See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mariagerfjord Kommune - Forsikringsudbud
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker tilbud på en eller flere af følgende delaftaler: • Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, entreprise og All risk genstande forsikring. • Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring • Delaftale 3: Motorkøretøjsforsikring • Delaftale 4: Arbejdsskade - Katastrofedækning og Arbejdsskade - Voldskadeforsikring • Delaftale 5: Kollektive ulykkesforsikring • Delaftale 6: Søfartøj forsikring • Delaftale 7: Søfartøj Als og Jacob Peter • Delaftale 8: Fjordudvalget Erhvervs- og produktansvars-, arbejdsskade- og søfartøj forsikring Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2026. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under delaftale 1, 4 og 8.
Interne Kennung: 396831
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Bygnings-, løsøre- , entreprise- og All risk genstande
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, entreprise og All risk genstande forsikring. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 1-685d2557b05f9dce78e53928
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung: 2-685d2557b05f9dce78e5392b
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Varetægt
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 3-685d2557b05f9dce78e5392c
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Arbejdsskade - Katastrofedækning og Arbejdsskade - Voldskadeforsikring
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskade - Katastrofedækning og Arbejdsskade - Voldskadeforsikring. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 4-685d2557b05f9dce78e5392d
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung: 5-685d2557b05f9dce78e5392e
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Søfartøj
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Søfartøj forsikring.
Interne Kennung: 6-685d2557b05f9dce78e5392f
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Søfartøj Als og Jacob Peter
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Søfartøj forsikring. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 7-685d2557b05f9dce78e53930
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Fjordudvalget - Erhvervs- og produktansvars-, arbejdsskade- og Søfartøj forsikring
Beschreibung: Mariagerfjord Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvars-, Arbejdsskade- og Søfartøj forsikring. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 8-685d2557b05f9dce78e53931
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen