2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych z terenu gm. Wolsztyn w roku 2026
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów komunalnych polegająca na: 1) przyjmowaniu danej frakcji odpadów komunalnych przez wykonawcę poprzez stację przeładunkową, która jest w dyspozycji operatora odbierającego odpady z Gminy Wolsztyn i działającego na rzecz Zamawiającego – tj. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., a która zgodnie z planami zlokalizowana jest na działkach o nr geod. 182/1, 182/3, 181/4 oraz 181/1, obręb Komorowo; 2) transporcie danej frakcji odpadów komunalnych; 3) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), w zapewnionym przez wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych , - zwana dalej łącznie, wraz z wszystkimi powiązanymi usługami i obowiązkami, „usługą zagospodarowania odpadów komunalnych”. Zamówienie obejmuję usługę : 1) zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, 2) zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji.
Vorherige Bekanntmachung: 628975-2025
Interne Kennung: GO.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych z terenu gm.Wolsztyn w roku 2026
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów komunalnych polegająca na: 1) przyjmowaniu danej frakcji odpadów komunalnych przez wykonawcę poprzez stację przeładunkową, która jest w dyspozycji operatora odbierającego odpady z Gminy Wolsztyn i działającego na rzecz Zamawiającego – tj. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., a która zgodnie z planami zlokalizowana jest na działkach o nr geod. 182/1, 182/3, 181/4 oraz 181/1, obręb Komorowo; 2) transporcie danej frakcji odpadów komunalnych; 3) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), w zapewnionym przez wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych ; - zwana dalej łącznie, wraz z wszystkimi powiązanymi usługami i obowiązkami, „usługą zagospodarowania odpadów komunalnych”. Zamówienie obejmuję usługę : 1) zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, 2) zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji, Szacowana maksymalna wielkość strumienia ww. odpadów (w zakresie zamówienia podstawowego) : a). niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 8.500 Mg b). odpady ulegające biodegradacji - 1.500 Mg
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opis opcji: 1. Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Pzp., przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w zakresie: 1) zwiększenia ilości odpadów podlegających zagospodarowaniu w toku realizacji zamówienia, poprzez zmianę wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w §7 ust. 1 umowy lub 2 (w brzmieniu pierwotnym) o nie więcej niż 20% sumy tych kwot, 2) nabycia usługi zagospodarowania odpadów komunalnych, która będzie realizowana maksymalnie przez okres dodatkowych 3 miesięcy, względem podstawowego okresu świadczenia usług. Na podstawie prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia usług maksymalnie o 3 miesiące, mieszczących się w okresie następującym po zakończeniu okresu podstawowego (terminowego lub przedterminowego). 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. 3. Warunki skorzystania z prawa opcji określonego powyżej w ust. 1 pkt 1): 1) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji, jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w ust. 1 pkt 1) niniejszego paragrafu; 4. Skorzystanie z opcji na podstawie ust. 1 pkt 2 nastąpi na następujących zasadach: 1) może dotyczyć maksymalnie okresu 3 miesięcy lub okresu krótszego, 2) Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego skorzystania z prawa opcji, przy czym suma okresów objętych każdorazowym skorzystaniem z tego prawa, nie może przekroczyć 3 miesięcy, a każdy z okresów, o który wydłużony zostanie okres świadczenia usług przez Wykonawcę nie może być krótszy niż 1 miesiąc, Szczegółowe zapisy dotyczące praw opcji, w tym warunki skorzystania z praw opcji opisane są w Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik do SWZ. 2.Zamawiający w oparciu o art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług do przedmiotu zamówienia podstawowego, w szczególności: 1) usługi zagospodarowania odpadów komunalnych w okresie innym niż realizacja zamówienia podstawowego, 2) usługi zagospodarowania innych frakcji odpadów niż przewidziane zamówieniem podstawowym, 3) usługi transportu odpadów komunalnych.