9981-2026 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – „Wykonanie prac porządkowych, oczyszczenie terenu oraz inwentaryzacja drzew i krzewów. Błonia Janowskie – ścieżka spacerowa.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie prac porządkowych, oczyszczenie terenu oraz inwentaryzacja drzew i krzewów. Błonia Janowskie – ścieżka spacerowa.”
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie prac porządkowych, oczyszczenie terenu oraz inwentaryzacja drzew i krzewów. Błonia Janowskie – ścieżka spacerowa.” 2) Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. Rumia łapie deszcz - Rozwój systemu zagospodarowania wód opadowych, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0015/24 z dnia 09.09.2025 r. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: a) Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ, b) Formularz cenowy – załącznik nr 1a do SWZ, c) Wzór umowy – załącznik nr 11 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77342000 Heckenschnitt, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: • prace pielęgnacyjne drzew (m. in. usunięcie posuszu, ściągnięcie jemioły, podniesienie koron, usunięcie odrostów, wykonanie cięć formujących, korygujących, sanitarnych, prześwietlających drzew), • usunięcie samosiewów, • usunięcie drzew niewymagających zezwolenia zgodnie z ustawą – wskazanych przez Zamawiającego w toku prac, • usunięcie drzew zgodnie z decyzją Starostwa Powiatowego w Wejherowie (załącznik nr 1 – zestawienie drzew procedowanych do wycinki). Zamawiający złożył wniosek w sprawie wycinki drzew i czeka na wydanie decyzji. Decyzja powinna zostać wydana do 31.12.2025 r. • usunięcie krzewów wskazanych przez Zamawiającego w toku prac, • usunięcie niektórych złamanych gałęzi i konarów wskazanych przez Zamawiającego w toku prac, • karczowanie/frezowanie bryły korzeniowej po usunięciu drzewa w przypadkach wskazanych przez Zamawiającego, • usunięcie odrostów przy drzewach, • uprzątnięcie z terenu śmieci (tj. gruzu, odpadów komunalnych, odpadów powstałych podczas wykonywania prac), • pozostawienie części martwego materiału drzewnego w celu utworzenia siedlisk dla owadów, • zmulczowanie i rozsypanie części zielonej masy w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego, • dwukrotne koszenie terenu w celu przygotowania podłoża pod realizację dalszych prac inwestycyjnych, • wyznaczenie ścieżki na długości około 1000 metrów. Ścieżka zostanie wyznaczona poprzez wykoszenie trawy na szerokości od 1,5 m do 4 metrów. Dodatkowo jeżeli materiał drzewny powstały w wyniku prac pielęgnacyjnych będzie odpowiedni wykorzystanie go do ułożenia obrzeża ścieżki. • inwentaryzację drzew, • inwentaryzacja krzewów.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień