2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup pojazdów typu furgon 7- osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej i pojazdu typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia był zakup pojazdów typu furgon 7 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej i pojazdu typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 2. Przez pojazd należało rozumieć pojęcie zgodne z definicją zawartą w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), zwaną dalej ustawą „Prawo o ruchu drogowym ”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w części SWZ „Opis przedmiotu zamówienia” stanowiący załączniki nr 8 i 8a do SWZ. 3. Zamawiający przewidział możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy. Prawo opcji mogło zostać zastosowane wyłącznie po zrealizowaniu 100% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia większej ilości pojazdów w stosunku do przewidzianego w zakresie podstawowym. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji była uzależniona od posiadanych środków finansowych. 4. Zamawiający przewidział możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie, z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ. 5. Zamawiający zastrzegł, iż część zamówienia określona jako prawo opcji była uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji mogła, ale nie musiała nastąpić, w zależności od możliwości finansowych Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie mogło powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpiło by na zasadach ujętych w zawartej umowie. 7. Zamawiający przewidział w ramach przedmiotowego zamówienia zakupić: Zamówienie podstawowe: - 2 pojazdy typu furgon 7 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej; - 1 pojazd typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej. Zamówienia w ramach opcji: - 2 pojazdy typu furgon 7 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej; - 1 pojazdy typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej. 8. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. 9. Przedmiot zamówienia w ramach zamówienia podstawowego (3 pojazdy) zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy w terminie do dnia 15 grudnia 2025 r. 10. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, dostawa 3 pojazdów w ramach prawa opcji zostanie zrealizowana najpóźniej do dnia 30 grudnia 2025 r. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy. 11. Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający mógł unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostały by mu przyznane. 12. Zamawiający zastrzegł, że całkowita wartość zamówienia nie może przekroczyć posiadanych środków finansowych. 13. Zamawiający nie dopuszczał składania ofert wariantowych.
Vorherige Bekanntmachung: 840264-2025
Interne Kennung: 29/25/ZT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia był zakup pojazdów typu furgon 7 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej i pojazdu typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 2. Przez pojazd należało rozumieć pojęcie zgodne z definicją zawartą w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), zwaną dalej ustawą „Prawo o ruchu drogowym”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w części SWZ „Opis przedmiotu zamówienia” stanowiący załączniki nr 8 i 8a do SWZ. 3. Zamawiający przewidział możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy. Prawo opcji mogło zostać zastosowane wyłącznie po zrealizowaniu 100% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia większej ilości pojazdów w stosunku do przewidzianego w zakresie podstawowym. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji była uzależniona od posiadanych środków finansowych. 4. Zamawiający przewidział możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie, z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ. 5. Zamawiający zastrzegł, iż część zamówienia określona jako prawo opcji była uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji mogła, ale nie musiała nastąpić, w zależności od możliwości finansowych Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie mogło powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpiło by na zasadach ujętych w zawartej umowie. 7. Zamawiający przewiduje w ramach przedmiotowego zamówienia zakupić: Zamówienie podstawowe: - 2 pojazdy typu furgon 7 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej; - 1 pojazd typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej. Zamówienia w ramach opcji: - 2 pojazdy typu furgon 7 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej; - 1 pojazdy typu furgon 3 - osobowy z przestrzenią ładunkową w wersji nieoznakowanej. 8. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. 9. Przedmiot zamówienia w ramach zamówienia podstawowego (3 pojazdy) zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy w terminie do dnia 15 grudnia 2025 r. 10. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, dostawa 3 pojazdów w ramach prawa opcji zostanie zrealizowana najpóźniej do dnia 30 grudnia 2025 r. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy. 11. Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający mógł unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostały by mu przyznane. 12. Zamawiający zastrzegł, że całkowita wartość zamówienia nie mogła przekroczyć posiadanych środków finansowych. 13. Zamawiający nie dopuszczał składania ofert wariantowych.
Menge: 3 Stück