2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: „Przebudowa i dostosowanie niewykorzystanej powierzchni części V piętra w Szpitalu św. Wojciecha do potrzeb prowadzenia działalności leczniczej – COPERNICUS PL Sp. z o.o. – etap II.”
Περιγραφή: 1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule Wybuduj dla zadania „Przebudowa i dostosowanie niewykorzystanej powierzchni części V piętra w Szpitalu św. Wojciecha do potrzeb prowadzenia działalności leczniczej – COPERNICUS PL Sp. z o.o.- etap II” na podstawie dokumentacji stanowiącej załączniki do Opisu Przedmiotu Zamówienia (zał. 1 do SWZ). 2.Przedmiot zamówienia składa się z jednej części. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany OPZ) wraz z załącznikami. Warunki realizacji zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – Projekt umowy załącznikami. 3.Wykonawca udzieli gwarancji obejmującej przedmiot niniejszego zamówienia na okres minimum 36 miesięcy, maksymalnie 60 miesięcy (od daty odbioru końcowego robót). Definicje odbioru oraz gwarancji opisano w zał. nr 3 do SWZ. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert. 4.Wykonawca zobowiązany jest zawrzeć na czas obowiązywania umowy dotyczącej przedmiotowego zamówienia, nie później niż do dnia poprzedzającego dzień, w którym ma nastąpić przekazanie Terenu budowy, umowę lub umowy ubezpieczenia od wszelkiego ryzyka i odpowiedzialności związanej z realizacją umowy, oraz do terminowego opłacania należnych składek ubezpieczeniowych i opłacić we wskazanym na polisie terminie płatności, w zakresie opisanym w punkcie nr 16 zał. nr 3 do SWZ. 5.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 6.W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 7.W związku z realizacją zamówienia, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca i podwykonawca zatrudniał osoby wykonujące roboty budowlane pod nadzorem kierownika budowy lub kierowników robót branżowych, o ile mieszczą się one w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495). Za roboty budowlane wykonywane pod nadzorem kierownika budowy lub kierowników robót rozumie się wszelkie roboty ogólnobudowlane takie jak: instalacyjne (elektryczne, sanitarne, teletechniczne) i in. z różnych dziedzin wynikających z dokumentacji wykonywane bezpośrednio przez pracowników pozostających pod nadzorem kierownika budowy lub kierowników robót. 1) Zamawiający będzie uprawniony do kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia osób, którym zostanie powierzona realizacja Przedmiotu umowy oraz w przypadku stwierdzenia naruszania przez Wykonawcę obowiązku, do zawiadomienia Państwowej Inspekcji Pracy o takiej okoliczności, 2) Wykonawca najpóźniej w dniu przekazania placu budowy przekaże oświadczenie z informacją o zatrudnieniu cudzoziemców wraz z listą zatrudnionych osób i potwierdzeniem o legalnym zatrudnieniu. Wykonawca obowiązek ten przeniesie na wszystkich podwykonawców związanych z realizacją umowy Wykonawcy. 3) Wykonawca najpóźniej w dniu przekazania placu budowy dostarczy Zamawiającemu listę osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wykonawca obowiązek ten przeniesie na wszystkich podwykonawców związanych z realizacją umowy Wykonawcy. 4) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dowody wskazane w projekcie umowy (7.31) w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących w/w czynności w trakcie realizacji zamówienia. 5) W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę Zamawiający uprawniony jest do powiadomienia właściwego inspektoratu pracy i zwrócenia się o przeprowadzenie przez niego kontroli w tym zakresie, 6) Uprawnienia Zamawiającego w zakresie sankcji z tytułu niespełnienia wymagań określonych w rozdziale III pkt 8 SWZ zostały uregulowane we wzorze umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. WIZJA LOKALNA: Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej w terminie 08 czerwca 2026 r., godzina 10:30. Miejsce zbiórki: Szpital św. Wojciecha, Al. Jana Pawła II 50, 80-462 Gdańsk, Punkt informacyjny/ Wejście główne. Osoba do kontaktu: Pan Waldemar Kulwicki.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: D10.251.31.C.2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45215140 Κατασκευαστικές εργασίες για εγκαταστάσεις νοσοκομείου
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες, 45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων, 71220000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικού σχεδιασμού, 45300000 Εργασίες κτιριακών εγκαταστάσεων, 71320000 Υπηρεσίες εκπόνησης τεχνικών μελετών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 71220000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικού σχεδιασμού, 71320000 Υπηρεσίες εκπόνησης τεχνικών μελετών, 45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων, 45300000 Εργασίες κτιριακών εγκαταστάσεων, 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: D10.251.31.C.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45215140 Lucrări de construcţii de unităţi spitaliceşti
Clasificare suplimentară (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii, 45400000 Lucrări de finisare a construcţiilor, 71220000 Servicii de proiectare arhitecturală, 45300000 Lucrări de instalaţii pentru clădiri, 71320000 Servicii de concepţie tehnică
5. Lot
Lot: LOT-0001
Clasificare suplimentară (cpv): 71220000 Servicii de proiectare arhitecturală, 71320000 Servicii de concepţie tehnică, 45400000 Lucrări de finisare a construcţiilor, 45300000 Lucrări de instalaţii pentru clădiri, 45000000 Lucrări de construcţii