See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy artykułów spożywczych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych do Szpitala we Fromborku
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zastosował przyspieszoną procedurę zamówieniową ponieważ wyczerpano środki przeznaczone na poszczególne pakiety, a zachowanie terminów podstawowych dla przetargu nieograniczonego będzie skutkować przekroczeniem kwot umownych. Powyższe wynika z zastosowania diet, które wprowadzono zgodnie ze wskazaniami Dietetyka, który rozpoczął wykonywanie swoich zadań we wrześniu 2025 r. (umowy ws. zamówień publicznych obowiązują od 01 lutego 2025 r.). Po wprowadzeniu w żywieniu szpitalnym zaleceń dietetycznych dotyczących żywienia pacjentów, zgodnie z wymaganiami jakościowymi dotyczącymi wędlin i produktów spożywczych stosowanych w żywieniu szpitalnym, wynikającymi bezpośrednio z przepisów prawa żywnościowego UE i krajowego, a część z nowego standardu żywienia szpitalnego obowiązującego od 2023 r. (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. w sprawie programu pilotażowego w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach - "Dobry posiłek w szpitalu" – Dz. U. z 2023 r., poz. 2021) oraz dokumentów wykonawczych i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Instytutu Żywienia i Żywności, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowy Zakład Higieny, zaistniała konieczność zmiany sposobu wydawania posiłków w Szpitalu. Powyższe spowodowało szybsze niż pierwotnie przewidywano (postępowanie wszczęte w listopadzie 2024 r. z datą obowiązywania umów do 31 lipca 2026 r.) wyczerpanie środków przewidzianych w kontraktach dla poszczególnych zadań. Dodatkowo po wyeliminowaniu wszystkich produktów niespełniających powyższych wymogów lub zamianie na inne wyższej jakości, Szpital zwiększył wydatki na wyżywienie Pacjentów. W związku z tym jesteśmy zmuszeni do wszczęcia wcześniejszej procedury przetargowej, gdyż wyczerpano przeznaczone środki na w/w zakupy. Zamawiający nawet przy zastosowaniu możliwych uregulowań zawartych w art. 455 ust. 1 i 2 uPzp nie jest w stanie zaspokoić potrzeb Szpitala w wymaganych terminach.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Różne produkty spożywcze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych (przyprawy, makarony, mąka, cukier, oleje, kasze, kiszonki etc.) do Szpitala we Fromborku.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Jaja kurze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa jaj kurzych w rozmiarze L do Szpitala we Fromborku.
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Mięso
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa do Szpitala we Fromborku
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Wędliny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wędlin do Szpitala we Fromborku
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Pieczywo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa do Szpitala we Fromborku
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Ciasta
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciast do Szpitala we Fromborku
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Produkty mleczarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów mleczarskich do Szpitala we Fromborku
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 – Warzywa i owoce
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa warzyw i owoców do Szpitala we Fromborku.
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 – Mrożonki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa głęboko mrożonych produktów spożywczych do Szpitala we Fromborku
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte