2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dagnæsskolen Musik og Bevægelse - udbud i totalrådgivning
Beschreibung: Totalrådgivning
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Nærværende udbud vedrører anskaffelse af totalrådgivning i forbindelse med realisering af Fase 2 af helhedsplan for Dagnæsskolen beliggende på Strandkærvej 89, 8700 Horsens. Det udbudte projekt omhandler hovedtræk ombygning af den gamle gymnastiksal og omklædning til nye musik- og bevægelseslokaler samt fleksible læringsrum/miljøer til gruppearbejde. Det samlede anlægsbudget for opgaven andrager samlet DKK 13 mio. ekskl. moms. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud – det vil sige et udbud uden forudgående begrænsning af deltagere. Alle tilbudsgivere der opfylder egnethedskrav og mindstekrav kan afgive tilbud.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Byggeledelse og arbejdsmiljøkoordinering (B) udbydes som OPTION