2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW w Chełmie. Usługi zimowego utrzymania dróg w sezonach 2026/2027, 2027/2028 oraz 2028/2029
Beschreibung: 1. Zamówienie obejmuje usługi zimowego utrzymania dróg w sezonach 2026/2027, 2027/2028 oraz 2028/2029. 2. Zamówienie zostało podzielone na 2 zadania: - Zadanie nr 1: Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 812, 841, 843, 844 oraz 846 na terenie Obwodu Drogowego w Chełmie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Chełmie, - Zadanie nr 2: Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 829, 837, 838 oraz 842 na terenie Obwodu Drogowego w Krzczonowie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Krzczonowie; 3. Maksymalna ilość godzin pracy sprzętu w jednym sezonie (ze wskazaniem minimalnej ilości sprzętu): 1) Zadanie nr 1: a) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 4 szt.x 200 godzin tj.800 godzin, b) Pług średni czołowy boczny wraz z nośnikiem (ładowność 7,5-11,9 t) z napędem na dwie lub więcej osi - 2 szt.x150 godzin tj.300 godzin, c) Pług ciężki czołowy „szpic” wraz z nośnikiem (ładowność min. 12t) z napędem na dwie lub więcej osi - 2 szt.x 50 godzin tj.100 godzin, d) Ładowarka o pojemności łyżki min. 2,5 m3 - 1 szt.x80 godzin, e) Równiarka - 1 szt.x90 godzin. 2) Zadanie nr 2: a) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 6 szt.x180 godzin tj.1080 godzin, b) Pług średni czołowy boczny wraz z nośnikiem (ładowność 7,5-11,9 t) z napędem na dwie lub więcej osi - 2 szt.x120 godzin tj. 240 godzin, c) Pług ciężki czołowy „szpic” wraz z nośnikiem (ładowność min. 12t) z napędem na dwie lub więcej osi - 2 szt.x50 godzin tj. 100 godzin, d) Ładowarka o pojemności łyżki min. 2,5 m3 - 1 szt.x80 godzin, e) Równiarka - 1 szt.x90 godzin. 4. Wykonawca zapewnia cały sprzęt niezbędny do świadczenia wymienionych usług. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących Załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b) utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu poprzez telefony komórkowe wykorzystywanego do wykonywania zamówienia, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby wymienione w § 4 ust. 2 Projektu Umowy oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę osobom wymienionym w § 4 ust. 2 Wzoru Umowy informacji o: • aktualnym stanie przejezdności dróg, • czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, • zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, • innych zdarzeniach zauważonych na drodze. d) udostępnienia sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt II.7 Specyfikacji Technicznej. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. 6. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości świadczonych usług, przy udziale pracowników Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chełmie, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. 8. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: administratorem danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl. Szczegółowe informacje dot. RODO znajdują się w dokumentach zamówienia. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 10. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania w rozumieniu art. 257 Pzp. 11. Zamawiający zgodnie z art. 455 ust 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy określonych szczegółowo w projekcie umowy. 12. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania. Zamawiający może złożyć ofertę na jedno lub dwa zadania. 13. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp na wartość nie większą niż 6 389 040,00 zł netto w tym na Zadanie nr 1 - 2 906 925,00 zł netto i na Zadanie nr 2 - 3 482 115,00 zł netto. Zakres zamówienia zawarty został w pkt.IV.6 SWZ. 14. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 30 kwietnia 2029 r. 15. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 10.06.2026 r.
Interne Kennung: R2.ST.372.01.2026.jś
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 812, 841, 843, 844 oraz 846 na terenie Obwodu Drogowego w Chełmie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Chełmie
Beschreibung: Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 812, 841, 843, 844 oraz 846 na terenie Obwodu Drogowego w Chełmie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Chełmie, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: 1. Maksymalna ilość godzin pracy sprzętu w jednym sezonie: 1) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 200 godzin 2) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 200 godzin 3) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 200 godzin 4) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 200 godzin 5) Pług średni czołowy boczny wraz z nośnikiem (ładowność 7,5-11,9 t) z napędem na dwie lub więcej osi - 150 godzin 6) Pług średni czołowy boczny wraz z nośnikiem (ładowność 7,5-11,9 t) z napędem na dwie lub więcej osi - 150 godzin 7) Pług ciężki czołowy „szpic” wraz z nośnikiem (ładowność min. 12t) z napędem na dwie lub więcej osi - 50 godzin 8) Pług ciężki czołowy „szpic” wraz z nośnikiem (ładowność min. 12t) z napędem na dwie lub więcej osi - 50 godzin 9) Ładowarka o pojemności łyżki min. 2,5 m3 - 80 godzin 10) Równiarka - 90 godzin. 2. Wykonawca zapewnia cały sprzęt niezbędny do świadczenia usług według powyższego zestawienia. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących Załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b) utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 6. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 7.Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp na wartość nie większą niż 2 906 925,00 zł netto. Zakres zamówienia zawarty został w pkt.IV.6 SWZ.
Interne Kennung: R2.ST.372.1.2026.jś - Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 829, 837, 838 oraz 842 na terenie Obwodu Drogowego w Krzczonowie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Krzczonowie
Beschreibung: Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 829, 837, 838 oraz 842 na terenie Obwodu Drogowego w Krzczonowie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Krzczonowie, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: 1. Maksymalna ilość godzin pracy sprzętu w jednym sezonie: 1) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 180 godzin 2) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 180 godzin 3) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 180 godzin 4) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 180 godzin 5) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 180 godzin 6) Piaskarko-solarka o pojemności min. 5m3 z własnym napędem (silnikiem) oraz nośnik transportowy z napędem osi min. 6x4, z pługiem śnieżnym czołowym bocznym - 180 godzin 7) Pług średni czołowy boczny wraz z nośnikiem (ładowność 7,5-11,9 t) z napędem na dwie lub więcej osi - 120 godzin 8) Pług średni czołowy boczny wraz z nośnikiem (ładowność 7,5-11,9 t) z napędem na dwie lub więcej osi - 120 godzin 9) Pług ciężki czołowy „szpic” wraz z nośnikiem (ładowność min. 12t) z napędem na dwie lub więcej osi - 50 godzin 10) Pług ciężki czołowy „szpic” wraz z nośnikiem (ładowność min. 12t) z napędem na dwie lub więcej osi - 50 godzin 11) Ładowarka o pojemności łyżki min. 2,5 m3 - 80 godzin 12) Równiarka - 90 godzin. 2. Wykonawca zapewnia cały sprzęt niezbędny do świadczenia usług według powyższego zestawienia. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących Załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b) utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 6. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 7. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp na wartość nie większą niż 3 482 115,00 zł netto. Zakres zamówienia zawarty został w pkt.IV.6 SWZ.
Interne Kennung: R2.ST.372.1.2026.jś - Zadanie nr 2