403001-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Εξυπηρετητές – Dostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Αγαθά - Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςDostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części
Περιγραφή1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części: ‒ Część I postępowania - Dostawa serwerów produkcyjnych i backupowych: obejmuje dostawę serwerów produkcyjnych w liczbie 4 sztuk oraz serwerów backupowych w liczbie 2 sztuk; ‒ Część II postępowania - Dostawa macierzy dyskowej klasy enterprise i macierzydyskowej przeznaczonej do backupu danych: obejmuje dostawę macierzy dyskowej klasy enterprise w liczbie 2 sztuk oraz macierzy dyskowej przeznaczonej do backupu w liczbie 2 sztuk; ‒ Część III postępowania - Dostawa biblioteki taśmowej LTO-9: obejmuje dostawę biblioteki taśmowej LTO-9 w liczbie 2 sztuk; ‒ Część IV postepowania - Dostawa przełączników Fibre Channel: obejmuje dostawę przełączników Fibre Channel w liczbie 4 sztuk. Dotyczy części I, II, III i IV postępowania: 2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy, pełnowartościowy i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, objęty gwarancją producenta. Okres gwarancyjny Wykonawcy stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert. 3. Wykonawca oświadcza, że oferowany sprzęt w dniu podpisania Protokołu Odbioru Sprzętu nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży. 4. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Zamawiającego wynikających z przepisów prawa o rękojmi za wady fizyczne oraz wady prawne sprzętu. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. 5. Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji zawarte zostały w §9. Warunki gwarancji w treści Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3a, 3c i 3d do SWZ odpowiednio dla części I, III oraz IV postępowania oraz w §8. Warunki gwarancji w treści Istotnych postanowieniach umowy dla części II postępowania, stanowiących Załącznik nr 3b do SWZ . 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji opisane zostały w Załącznikach nr 1a, 1b, 1c oraz 1d do SWZ stanowiących opis przedmiotu zamówienia odpowiednio do części I, II, III i IV postępowania, oraz w Załącznikach nr 3a, 3b, 3c oraz 3d do SWZ stanowiących Istotne postanowieniach umowy odpowiednio do części I, II, III i IV postępowania. 7. Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały i urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami produktów/producentów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach użytkowych i cechach jakościowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 8. W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 9. W każdym przypadku użycia w SWZ lub dokumentach zamówienia określonej etykiety lub certyfikatu określonych w art. 104 i 105 Pzp, Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania równorzędne. 10. W przypadkach, gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych, nie jest w stanie uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub certyfikatu potwierdzającego, że ofertowane przez niego roboty budowlane, dostawy czy usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne środki dowodowe, a w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile Wykonawca udowodni że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 11. Użycie w SWZ lub dokumentach zamówienia wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje znajdują się w treści Rozdziału III SWZ oraz w Załącznikach do SWZ.
Εσωτερικό αναγνωριστικόNr postępowania: OZP.26.1.23.2026.IWM
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας1.Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2.Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3.Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/ 4.Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/286365/notice/public/details 5.Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. ust. 6 VIII SWZ i dalszych ustępach. 6.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie oficjalną nazwę handlową, nazwę producenta, typ oraz model oferowanych urządzeń. Niewskazanie któregoś z powyższych elementów skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Pzp 8.Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 Pzp w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dalej: JEDZ według wzoru sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz JEDZ. 9.Do oferty Wykonawca dołącza również oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - Zał. nr 9 do SWZ. 10. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Zał. nr 7 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) informacji z KRK w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 Pzp - Zał. nr 5 do SWZ; 5)wykaz dostaw (w postaci elektronicznej i opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – Załącznik nr 6a, 6b, 6c i 6d do SWZ odpowiednio do części I, II, III oraz IV postępowania. 11.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Pozostałe informacje znajdują się w SWZ.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48820000 Εξυπηρετητές
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 32424000 Υποδομή δικτύου, 30233141 Πλεονάζουσα παράταξη ανεξάρτητων δίσκων (RAID), 30233160 Μηχανισμοί για ταινίες συνεχούς ροής, 32420000 Εξοπλισμός δικτύου
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςCzęść I - Dostawa serwerów produkcyjnych i backupowych
Περιγραφή1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części: ‒ Część I postępowania - Dostawa serwerów produkcyjnych i backupowych: obejmuje dostawę serwerów produkcyjnych w liczbie 4 sztuk oraz serwerów backupowych w liczbie 2 sztuk; 2.Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy, pełnowartościowy i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, objęty gwarancją producenta. Okres gwarancyjny Wykonawcy stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert. 3.Wykonawca oświadcza, że oferowany sprzęt w dniu podpisania Protokołu Odbioru Sprzętu nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży. 4.Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Zamawiającego wynikających z przepisów prawa o rękojmi za wady fizyczne oraz wady prawne sprzętu. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. 5.Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji zawarte zostały w §9. Warunki gwarancji w treści Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3a do SWZ. 6.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji opisane zostały w Załączniku nr 1a do SWZ stanowiących opis przedmiotu zamówienia do części I postępowania, oraz w Załączniku nr 3a do SWZ stanowiących Istotne postanowieniach umowy do części I postępowania. 7.Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały i urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami produktów/producentów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach użytkowych i cechach jakościowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 8.W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 9.W każdym przypadku użycia w SWZ lub dokumentach zamówienia określonej etykiety lub certyfikatu określonych w art. 104 i 105 Pzp, Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania równorzędne. 10.W przypadkach, gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych, nie jest w stanie uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub certyfikatu potwierdzającego, że ofertowane przez niego roboty budowlane, dostawy czy usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne środki dowodowe, a w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile Wykonawca udowodni że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 11.Użycie w SWZ lub dokumentach zamówienia wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale III SWZ.
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 32424000 Υποδομή δικτύου
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςCzęść II - Dostawa macierzy dyskowej klasy enterprise i macierzy dyskowej przeznaczonej do backupu danych
Περιγραφή1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części: ‒ Część II postępowania - Dostawa macierzy dyskowej klasy enterprise i macierzydyskowej przeznaczonej do backupu danych: obejmuje dostawę macierzy dyskowej klasy enterprise w liczbie 2 sztuk oraz macierzy dyskowej przeznaczonej do backupu w liczbie 2 sztuk; 2.Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy, pełnowartościowy i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, objęty gwarancją producenta. Okres gwarancyjny Wykonawcy stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert. 3.Wykonawca oświadcza, że oferowany sprzęt w dniu podpisania Protokołu Odbioru Sprzętu nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży. 4.Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Zamawiającego wynikających z przepisów prawa o rękojmi za wady fizyczne oraz wady prawne sprzętu. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. 5.Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji zawarte zostały w §8. Warunki gwarancji w treści Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3b do SWZ. 6.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji opisane zostały w Załączniku nr 1b do SWZ stanowiących opis przedmiotu zamówienia do części II postępowania, oraz w Załączniku nr 3b do SWZ stanowiących Istotne postanowieniach umowy do części II postępowania. 7.Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały i urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami produktów/producentów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach użytkowych i cechach jakościowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 8.W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 9.W każdym przypadku użycia w SWZ lub dokumentach zamówienia określonej etykiety lub certyfikatu określonych w art. 104 i 105 Pzp, Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania równorzędne. 10.W przypadkach, gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych, nie jest w stanie uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub certyfikatu potwierdzającego, że ofertowane przez niego roboty budowlane, dostawy czy usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne środki dowodowe, a w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile Wykonawca udowodni że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 11.Użycie w SWZ lub dokumentach zamówienia wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale III SWZ.
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30233141 Πλεονάζουσα παράταξη ανεξάρτητων δίσκων (RAID)
ΠαρτίδαLOT-0003
ΤίτλοςCzęść III - Dostawa biblioteki taśmowej LTO-9
Περιγραφή1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części: ‒ Część III postępowania - Dostawa biblioteki taśmowej LTO-9: obejmuje dostawę biblioteki taśmowej LTO-9 w liczbie 2 sztuk; 2.Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy, pełnowartościowy i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, objęty gwarancją producenta. Okres gwarancyjny Wykonawcy stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert. 3.Wykonawca oświadcza, że oferowany sprzęt w dniu podpisania Protokołu Odbioru Sprzętu nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży. 4.Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Zamawiającego wynikających z przepisów prawa o rękojmi za wady fizyczne oraz wady prawne sprzętu. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. 5.Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji zawarte zostały w §9. Warunki gwarancji w treści Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3c do SWZ. 6.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji opisane zostały w Załączniku nr 1c do SWZ stanowiących opis przedmiotu zamówienia do części III postępowania, oraz w Załączniku nr 3c do SWZ stanowiących Istotne postanowieniach umowy do części III postępowania. 7.Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały i urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami produktów/producentów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach użytkowych i cechach jakościowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 8.W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 9.W każdym przypadku użycia w SWZ lub dokumentach zamówienia określonej etykiety lub certyfikatu określonych w art. 104 i 105 Pzp, Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania równorzędne. 10.W przypadkach, gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych, nie jest w stanie uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub certyfikatu potwierdzającego, że ofertowane przez niego roboty budowlane, dostawy czy usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne środki dowodowe, a w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile Wykonawca udowodni że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 11.Użycie w SWZ lub dokumentach zamówienia wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale III SWZ.
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30233160 Μηχανισμοί για ταινίες συνεχούς ροής
ΠαρτίδαLOT-0004
ΤίτλοςCzęść IV - Dostawa przełączników Fibre Channel
Περιγραφή1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych i serwerowych, z podziałem na części: ‒‒ Część IV postępowania - Dostawa przełączników Fibre Channel: obejmuje dostawę przełączników Fibre Channel w liczbie 4 sztuk 2.Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy, pełnowartościowy i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, objęty gwarancją producenta. Okres gwarancyjny Wykonawcy stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert. 3.Wykonawca oświadcza, że oferowany sprzęt w dniu podpisania Protokołu Odbioru Sprzętu nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży. 4.Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Zamawiającego wynikających z przepisów prawa o rękojmi za wady fizyczne oraz wady prawne sprzętu. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. 5.Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji zawarte zostały w §9. Warunki gwarancji w treści Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3d do SWZ. 6.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji opisane zostały w Załączniku nr 1d do SWZ stanowiących opis przedmiotu zamówienia do części IV postępowania, oraz w Załączniku nr 3d do SWZ stanowiących Istotne postanowieniach umowy do części IV postępowania. 7.Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały i urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami produktów/producentów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach użytkowych i cechach jakościowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 8.W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 9.W każdym przypadku użycia w SWZ lub dokumentach zamówienia określonej etykiety lub certyfikatu określonych w art. 104 i 105 Pzp, Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania równorzędne. 10.W przypadkach, gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych, nie jest w stanie uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub certyfikatu potwierdzającego, że ofertowane przez niego roboty budowlane, dostawy czy usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne środki dowodowe, a w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile Wykonawca udowodni że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 11.Użycie w SWZ lub dokumentach zamówienia wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale III SWZ.
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 32420000 Εξοπλισμός δικτύου
403001-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Fournitures - Services
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure1.Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2.Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3.Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/ 4.Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/286365/notice/public/details 5.Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. ust. 6 VIII SWZ i dalszych ustępach. 6.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie oficjalną nazwę handlową, nazwę producenta, typ oraz model oferowanych urządzeń. Niewskazanie któregoś z powyższych elementów skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Pzp 8.Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 Pzp w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dalej: JEDZ według wzoru sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz JEDZ. 9.Do oferty Wykonawca dołącza również oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - Zał. nr 9 do SWZ. 10. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Zał. nr 7 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) informacji z KRK w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 Pzp - Zał. nr 5 do SWZ; 5)wykaz dostaw (w postaci elektronicznej i opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – Załącznik nr 6a, 6b, 6c i 6d do SWZ odpowiednio do części I, II, III oraz IV postępowania. 11.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Pozostałe informacje znajdują się w SWZ.
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nature complémentaire du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 48820000 Serveurs
Nomenclature complémentaire (cpv): 32424000 Infrastructure de réseau, 30233141 Matrice redondante de disques indépendants (RAID), 30233160 Dérouleurs en continu, 32420000 Matériel de réseau
5. Lot
LotLOT-0001
Nomenclature complémentaire (cpv): 32424000 Infrastructure de réseau
LotLOT-0002
Nomenclature principale (cpv): 30233141 Matrice redondante de disques indépendants (RAID)
LotLOT-0003
Nomenclature principale (cpv): 30233160 Dérouleurs en continu
LotLOT-0004
Nomenclature principale (cpv): 32420000 Matériel de réseau
403001-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Provvisti - Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Natura addizzjonali tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 48820000 Servres
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 32424000 Infrastruttura tan-network, 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID), 30233160 Tape streamers, 32420000 Apparat tan-network
5. Lott
LottLOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 32424000 Infrastruttura tan-network
LottLOT-0002
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID)
LottLOT-0003
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30233160 Tape streamers
LottLOT-0004
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 32420000 Apparat tan-network