97254-2026 - Ergebnis
Polen – Verwaltung von Müllhalden – „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK na terenie gminy Mszczonów”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK na terenie gminy Mszczonów”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) odbiór, transport i zagospodarowanie całej masy wytworzonych odpadów komunalnych zarówno zmieszanych jak i gromadzonych w sposób selektywny, powstałych i zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych gminy Mszczonów w latach 2026 - 2027; b) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w latach 2026 - 2027. Przedmiot zamówienia należy zrealizować bez względu na warunki atmosferyczne, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami: 1) Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), 2) Uchwały nr 9/25 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 25 lutego 2025 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030, 3) Uchwały NR XXIII/190/20 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 26 sierpnia 2020 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mszczonów, 4) Uchwały Nr XVI/136/20 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 10 stycznia 2020 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. c) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia i wyposażenia bez dodatkowych opłat właścicieli zamieszkałych nieruchomości (zabudowy jednorodzinnej) w worki foliowe:- do segregacji odpadów komunalnych (wykonane z foli LDPE 120l o wymiarach 700 mm szer. x 1050 mm wys. x 0,35 mm grub.) w kolorze żółtym przeznaczone na tworzywa sztuczne, opakowania metalowe oraz opakowania wielomateriałowe, - do segregacji odpadów komunalnych (wykonane z foli LDPE 120l o wymiarach 700 mm szer. x 1050 mm wys. x 0,35 mm grub.) w kolorze niebieskim przeznaczone na papier, - do segregacji odpadów komunalnych (wykonane z foli LDPE 80l o wymiarach 700 mm szer. x 900 mm wys. x 0,50 mm grub.) w kolorze zielonym przeznaczone na szkło. Zamawiający wskazuje szacunkową ilość worków przewidzianych do realizacji usługi, wynikającej z przedmiotowego zamówienia: - worki koloru niebieskiego oznaczone napisem „Papier” – 25 000 szt. w każdym roku realizacji usługi; - worki koloru zielonego oznaczone napisem „Szkło” – 30 000 szt. w każdym roku realizacji usługi; - worki koloru żółtego oznaczone napisem „Metale i tworzywa sztuczne” – 150 000 szt. w każdym roku realizacji usługi. Dodatkowo Wykonawca zabezpieczy minimum po 150 szt. worków dla poszczególnych frakcji odpadów w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie i będzie je uzupełniał sukcesywnie w miarę zgłaszanych potrzeb. Wykonawca po każdorazowym odbiorze tych odpadów jest zobowiązany pozostawić nowe worki w ilości odpowiadającej odebranym workom. Worki muszą być wykonane z folii półprzezroczystej umożliwiającej szybką ocenę zawartości, muszą posiadać zakładki, otwory na taśmę oraz taśmę do zawieszania i zawiązywania, muszą posiadać nadruk z danymi Urzędu, tj. Urząd Miejski w Mszczonowie, tel. 46 858 28 30, 46 858 28 31 oraz wykazem odpadów, które można wrzucać do worka i których nie należy wrzucać. Worki muszą posiadać kolorystykę zgodną z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2021 r. poz. 906). d) Wykonawca w ramach realizacji zamówienia zobowiązany jest do organizacji minimum jednej akcji promocyjno-informacyjnej w każdym roku obowiązywania umowy. Ilość przeprowadzonych akcji promocyjno-informacyjnych w każdym roku obowiązywania umowy, stanowi jedno z kryterium oceny ofert. Minimalne wymagania i wytyczne dotyczące przygotowania i przeprowadzenia akcji promocyjno-informacyjnej: Wykonawca zobowiązany będzie opracować w uzgodnieniu z Zamawiającym odpowiednią broszurę informacyjną. Informacja musi dotyczyć co najmniej zachęcania do redukcji ilości produkowanych odpadów oraz promocji selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy wraz z instruktażem prawidłowego segregowania. Treść informacji może być zarówno dostarczona przez Zamawiającego, jak i zaproponowana przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać broszurę właścicielom nieruchomości, od których odbieraną są odpady. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji przekazywania przez Wykonawcę broszury informacyjnej. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia („SOPZ”), stanowiący Załącznik nr 7 do Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) oraz Wzór Umowy - Załącznik nr 8 do SWZ. Termin realizacji zamówienia: przez okres 729 dni liczonych od dnia 01.01.2026 r. lub od daty podpisania umowy, jeżeli umowa zostanie zawarta po 01.01.2026 r. Wykonawca odbierze odpady z PSZOK w ciągu 1 albo 2 albo 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego (w zależności od treści złożonej oferty). Termin odebrania odpadów z PSZOK jest jednym z kryteriów oceny ofert. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ oraz w Załączniku nr 7 do SWZ – SOPZ.
Vorherige Bekanntmachung634514-2025
Interne KennungRG.271.1.24.2025.AK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przeprowadzi postępowanie w „procedurze odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w ustawie z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych w art. 108 ust. 1; art. 109 ust. 1 pkt 1); art. 109 ust. 1 pkt 2) lit. a), b), c); art. 109 ust. 1 pkt 3); art. 109 ust. 1 pkt 4); art. 109 ust. 1 pkt 5) a także w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 3. Wystąpienie okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, badane będzie w odniesieniu do Wykonawcy oraz podwykonawców, dostawców, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Wystąpienie okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514), badane będzie w odniesieniu do Wykonawcy. Wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. W przypadku Wykonawcy podlegającego wykluczeniu na ww. podstawie, Zamawiający odrzuci ofertę takiego Wykonawcy. Podstawy wykluczenia z postępowania zostały opisane szczegółowo w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) w Rozdziale IX. - Podstawy wykluczenia z postępowania. 4. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 5. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/mszczonow w myśl Ustawy na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 6. Do oferty należy dołączyć wszystkie wymagane w SWZ dokumenty. 7. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 8. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) dokumenty, z których wynika prawo do działania w imieniu Wykonawcy – opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia w Rozdziale XIV. Opis sposobu przygotowania ofert oraz wymagania formalne dotyczące składanych oświadczeń i dokumentów. 2) Wykonawca jest zobowiązany poinformować zamawiającego – wskazuje to w formularzu ofertowym lub odrębnym oświadczeniem (informację wykonawca załącza do oferty) - czy wybór oferty wykonawcy będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego. 3) Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie wykazu wszystkich instalacji, do których będą przekazywane bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady poszczególne rodzaje odpadów. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę odpadów niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów stanowiących odpady komunalne za pośrednictwem stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U z 2023 r., poz. 1587), należy w ofercie wskazać wykaz tych podmiotów i instalacje, do których te odpady będą przekazywane. Wraz z w/w informacjami należy podać numer rejestrowy w systemie BDO. 9. Ofertę oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 10. Oferta, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 pkt 1 SWZ oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem. W procesie składania oferty, wniosku w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu. 11. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy. 12. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 13. Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, przez okres 90 dni, tj. do dnia 27.01.2026 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 19520000 Kunststoffprodukte, 44174000 Folien, 18930000 Säcke und Beutel, 22140000 Faltblätter
5. Los
LosLOT-0001