96301-2026 - Ergebnis
Dänemark – Bau von Seedeichen – Ballum Dige
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBallum Dige
BeschreibungDenne entreprise benævnt ”Ballum Dige” omfatter overordnet forstærkning med klæg og sand af det eksisterende Ballum Dige – gældende på strækningen fra Rømø Dæmningen og sydpå til Vesterende. Dertil også udgravning og tildannelse af søområde, ifm. indvinding af de til diget benyttede sand- og klægforekomster.
Vorherige Bekanntmachung744981-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45243300 Bau von Seedeichen
5. Los
LosLOT-0001