See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup samochodu ciężarowego – cysterny do przewozu czystej wody, zakup przyczep do dowożenia wody pitnej 5000 l (3szt.) oraz zakup przyczepy do dowożenia wody pitnej 8000 l (3 szt.)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu ciężarowego – cysterny do przewozu czystej wody, zakup przyczepy do dowożenia wody pitnej 5000 l (3 szt.) oraz zakup przyczepy do dowożenia wody pitnej 8000 l (3 szt.) 2. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 3 Części: - Część nr 1: Zakup samochodu ciężarowego – cysterny do przewozu czystej wody - Cześć nr 2: Zakup przyczepy do dowożenia wody pitnej 5000 l (3 szt.). Zamawiający w ramach realizacji zamówienia dopuszcza dostawę przez Wykonawcę jednej, dwóch lub trzech sztuk przyczepy o określonych w ust. 3.2.Wymaganiach technicznych. - Część nr 3: Zakup przyczepy do dowożenia wody pitnej 8000 l (3 szt.) Zamawiający w ramach realizacji zamówienia dopuszcza dostawę przez Wykonawcę jednej, dwóch lub trzech sztuk przyczepy o określonych w ust. 3.3.Wymaganiach technicznych. 3. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DLA POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI ZAMÓWIENIA określony został w Dokumentach Zamówienia (SWZ wraz z załącznikami).
Vorherige Bekanntmachung: 675589-2025
Interne Kennung: IZP.271.4.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144212 Tanklöschfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup samochodu ciężarowego – cysterny do przewozu czystej wody
Beschreibung: SAMOCHÓD CIĘŻAROWY TYPU HAKOWIEC przeznaczony do przewozu cystern z wodą pitną dostosowany do warunków lokalnych i obowiązujących norm sanitarnych. Rok produkcji: minimum 2025 Przeznaczenie ogólne: Samochód powinien być przystosowany do: • przewozu wody pitnej; • zachowania wysokich standardów higienicznych: materiałów, konstrukcji, czyszczenia i dezynfekcji; • pracy w ruchu drogowym po drogach krajowych, lokalnych, możliwie w różnych warunkach pogodowych i terenowych, a także w sytuacji kryzysowej. 1. PODSTAWOWE WYMAGANIA OGÓLNE Parametr Wymaganie Rodzaj pojazdu Samochód ciężarowy z zabudową hakową do przewozu cysterny z wodą pitną Stan pojazdu Fabrycznie nowy, nieużywany, rok produkcji 2025 lub nowszy Kolor bazowy Biały (RAL 9010) lub zgodnie z wytycznymi zamawiającego Dopuszczalna masa całkowita (DMC) min. 26 000 kg Ładowność użyteczna min. 10 800 kg Normy Zgodność z przepisami UE, Euro 6 E, homologacja typu WE 2. PODWOZIE I UKŁAD JEZDNY Parametr Wymaganie Układ osi 6×2 lub 6×4 w zależności od konfiguracji (napęd tylnej osi) Rozstaw osi 4500–5200 mm Zawieszenie osi przedniej Resory paraboliczne lub pneumatyczne, amortyzatory teleskopowe Zawieszenie osi tylnej Pneumatyczne z automatycznym poziomowaniem Rama Spawana, stalowa, o podłużnicach prostych, przystosowana do zabudowy hakowej Koła / opony Minimum 315/80 R22.5, opony całoroczne Felgi Stalowe lub aluminiowe – wzmocnione, z nakrętkami zabezpieczającymi Zbiornik paliwa min. 350–400 litrów, stalowy lub aluminiowy Zbiornik AdBlue min. 50–60 litrów Zderzaki Wzmocnione, stalowe, z uchwytem holowniczym 3. SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY Parametr Wymaganie Typ silnika Wysokoprężny (Diesel), 6-cylindrowy, rzędowy, turbodoładowany z intercoolerem Pojemność skokowa ok. 10–13 litrów Moc maksymalna min. 300 kW (≈ 400–450 KM) Moment obrotowy min. 1900–2200 Nm Norma emisji spalin Euro 6 E (lub równoważna/nowsza) Układ oczyszczania spalin SCR + DPF + EGR Skrzynia biegów Automatyczna lub zautomatyzowana Przystawka odbioru mocy (PTO) Obowiązkowa, przystosowana do napędu hydrauliki zabudowy Prędkość maksymalna min. 85 km/h (ograniczona zgodnie z przepisami) 4. URZĄDZENIE HAKOWE (ZABUDOWA) Parametr Wymaganie Typ urządzenia Hakowe do kontenerów wymiennych Nośność nominalna urządzenia min. 20 000 kg Wysokość haka (H) 1570 mm Długość kontenerów obsługiwanych 4600–7000 mm Kąt załadunku/rozładunku 45–50° Sterowanie Z kabiny kierowcy + zewnętrzny panel sterujący przy ramie Hydraulika Pompa hydrauliczna napędzana z PTO Rodzaj siłowników Dwustronnego działania, z zaworami bezpieczeństwa Blokada kontenera Mechaniczna i hydrauliczna, z sygnalizacją położenia Zabezpieczenie przed niezamierzonym ruchem System automatycznego blokowania przy przekroczeniu zakresu roboczego Materiał konstrukcyjny Stal o wysokiej wytrzymałości, malowana proszkowo lub ocynkowana Sygnalizacja Dźwiękowa i świetlna podczas pracy urządzenia 5. KABINA KIEROWCY Parametr Wymaganie Typ kabiny Dzienna (krótka), 2-osobowa, z amortyzacją pneumatyczną Wejście do kabiny Niskie, z antypoślizgowymi stopniami i poręczami Fotel kierowcy Pneumatyczny, z pasami bezpieczeństwa, regulowany w wielu płaszczyznach, z ogrzewaniem Fotel pasażera Składany lub standardowy, z pasami bezpieczeństwa, regulowany w wielu płaszczyznach, z ogrzewaniem Wyposażenie wnętrza Deska rozdzielcza ergonomiczna, schowki, gniazda 12/24 V, port USB Klimatyzacja Automatyczna lub manualna, obowiązkowo Ogrzewanie postojowe Webasto lub równoważne Systemy bezpieczeństwa ABS, ASR, ESP, AEBS, LDWS, Hill Hold, kontrola trakcji Widoczność Kamera cofania + czujniki cofania + lusterka szerokokątne i boczne podgrzewane Oświetlenie robocze Reflektory LED z przodu i z tyłu zabudowy 6. SYSTEMY ELEKTRYCZNE I HYDRAULICZNE Parametr Wymaganie Instalacja elektryczna 24 V, alternator min. 100 A, akumulatory 2×180 Ah Hydraulika Układ zamknięty, wyposażony w zawory bezpieczeństwa i filtr powrotu oleju Wskaźniki Ciśnienie oleju, poziom oleju, temperatura, obroty pompy 7. WYPOSAŻENIE DODATKOWE • Skrzynki narzędziowe stalowe lub aluminiowe, zamykane na klucz • Uchwyt i osłona gaśnicy 6 kg, apteczka, trójkąt ostrzegawczy • Lampy ostrzegawcze LED (pomarańczowe, dachowe – min. 2 szt.) • Sygnalizator cofania (akustyczny) • Błotniki z chlapaczami na wszystkich osiach 8. DOKUMENTACJA, GWARANCJA I SERWIS Parametr Wymaganie Homologacja Świadectwo zgodności WE (CoC) lub odpowiednik krajowy Dokumentacja Instrukcja obsługi pojazdu i zabudowy w języku polskim Gwarancja min. 24 miesiące Serwis Autoryzowany punkt serwisowy producenta na terenie Polski 9. WYMAGANIA DODATKOWE (opcjonalne) • Rejestracja danych pracy hydrauliki i liczby cykli załadunku • Tryb półautomatycznego załadunku kontenerów • Oświetlenie obrysowe LED + światła do jazdy dziennej DRL • Możliwość zabudowy haka holowniczego i gniazda przyczepy 10. Zbiornik / cysterna do wody pitnej Parametr Wymaganie Pojemność dopasowana do potrzeb: 8000 litrów Materiał stal nierdzewna AISI 304 Wlew i zawory wlew zaślepiany, łatwo dostępny; zawór czerpalny higieniczny; system zabezpieczeń (np. zawór zwrotny, zabezpieczenie przed cofaniem się wody) Pomiary i kontrola wskaźnik poziomu wody; możliwość precyzyjnej kontroli napełnienia; ewentualnie liczniki przepływu; kontrola temperatury Czyszczenie i dezynfekcja zbiornik musi być łatwo dostępny do mycia i dezynfekcji; otwory rewizyjne, pokrywy, haki; system spłukiwania; odpływy na najniższym punkcie zbiornika. Pozostała część opisu dla w/w przedmiotu zamówienia wskazana została w SWZ, Rozdział II, ust. 3, pkt 3.1.
Interne Kennung: IZP.271.4.8.2025/1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: ZAKUP PRZYCZEPY DO DOWOŻENIA WODY PITNEJ 5000 L (3 SZT.)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przyczepy (cysterny) do przewozu wody pitnej o pojemności nominalnej 5000 l (3 szt.), przystosowanej do transportu wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wraz z wyposażeniem, dokumentacją i wymaganymi atestami. Zamawiający w ramach realizacji zamówienia dopuszcza dostawę przez Wykonawcę jednej, dwóch lub trzech sztuk przyczepy o określonych Wymaganiach technicznych. 2. Wymagania ogólne 1. Przyczepa musi być fabrycznie nowa, nieużywana, wyprodukowana nie wcześniej niż w roku dostawy. 2. Konstrukcja powinna umożliwiać bezpieczny transport wody pitnej w terenie i po drogach publicznych. 3. Materiały użyte do budowy zbiornika muszą posiadać atest higieniczny PZH lub równoważny, dopuszczający kontakt z wodą pitną. 4. Zbiornik musi być przystosowany do łatwego napełniania, opróżniania, mycia i dezynfekcji. 5. Przyczepa powinna posiadać homologację drogową lub możliwość rejestracji jako przyczepa ciężarowa specjalna / rolnicza. 3. Wymagania techniczne minimalne Lp. Parametr / cecha Wymagania minimalne 1. Pojemność użytkowa zbiornika 5000 l (±5 %) 2. Materiał zbiornika stal nierdzewna lub stal ocynkowana ogniowo z wewnętrzną powłoką dopuszczoną do kontaktu z wodą pitną (epoksydową / żywiczną / cynkową) 3. Materiał konstrukcji nośnej stal konstrukcyjna malowana proszkowo lub ocynkowana 4. Grubość ścianki zbiornika min. 4 mm 5. Właz rewizyjny górny min. Ø 400 mm, z pokrywą i uszczelnieniem spożywczym 6. Wlew / króciec napełniania z przyłączem strażackim W52 lub równoważnym, z zaworem odcinającym 7. Kran spustowy dolny zawór kulowy 2” (lub równoważny), umożliwiający całkowite opróżnienie zbiornika 8. System przelewowy rura przelewowa zabezpieczająca przed przepełnieniem 9. Wskaźnik poziomu wody mechaniczny lub przezroczysty wskaźnik (rurka, wziernik) 10. Układ jezdny jedna lub dwie osie, dopasowane do DMC przyczepy 11. Opony nowe, o nośności dostosowanej do masy całkowitej (np. 385/65 R22,5 lub równoważne) 12. Układ hamulcowy pneumatyczny dwuobwodowy lub hydrauliczny, z hamulcem postojowym 13. Zaczep / dyszel dyszel z zaczepem regulowanym, dopasowany do pojazdu holującego, z podporą mechaniczną 14. Instalacja elektryczna 12 V, oświetlenie zgodne z przepisami ruchu drogowego (światła pozycyjne, hamowania, kierunkowskazy, trójkąty odblaskowe) 15. Wyposażenie dodatkowe drabina, skrzynka narzędziowa, piktogram „WODA PITNA”, błotniki, kliny pod koła 16. Wymiary maksymalne długość ≤ 5,2 m, szerokość ≤ 2,2 m, wysokość ≤ 2,5 m 17. Dopuszczalna masa całkowita (DMC) maks. 6250 kg 18. Kolorystyka i oznaczenia powłoka antykorozyjna w kolorze jasnym (np. srebrny, biały), trwały napis/piktogram „WODA PITNA” po obu stronach zbiornika 19. Atesty i dokumentacja deklaracja zgodności, atest PZH lub równoważny, instrukcja obsługi PL, karta gwarancyjna 4. Wymagania eksploatacyjne • Zbiornik przystosowany do transportu i magazynowania wody pitnej. • Łatwy dostęp do wnętrza w celu czyszczenia i dezynfekcji. • Możliwość opróżnienia grawitacyjnego i podłączenia węży strażackich. • Przystosowanie do pracy w zakresie temperatur od −20 °C do +40 °C. • Możliwość postoju z wodą bez ryzyka skażenia lub korozji. 5. Wymagania jakościowe i odbiorowe 1. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentów potwierdzających: o zgodność z przepisami o ruchu drogowym, o atesty higieniczne (PZH lub równoważne), o instrukcję użytkowania i konserwacji w języku polskim. 2. Przy odbiorze Zamawiający dokona sprawdzenia kompletności wyposażenia oraz jakości wykonania. 6. Gwarancja i serwis • Minimalny okres gwarancji: 24 miesiące. • Wymagany dostęp do serwisu i części zamiennych na terenie Polski. 7. Warunki dodatkowe • Dostawa na miejsce wskazane przez Zamawiającego. • Szkolenie z obsługi i konserwacji dla użytkowników końcowych. • Producent lub dostawca musi zapewnić możliwość uzyskania części zamiennych przez min. 5 lat.
Interne Kennung: IZP.271.4.8.2025/2
Menge: 3 Stück
Los: LOT-0003
Titel: ZAKUP PRZYCZEPY DO DOWOŻENIA WODY PITNEJ 8000 L (3 SZT.)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przyczepy (cysterny) do przewozu wody pitnej o pojemności nominalnej 8000 l (3 szt.), przystosowanej do transportu wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wraz z wyposażeniem, dokumentacją i wymaganymi atestami. Zamawiający w ramach realizacji zamówienia dopuszcza dostawę przez Wykonawcę jednej, dwóch lub trzech sztuk przyczepy o określonych Wymaganiach technicznych. 2. Wymagania ogólne 1. Przyczepa musi być fabrycznie nowa, nieużywana, wyprodukowana nie wcześniej niż w roku dostawy. 2. Musi spełniać przepisy dotyczące ruchu drogowego i posiadać homologację lub możliwość rejestracji jako przyczepa ciężarowa specjalna / rolnicza. 3. Zbiornik i elementy mające kontakt z wodą muszą posiadać atest higieniczny PZH (lub równoważny) dopuszczający kontakt z wodą pitną. 4. Konstrukcja musi umożliwiać łatwe napełnianie, opróżnianie, mycie i dezynfekcję. 5. Przyczepa powinna być dostosowana do ciągnięcia przez pojazd z zaczepem rolniczym lub drogowym. 3. Wymagania techniczne minimalne Lp. Parametr / cecha Wymagania minimalne 1. Pojemność użytkowa zbiornika 8000 l (±5%) 2. Materiał zbiornika stal nierdzewna lub stal ocynkowana ogniowo z wewnętrzną powłoką epoksydową / cynkową / żywiczną z atestem PZH 3. Materiał ramy i konstrukcji nośnej stal konstrukcyjna zabezpieczona antykorozyjnie (ocynk lub farba proszkowa) 4. Grubość ścianki zbiornika min. 5 mm 5. Właz rewizyjny górny min. Ø 400 mm, z pokrywą i uszczelnieniem spożywczym 6. Króciec napełniający z przyłączem strażackim W75 lub równoważnym, z zaworem odcinającym 7. Kran spustowy dolny zawór kulowy 2” (lub równoważny), z możliwością całkowitego opróżnienia zbiornika 8. System przelewowy rura przelewowa zabezpieczająca przed przepełnieniem 9. Wskaźnik poziomu wody mechaniczny lub przezroczysty wziernikowy 10. Układ jezdny dwuosiowy, resorowany lub na zawieszeniu parabolicznym, przystosowany do masy całkowitej przyczepy 11. Opony nowe, np. 385/65 R22,5 lub równoważne, o nośności dostosowanej do DMC 12. Układ hamulcowy pneumatyczny dwuobwodowy lub hydrauliczny, z hamulcem postojowym 13. Zaczep / dyszel dyszel z zaczepem regulowanym (hitch / oczkowy), z podporą mechaniczną lub hydrauliczną 14. Instalacja elektryczna 12 V, oświetlenie zgodne z przepisami ruchu drogowego (światła pozycyjne, hamowania, kierunkowskazy, odblaski, tablica rejestracyjna) 15. Wyposażenie dodatkowe drabina do włazu, skrzynka narzędziowa, błotniki, kliny pod koła, piktogram „WODA PITNA” po obu stronach zbiornika 16. Wymiary maksymalne długość ≤ 6,5 m, szerokość ≤ 2,5 m, wysokość ≤ 2,8 m 17. Dopuszczalna masa całkowita (DMC) maks. 10 000 kg 18. Kolorystyka i oznaczenia kolor jasny (np. biały, srebrny), napisy „WODA PITNA”, elementy odblaskowe 19. Atesty i dokumentacja deklaracja zgodności CE, atest PZH lub równoważny, instrukcja obsługi PL, karta gwarancyjna 4. Wymagania eksploatacyjne • Zbiornik przystosowany do transportu i magazynowania wody pitnej. • Łatwy dostęp do wnętrza w celu czyszczenia i dezynfekcji. • Możliwość opróżnienia grawitacyjnego i podłączenia węży strażackich. • Przystosowanie do pracy w zakresie temperatur od −20 °C do +40 °C. • Możliwość postoju z wodą bez ryzyka skażenia lub korozji. 5. Wymagania jakościowe i odbiorowe 1. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia: o dokumentów potwierdzających zgodność z przepisami ruchu drogowego, o atestów higienicznych (PZH lub równoważnych), o instrukcji użytkowania i konserwacji w języku polskim. 2. Przy odbiorze Zamawiający dokona kontroli jakości wykonania, kompletności wyposażenia oraz zgodności z niniejszą specyfikacją. 6. Gwarancja i serwis • Minimalny okres gwarancji: 24 miesiące. • Wymagany dostęp do serwisu i części zamiennych na terenie Polski. 7. Warunki dodatkowe • Dostawa na miejsce wskazane przez Zamawiającego. • Szkolenie z obsługi i konserwacji dla użytkowników końcowych. • Producent lub dostawca musi zapewnić możliwość uzyskania części zamiennych przez min. 5 lat.
Interne Kennung: IZP.271.4.8.2025/3