See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kolumna w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, szkółkarstwa i nasiennictwa, przygotowania gleby a także prac związanych z bieżącym zagospodarowaniem i działalnością OHZ do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kolumna w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, szkółkarstwa i nasiennictwa, przygotowania gleby a także prac związanych z bieżącym zagospodarowaniem i działalnością OHZ wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 675793-2024
Interne Kennung: S.270.43.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 26.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 – Leśnictwa Tuszyn i Szczukwin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Tuszyn i Szczukwin w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 – Leśnictwa Rydzyny i Dąbrowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Rydzyny i Dąbrowa w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 – Leśnictwa Dłutów i Mogilno a także Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Rydzynach, oraz Szkółka Leśna Drzewociny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych szkółkarstwa i nasiennictwa, prac związanych z przygotowaniem gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych oraz prac związanych z bieżącym zagospodarowaniem i działalnością Ośrodka Hodowli Zwierzyny planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Dłutów i Mogilno a także Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Rydzynach, oraz Szkółka Leśna Drzewociny w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 – Leśnictwa Poleszyn i Kopyść
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Poleszyn i Kopyść w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 – Leśnictwa Teodory, Sędziejowice oraz Luciejów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Teodory, Sędziejowice oraz Luciejów w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 – Leśnictwa Piaski, Andrzejów oraz Dębowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz z zakresu turystyki, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, utrzymania obiektów leśnych, specjalistycznego przygotowania gleby pod odnowienia i zalesienia (różnymi technikami), a także wykonanie rozdrabniania pozostałości zrębowych na powierzchniach leśnych planowane do wykonania na terenie Leśnictw: Piaski, Andrzejów oraz Dębowiec w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 6