2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Renovarea energetică pentru clădiri rezidențiale multifamiliale din oras Beclean lot III, cod SMIS 331647: C1- B, Aleea Castanului nr. 2, str. Parcului, nr. 1, Aleea ghiocelului nr. 1, Alee Panselelor, nr. 1 și C2-Strada Zorilor nr. 12, bl. D1 și D2, Beclean”
Περιγραφή: În cadrul acestei proceduri de achiziție, autoritatea contractantă dorește încheierea contractului de execuție lucrări având ca obiect Executarea lucrărilor pentru Renovarea energetică pentru clădiri rezidențiale multifamiliale din oras Beclean lot III, cod SMIS 331647: C1- B, Aleea Castanului nr. 2, str. Parcului, nr. 1, Aleea ghiocelului nr. 1, Alee Panselelor, nr. 1 și C2-Strada Zorilor nr. 12, bl. D1 și D2, Beclean”. Informații detaliate cu privire la soluțiile adoptate pentru executarea lucrarilor precum și cantitățile și categoriile de lucrari care se solicita a fi executate, sunt cuprinse în PT-ul pus la dispoziție de autoritatea contractantă în cadrul licitatiei deschise online, ce va fi derulată pe SEAP. Potrivit devizului general parte integrantă a PT-ului, valoarea totală a contractului de lucrări de renovare energetică ce face obiectul prezentei proceduri este de 14.435.757,76 lei fără valoarea TVA, din care : Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 14.377.413,96 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 9.391.911,09 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 808.002,87 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 4.149.500,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 28.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 58.343,80 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 58.343,80 lei fără TVA Bugetul aferent fiecărui bloc pentru lucrările de renovare energetică este: Bloc D1 și D2 -Strada Zorilor, nr. 12 – 3.268.915,74 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 3.239.628,78 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 2.211.974,36 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 149.654,42 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 878.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.286,96 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.286,96 lei fără TVA Bloc B – Aleea Castanului, nr. 2, Str. Parcului, nr. 1, Aleea Ghiocelului, nr. 1, Aleea Panselelor, nr. 1 – 11.166.842,02 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 11.137.785,18 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 7.179.936,73 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 658.348,45 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 3.271.500 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 28.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.056,84 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.056,84 lei fără TVA Numărul zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări transmise în a 15 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. La solicitările de clarificări venite după termenul limită indicat mai sus, autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a nu formula răspuns.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8/4548821/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45321000 Εργασίες θερμομόνωσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Περιγραφή: În cadrul acestei proceduri de achiziție, autoritatea contractantă dorește încheierea contractului de execuție lucrări având ca obiect Executarea lucrărilor pentru Renovarea energetică pentru clădiri rezidențiale multifamiliale din oras Beclean lot III, cod SMIS 331647: C1- B, Aleea Castanului nr. 2, str. Parcului, nr. 1, Aleea ghiocelului nr. 1, Alee Panselelor, nr. 1 și C2-Strada Zorilor nr. 12, bl. D1 și D2, Beclean”. Informații detaliate cu privire la soluțiile adoptate pentru executarea lucrarilor precum și cantitățile și categoriile de lucrari care se solicita a fi executate, sunt cuprinse în PT-ul pus la dispoziție de autoritatea contractantă în cadrul licitatiei deschise online, ce va fi derulată pe SEAP. Potrivit devizului general parte integrantă a PT-ului, valoarea totală a contractului de lucrări de renovare energetică ce face obiectul prezentei proceduri este de 14.435.757,76 lei fără valoarea TVA, din care : Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 14.377.413,96 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 9.391.911,09 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 808.002,87 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 4.149.500,00 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 28.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 58.343,80 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 58.343,80 lei fără TVA Bugetul aferent fiecărui bloc pentru lucrările de renovare energetică este: Bloc D1 și D2 -Strada Zorilor, nr. 12 – 3.268.915,74 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 3.239.628,78 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 2.211.974,36 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 149.654,42 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 878.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.286,96 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.286,96 lei fără TVA Bloc B – Aleea Castanului, nr. 2, Str. Parcului, nr. 1, Aleea Ghiocelului, nr. 1, Aleea Panselelor, nr. 1 – 11.166.842,02 lei fără TVA din care: Cap. 4 Cheltuieli pentru investiția de baza 11.137.785,18 lei din care: 4.1 Construcții și instalații 7.179.936,73 lei fără TVA 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 658.348,45 lei fără TVA 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 3.271.500 lei fără TVA 4.4 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesită montaj si echipamente de transport 28.000,00 lei fără TVA Cap. 5 - Alte cheltuieli 5.1 Organizare de șantier 29.056,84 lei fără TVA 5.1.1 Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 29.056,84 lei fără TVA
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45310000 Εργασίες ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων