2. Verfahren
Verfahren
Titel: Brandsikring DKV Udbud
Beschreibung: Der henvises til udbudsmaterialet. Udbudsbrevet/udbudsbetingelsen indeholder en nærmere beskrivelse af opgaven og udbudsforløbet, og det øvrige materiale indeholder en beskrivelse af opgavens omfang. Den anslåede værdi er udtryk for et skøn. Kontraktværdien forventes at blive omkring 2,9 mio. kr., ekskl. moms for delaftale Øst og 2,1 mio. kr., ekskl. moms for delaftale Vest. Oplysningerne om varighed i udbudsbetingelserne er foreløbige, da tidsplanen indgår som et konkurrenceelement.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ordregiver har til hensigt at udvælge 3/5 ansøgere, der vil blive opfordret til at afgive tilbud. Såfremt der modtages flere end 3/5 konditionsmæssige ansøgninger fra ansøgere, udvælges de 3/5 ansøgere, som ud fra hensynet til at skabe en optimal konkurrence, vurderes bedst egnede til at løse opgaven. Udvælgelsen vil ske på baggrund af de fremsendte referencer, hvor der vil lægges vægt på referencernes sammenlignelighed med den udbudte opgave. Referencerne vil blive bedømt ud fra en helhedsvurdering. Se yderligere i udbudsbekendtgørelsens afsnit 5.1 .
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 Øst
Beschreibung: Delaftale 1 Øst
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 Vest
Beschreibung: Delaftale 2 Vest