2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af 4 delaftaler (rammeaftaler) vedrørende studiementorforløb og opkvalificering på lange videregående uddannelser
Beschreibung: Alle 4 delaftaler (rammeaftaler) omfatter levering af følgende ydelser: • Studiementorforløb • Supervision • Workshops Der er tale om følgende 4 delaftaler: • Delaftale 1 – Region Midtjylland • Delaftale 2 – Region Hovedstaden og Sjælland (inkl. Bornholm) • Delaftale 3 – Region Syddanmark • Delaftale 4 – Region Nordjylland Der henvises til bilag 2.1. og rammeaftalens afsnit 4.2 for yderligere oplysninger. Hver delaftale vil blive indgået med én leverandør. Målgruppen for alle delaftaler er studerende på lange videregående uddannelser, der bevilges specialpædagogisk støtte (støttemodtagere) samt støttemodtagernes støttegivere. Det forventede forbrug for alle delaftalerne i deres løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 204.740 timer. Det forventede forbrug pr. delaftale er: • Delaftale 1: 138.780 timer • Delaftale 2: 41.840 timer • Delaftale 3: 12.460 timer • Delaftale 4: 11.660 timer Det fremgår af bilag 4 til udkast til rammeaftale, hvordan det forventede antal timer fordeler sig på de enkelte ydelser pr. delaftale. Fsva. ydelsen workshops er denne i bilag 4 opgjort i stk. Én workshop udgør 3 timer. Delaftalernes maksimale mængde i hele løbetiden inkl. forlængelser er: • Delaftale 1: 166.536 timer • Delaftale 2: 50.208 timer • Delaftale 3: 14.952 timer • Delaftale 4: 13.992 timer Den maksimale mængde for alle delaftalerne i deres løbetid inkl. forlængelser er på 245.688 timer.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit III. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. Udbudsbetingelserne beskriver processen for udbuddet og fastsætter retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikation mellem tilbudsgiver og ordregiver samt oplysninger om udbudsprocessen i øvrigt.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80511000 Ausbildung des Personals, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung, 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1
Beschreibung: Region Midtjylland Delaftale 1 omfatter levering af følgende ydelser: • Studiementorforløb • Supervision • Workshops Det fremgår af bilag 2.1., hvilke uddannelsesinstitutioner og lokationer delaftalen omfatter. Delaftalen indgås med én leverandør. Målgruppen for delaftalen er studerende på lange videregående uddannelser, der bevilges specialpædagogisk støtte (støttemodtagere) samt støttemodtagernes støttegivere. Det forventede forbrug for delaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 138.780 timer Det fremgår af bilag 4 til udkast til rammeaftale, hvordan det forventede antal timer fordeler sig på de enkelte ydelser. Fsva. ydelsen workshops er denne i bilag 4 opgjort i stk. Én workshop udgør 3 timer. Delaftalens maksimale mængde i hele løbetiden inkl. forlængelser er 166.536 timer
Menge: 166 536 Stunden
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2
Beschreibung: Region Hovedstaden og Sjælland (inkl. Bornholm) Delaftale 2 omfatter levering af følgende ydelser: • Studiementorforløb • Supervision • Workshops Det fremgår af bilag 2.1., hvilke uddannelsesinstitutioner og lokationer delaftalen omfatter. Delaftalen indgås med én leverandør. Målgruppen for alle delaftaler er studerende på lange videregående uddannelser, der bevilges specialpædagogisk støtte (støttemodtagere) samt støttemodtagernes støttegivere. Det forventede forbrug for delaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 41.840 timer. Det fremgår af bilag 4 til udkast til rammeaftale, hvordan det forventede antal timer fordeler sig på de enkelte ydelser. Fsva. ydelsen workshops er denne i bilag 4 opgjort i stk. Én workshop udgør 3 timer. Delaftalens maksimale mængde i hele løbetiden inkl. forlængelser er 50.208 timer.
Menge: 50 208 Stunden
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3
Beschreibung: Region Syddanmark Delaftale 3 omfatter levering af følgende ydelser: • Studiementorforløb • Supervision • Workshops Det fremgår af bilag 2.1., hvilke uddannelsesinstitutioner og lokationer delaftalen omfatter. Delaftalen indgås med én leverandør. Målgruppen for delaftalen er studerende på lange videregående uddannelser, der bevilges specialpædagogisk støtte (støttemodtagere) samt støttemodtagernes støttegivere. Det forventede forbrug for delaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 12.460 timer. Det fremgår af bilag 4 til udkast til rammeaftale, hvordan det forventede antal timer fordeler sig på de enkelte ydelser. Fsva. ydelsen workshops er denne i bilag 4 opgjort i stk. Én workshop udgør 3 timer. Delaftalens maksimale mængde i hele løbetiden inkl. forlængelser er 14.952 timer.
Menge: 14 952 Stunden
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4
Beschreibung: Region Nordjylland Delaftale 4 omfatter levering af følgende ydelser: • Studiementorforløb • Supervision • Workshops Det fremgår af bilag 2.1., hvilke uddannelsesinstitutioner og lokationer delaftalen omfatter. Delaftalen indgås med én leverandør. Målgruppen for delaftalen er studerende på lange videregående uddannelser, der bevilges specialpædagogisk støtte (støttemodtagere) samt støttemodtagernes støttegivere. Det forventede forbrug for delaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 11.660 timer. Det fremgår af bilag 4 til udkast til rammeaftale, hvordan det forventede antal timer fordeler sig på de enkelte ydelser pr. delaftale. Fsva. ydelsen workshops er denne i bilag 4 opgjort i stk. Én workshop udgør 3 timer. Delaftalens maksimale mængde i hele løbetiden inkl. forlængelser er 13.992 timer.
Menge: 13 992 Stunden