See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SPRZEDAŻ WRAZ Z DOSTAWĄ OLEJU NAPĘDOWEGO O WŁAŚCIWOŚCIACH WG PN-EN 590:2022-08 DLA SPÓŁKI NOVA Z SIEDZIBĄ W NOWYM SĄCZU PRZY UL. TARNOWSKA 120
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Sprzedaż wraz z dostawą oleju napędowego o właściwościach wg PN-EN 590:2022-08 dla Spółki NOVA z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. Tarnowska 120. Zamówienie obejmuje okres: od dnia podpisania umowy ale nie wcześniej niż od 1 marca 2026 r. do 28 luty 2027 r. Opis techniczny przedmiotu zamówienia. 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż oleju napędowego o ustalonym standardzie jakości wg PN-PN-EN 590:2022-08 i dostarczanie go transportem Wykonawcy w ilościach zapotrzebowanych przez Zamawiającego (jednorazowa dostawa maksymalnie 5000 l.) z uwzględnieniem parametrów w okresie letnim i zimowym, w zależności od warunków atmosferycznych. 2. W całym okresie zamówienia olej napędowy dostarczany będzie bezpośrednio do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 120. Określa się roczną ilość oleju napędowego na poziomie nie większym niż 280 000 litrów. Ostateczna ilość oleju napędowego będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy. Zmniejszenie ilości oleju napędowego nie będzie podstawą do żądania jakikolwiek roszczeń finansowych przez Wykonawcę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający jest zobowiązany do odebrania od Wykonawcy co najmniej 100 000 litrów. Nieodebranie tej minimalnej ilości Zamawiający ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą na zasadach ogólnych przewidzianych prawem powszechnie obowiązującym. Minimalny ilość paliwa, które Wykonawca dostarczy Zamawiającemu to 100 000 litrów. 3. Samochód Wykonawcy Auto – cysterna dostarczający olej napędowy powinien spełniać parametry techniczne zgodne z aktualnymi przepisami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643) oraz umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 891) regulującej sposób transportowania paliw to znaczy, że w okresie trwania umowy auto – cysterna jest o ustalonym niezmiennym standardzie. Dodatkowe wymagania Zamawiającego: 1. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu przy każdorazowej dostawie oleju napędowego odpisu świadectwa jakości dostarczanego oleju napędowego o właściwościach wg PN-EN 590:2022-08 wydanego przez producenta paliwa, świadectwo winno być powiązane z dowodem dostawy lub wydania poprzez umieszczenie na nim numeru i daty dostawy lub wydania. 2. Dowodem dostawy będzie wystawiony dowód wydania potwierdzony przez pracownika Zamawiającego wraz z załączonym wydrukiem dostawy z cysterny uwzględniającym ilość wydanego paliwa w temperaturze + 15 0 C. 3. Dostarczanie oleju napędowego o właściwościach wg PN-EN 590:2022-08 może odbywać się bezpośrednio z cysterny do zbiornika za pomocą atestowanego przewodu. 4. Zamówienia oraz dostawy będą realizowane wyłącznie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem sobót, niedziel oraz dni ustawowo wolnych. 5. Podczas przeładunku paliwa z Auto – cysterny do zbiornika paliw Wykonawca winien zachować szczególną ostrożność. Czynność ta winna być wykonywana z zachowaniem wszelkich w tym zakresie przepisów BHP i ADR. 6. Za cały cykl związany z dostarczaniem oleju napędowego o właściwościach wg PN-EN 590:2022-08 do zbiornika paliw Zamawiającego odpowiedzialność ponosi Wykonawca. 7. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 09134100-8 olej napędowy 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 10. Zamawiający przewiduje udzielania/e zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług zostanie udzielone w okresie lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel. Zakres tego zamówienia wynosi 20 % zamówienia podstawowego, tj. obejmuje ilość 56 000 litrów oleju napędowego. Zamówienie zostanie udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą. 11. Stosownie do art. 95 ust. 1 p.z.p. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, 807, 1423), osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy osób wykonujących prace fizyczne związane z dostarczaniem oleju napędowego. Wykonawca zobowiązuje się, że będzie ewidencjować czas pracy pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz przedstawią wykaz tych osób niezwłocznie na każde żądanie Zamawiającego, a także będą aktualizować przedłożony wykaz. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli należytego wykonywania przez Wykonawcę wskazanego powyżej obowiązku, w szczególności poprzez analizę dokumentacji pracowniczej w zakresie, w jakim nie narusza to praw osób zatrudnionych przez Wykonawcę. W razie niewykonania lub nienależytego wykonywania wskazanego powyżej obowiązku Zamawiający może rozwiązać umowę po uprzednim wyznaczeniu terminu dodatkowego na usunięcie naruszeń, co nie wyłącza prawa do żądania odszkodowania na zasadach ogólnych. 12. Zamawiający nie określa innych niż określone w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymagań związanych z realizacją zamówienia, które mogą obejmować aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufnego charakteru informacji przekazanych wykonawcy w toku realizacji zamówienia. 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 p.z.p. 14. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 p.z.p.
Vorherige Bekanntmachung: 845129-2025
Interne Kennung: NV/V/P_Z/25/2025/5119
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001