97878-2026 - Wettbewerb
Polen – Pflege von Parkanlagen – „Utrzymanie terenów zieleni parkowej”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Utrzymanie terenów zieleni parkowej”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: utrzymanie zieleni parkowych w Legnicy w latach 2026-2029 oraz utrzymanie sanitarno- porządkowe ok. 48 ha powierzchni trzech parków miejskich, w tym ogrodu w stylu francuskim , wzgórz zamkowych przy Zamku Piastowskim oraz Alei Platanowej. W ramach zadania prowadzone będą prace ogrodnicze przy zakładaniu i utrzymaniu ogrodu bordiurowego, pielęgnacji topiarów i boskietów, przeprowadzaniu oprysków w przestrzeniu parkowej, ogólnodostępnej. Ponadto Wykonawca będzie utrzymywał nawierzchnie trawiaste na reprezentacyjnych poziomie, nisko wykoszone. Okresowo w trakcie kwitnienia nawierzchni trawiastych zostaną wytypowane miejsca do pozostawienia naturalnych łąk kwietnych. W związku z powyższym Wykonawca zadania będzie na bieżąco informowany o decyzjach Zamawiającego. Na terenie zabytkowego Parku Miejskiego znajduje się wysoka łąka kwietna o powierzchni ok. 800 m2, którą należy pielęgnować zgodnie ze sztuką ogrodniczą. Zadanie obejmuje pielęgnację założonych rabat bylinowych, nasadzeń krzewów oraz starodrzewu. Podczas prac należy zwrócić uwagę na prawidłowe formowanie, usuwanie odrostów i samosiejek. Bieżące utrzymanie Parków Miejskich w Legnicy będzie polegało na terminowym wykonywaniu prac sezonowych, tj. jesienne zbieranie/grabienie i usuwanie liści z przestrzeni parkowych, zimowym utrzymaniu nawierzchni ciągów komunikacyjnych, wiosennej pielęgnacji i aeracji nawierzchni trawnikowych, zakładaniu sezonowych i uzupełnianiu całorocznych założeń kwiatowych wraz z ich dalszą pielęgnacją, letnim utrzymaniu czystości i porządku oraz świątecznej usłudze porządkowania. Wykonawca w ramach zadania będzie oczyszczał obrzeża alejek parkowych z narastającej trawy oraz poddawał nawierzchnię alejek konserwacji poprzez walcowanie. Wykonawca zadania ze szczególną starannością będzie dbał o utrzymanie czystości oraz wyrównywanie podłoża w okolicy ławek parkowych, śmietników i lamp, będzie prowadził prace porządkowe polegające na opróżnianiu koszy na śmieci i zbieraniu „luźnych” odpadów, znajdujących się na terenach parków. Dodatkowo Wykonawca zadania przeprowadzi konserwację elementów małej architektury. Zadanie obejmujące 36-cio miesięczne utrzymanie zieleni parkowych wymaga bieżącej i stałej obsługi terenów, znajomości roślin występujących na terenach objętych umową, ich wymagań i potrzeb. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdziale 3 SWZ projekt umowy wraz z załącznikami nr 1, 2, 2a i 3 do projektu umowy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wstępne ogłoszenie informacyjne 143073-2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest utrzymanie zieleni parkowych w Legnicy w latach 2026-2029 oraz utrzymanie sanitarno- porządkowe ok. 48 ha powierzchni trzech parków miejskich, w tym ogrodu w stylu francuskim , wzgórz zamkowych przy Zamku Piastowskim oraz Alei Platanowej. W ramach zadania prowadzone będą prace ogrodnicze przy zakładaniu i utrzymaniu ogrodu bordiurowego, pielęgnacji topiarów i boskietów, przeprowadzaniu oprysków w przestrzeniu parkowej, ogólnodostępnej. Ponadto Wykonawca będzie utrzymywał nawierzchnie trawiaste na reprezentacyjnych poziomie, nisko wykoszone. Okresowo w trakcie kwitnienia nawierzchni trawiastych zostaną wytypowane miejsca do pozostawienia naturalnych łąk kwietnych. W związku z powyższym Wykonawca zadania będzie na bieżąco informowany o decyzjach Zamawiającego. Na terenie zabytkowego Parku Miejskiego znajduje się wysoka łąka kwietna o powierzchni ok. 800 m2, którą należy pielęgnować zgodnie ze sztuką ogrodniczą. Zadanie obejmuje pielęgnację założonych rabat bylinowych, nasadzeń krzewów oraz starodrzewu. Podczas prac należy zwrócić uwagę na prawidłowe formowanie, usuwanie odrostów i samosiejek. Bieżące utrzymanie Parków Miejskich w Legnicy będzie polegało na terminowym wykonywaniu prac sezonowych, tj. jesienne zbieranie/grabienie i usuwanie liści z przestrzeni parkowych, zimowym utrzymaniu nawierzchni ciągów komunikacyjnych, wiosennej pielęgnacji i aeracji nawierzchni trawnikowych, zakładaniu sezonowych i uzupełnianiu całorocznych założeń kwiatowych wraz z ich dalszą pielęgnacją, letnim utrzymaniu czystości i porządku oraz świątecznej usłudze porządkowania. Wykonawca w ramach zadania będzie oczyszczał obrzeża alejek parkowych z narastającej trawy oraz poddawał nawierzchnię alejek konserwacji poprzez walcowanie. Wykonawca zadania ze szczególną starannością będzie dbał o utrzymanie czystości oraz wyrównywanie podłoża w okolicy ławek parkowych, śmietników i lamp, będzie prowadził prace porządkowe polegające na opróżnianiu koszy na śmieci i zbieraniu „luźnych” odpadów, znajdujących się na terenach parków. Dodatkowo Wykonawca zadania przeprowadzi konserwację elementów małej architektury. Zadanie obejmujące 36-cio miesięczne utrzymanie zieleni parkowych wymaga bieżącej i stałej obsługi terenów, znajomości roślin występujących na terenach objętych umową, ich wymagań i potrzeb.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy- brak opcji