2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – trzewiki pilota letnie wzór 2010 i trzewiki pilota zimowe wzór 2010
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - trzewiki pilota letnie wzór 2010 i trzewiki pilota zimowe wzór 2010. Zakres zamówienia obejmuje dwa zadania.
Vorherige Bekanntmachung: 653131-2025
Interne Kennung: 5/2026/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, iż posiada zdolność techniczną lub zawodową w realizacji dostaw, przez co rozumie się: że wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje, 1 dostawę odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (za dostawę odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia uznawana będzie dostawa trzewików lub butów do umundurowania polowego dla służb mundurowych*), o wartości nie mniejszej niż: Zadanie 1:170.000,00 zł; Zadanie 2: 180.000,00 zł; * Pod pojęciem dostaw na rzecz służb mundurowych zamawiający rozumie dostawy realizowane na rzecz Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Leśnej, Straży Miejskiej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, powyższy warunek zostanie spełniony, jeśli: co najmniej jeden z wykonawców wykaże, że posiada wymagane doświadczenie w realizacji dostaw (niedopuszczalne jest „sumowanie” powyższego warunku). W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego doświadczenia wykonawca zobowiązany jest załączyć do wniosku wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dotyczy Zadania nr 1 i 2: W przypadku, gdy warunki minimalne spełni więcej niż 5 (pięciu) wykonawców, zamawiający stworzy ich listę rankingową przyznając oceny według poniższych zasad: 1. W celu oceny wniosków w zakresie kryterium selekcji wykonawca przedstawia wykaz należycie wykonanych dodatkowych dostaw, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, również wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (za dostawy odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia uznawane będą dostawy trzewików lub butów do umundurowania polowego dla służb mundurowych) o wartości: za każdą wskazaną dodatkową (jednak nie więcej niż 2 dostawy) dostawę, każda o wartości co najmniej: zadanie nr 1: 170.000,00 zł brutto; zadanie nr 2: 180.000,00 zł brutto; wykonawca otrzyma 50 pkt, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 2. Punkty będą przydzielane wyłącznie na podstawie wykazu wykonanych lub wykonywanych dostaw, wraz z referencjami bądź innymi dokumentami, które wykonawca złoży wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wykaz wykonanych dostaw, a także referencje bądź inne dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw nie podlegają uzupełnieniu lub poprawieniu. Uwaga: Zamawiający zastrzega, iż w zakresie kryterium selekcji punktowane będą wyłącznie dostawy inne niż wskazane na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu. 3. W przypadku, gdy wykonawca będzie posługiwał się doświadczeniem pozyskanym jako uczestnik konsorcjum, będzie musiał udowodnić, iż osobiście zrealizował dostawy o wartościach wskazanych powyżej. 4. Pozycja wykonawcy na liście będzie uzależniona od sumy punktów uzyskanych za wykazane dostawy. 5. Jeżeli dwóch lub więcej wykonawców otrzyma taką samą liczbę punktów (więcej niż zero), o ich kolejności w rankingu decydować będzie łączna wartość brutto dostaw wskazanych w kolejności w wykazie. 6. W przypadku gdy podczas sporządzania rankingu w oparciu o powyższe zasady, zamawiający nie będzie mógł wyłonić 5 wykonawców do zaproszenia do złożenia oferty, o kolejności ujmowanych wykonawców w rankingu, będzie decydować data złożenia wniosku (data i godzina rejestracji na platformie zakupowej lub data i godzina rejestracji w kancelarii jawnej w siedzibie zamawiającego).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18832000 Spezialschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Trzewiki pilota letnie wzór 2010 - zadanie 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – 5 000 par trzewików pilota letnich wzór 2010. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): nr 921A/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: • Zaświadczenie o zgodności zakładowych wzorów z obowiązującym WDTT i wzorem do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi dla Trzewiki pilota letnie wzór 2010, wzór 921A/MON,z terminem wystawienia po 21.10.2011 roku. • Certyfikat zgodności wyrobu o spełnianiu wymagań WDTT na: Trzewiki pilota letnie wzór 2010 Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Trzewiki pilota letnie wzór 2010 - zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 2. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo dostawy trzewików pilota letnich wzór 2010 w ilości do 5000 par w terminie: 120 dni od daty poinformowania wykonawcy przez zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.
Los: LOT-0002
Titel: Trzewiki pilota zimowe wzór 2010 - zadanie 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – 5 000 par trzewików pilota zimowych wzór 2010. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): nr 922A/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: • Zaświadczenie o zgodności zakładowych wzorów z obowiązującym WDTT i wzorem do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi dla Trzewiki pilota zimowe wzór 2010, wzór 922A/MON, z terminem wystawienia po 21.10.2011 roku. • Certyfikat zgodności wyrobu o spełnianiu wymagań WDTT na: Trzewiki pilota zimowe wzór 2010. Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Trzewiki pilota zimowe wzór 2010 - zadanie 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 2. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo dostawy trzewików pilota zimowych w ilości do 5 000 par w terminie: 120 dni od daty poinformowania wykonawcy przez zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.