierzchni wewnętrznej znajdującej się na VII piętrze: a) rozliczane będzie według miesięcznej ceny ryczałtowej określonej w ofercie dla tej usługi, b) realizowane będzie przy uwzględnieniu obowiązków i sposobu wykonania określonych w załączniku nr 2 do umowy.