2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Kompleksowa realizacja usług poligraficznych dla 80 tytułów publikacji jubileuszowych Państwowego Instytutu Wydawniczego z podziałem na części”
Περιγραφή: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług poligraficznych obejmujących przygotowanie produkcji poligraficznej, druk publikacji książkowych, wykonanie opraw miękkich i twardych, wykonanie procesów introligatorskich i uszlachetniających, konfekcjonowanie, pakowanie, transport oraz dostawę publikacji do wskazanego przez Zamawiającego magazynu dystrybucyjnego, a także realizację obowiązków gwarancyjnych związanych z wymianą egzemplarzy wadliwych. Zamówienie realizowane jest w związku z jubileuszowym projektem wydawniczym Państwowego Instytutu Wydawniczego obejmującym wydanie 80 tytułów publikacji.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ZP/PN/01/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Z postępowania o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 108 ust. 1 Pzp wyklucza się wykonawcę: 4.1.1. będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a Pzp), b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b Pzp), c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2024 r. poz. 1488, z późn. zm.) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930, z późn. zm.) (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c Pzp), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d Pzp), e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e Pzp), f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745, z późn. zm.) (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. f Pzp), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g Pzp), h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp) lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 4.1.2. jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1 (art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp); 4.1.3. wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności (art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp); 4.1.4. wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp); 4.1.5. jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie (art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp); 4.1.6. jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp). 4.2. Z postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego na podstawie ustawy Pzp, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2025 r. poz. 514) wyklucza się: 4.2.1. wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r; 4.2.2. wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r; 4.2.3. wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, z późn. zm.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r.,
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79800000 Υπηρεσίες εκτύπωσης και συναφείς υπηρεσίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Część nr 1: Ceram
Περιγραφή: Część nr 1 obejmuje wykonanie usług poligraficznych dotyczących publikacji serii „Ceram”, w szczególności druk publikacji książkowych w oprawach twardych, wykonanie procesów introligatorskich oraz uszlachetnień przewidzianych dla poszczególnych tytułów, w tym druku kolorem specjalnym Pantone, szycia nićmi, wykonywania wyklejek, opraw twardych oraz elementów wykończeniowych charakterystycznych dla publikacji o podwyższonych wymaganiach jakościowych i edytorskich zgodnie z Załącznikiem nr 2.1. do TOM II SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami Umownymi.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Część 1
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: 2.8. Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp. 2.8.1. Zamówienia, o których mowa w ust. 2.8, mogą zostać udzielone dotychczasowemu Wykonawcy usług wyłonionemu w niniejszym postępowaniu i będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, w szczególności obejmujących: 2.8.1.1. druk publikacji, 2.8.1.2. wykonanie opraw, 2.8.1.3. przygotowanie produkcji poligraficznej, 2.8.1.4. konfekcjonowanie, 2.8.1.5. pakowanie, 2.8.1.6. transport i dostawę publikacji, 2.8.1.7. realizację części nakładów niezrealizowanych w ramach zamówienia podstawowego. 2.8.2. Zamówienia, o których mowa w niniejszym rozdziale, mogą zostać udzielone w szczególności w przypadku: 2.8.2.1. niewykonania lub nienależytego wykonania części zamówienia podstawowego przez innego wykonawcę realizującego daną część zamówienia, 2.8.2.2. odstąpienia od umowy z wykonawcą realizującym część zamówienia, 2.8.2.3. rozwiązania umowy dotyczącej części zamówienia, 2.8.2.4. konieczności zapewnienia ciągłości realizacji projektu lub dystrybucji publikacji, 2.8.3. Zakres zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, może obejmować usługi tożsame lub podobne do usług stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego i będzie realizowany na warunkach wynikających z zamówienia podstawowego, z możliwością dostosowania: 2.8.3.1. terminów realizacji, 2.8.3.2. wielkości nakładów, 2.8.3.3. miejsc dostaw, 2.8.3.4. harmonogramu realizacji, 2.8.3.5. wynagrodzenia odpowiadającego aktualnemu zakresowi realizowanych usług. 2.8.4. Łączna wartość zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego. 2.8.5. Zamówienia, o których mowa w niniejszym rozdziale, mogą zostać udzielone w okresie 12 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Część nr 2: BMW i Camus
Περιγραφή: Część nr 2 obejmuje wykonanie usług poligraficznych dotyczących publikacji serii „BMW i Camus”, w szczególności druk publikacji książkowych w oprawach miękkich, wykonanie procesów drukarskich i introligatorskich obejmujących druk CMYK oraz K, złamywanie arkuszy, wykonywanie opraw miękkich oraz trójstronne okrawanie bloków książek, wraz z przygotowaniem publikacji do dystrybucji zgodnie z Załącznikiem nr 2.1. do TOM II SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami Umownymi.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Część 2
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Część nr 3: Obwoluty
Περιγραφή: Część nr 3 obejmuje wykonanie usług poligraficznych dotyczących publikacji wyposażonych w obwoluty oraz elementy uszlachetniane, w szczególności publikacji w oprawach twardych wymagających zastosowania druku CMYK, druku kolorem Pantone, szycia nićmi, wykonywania wyklejek, obwolut, tłoczeń, hot-stampingu oraz innych specjalistycznych procesów wykończeniowych przewidzianych dla publikacji o charakterze kolekcjonerskim i reprezentacyjnym zgodnie z Załącznikiem nr 2.1. do TOM II SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami Umownymi
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Część 3
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Część nr 4: ON i inne
Περιγραφή: Część nr 4 obejmuje wykonanie usług poligraficznych dotyczących publikacji serii „ON i inne”, w szczególności druk publikacji książkowych w oprawach miękkich i twardych, wykonanie procesów drukarskich, introligatorskich i uszlachetniających, obejmujących między innymi druk CMYK, druk kolorem Pantone, szycie nićmi, wykonywanie opraw, wyklejek oraz innych elementów wykończeniowych przewidzianych dla poszczególnych tytułów objętych zamówieniem zgodnie z Załącznikiem nr 2.1. do TOM II SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami Umownymi
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Część 4
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: ZP/PN/01/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79800000 Drukkerij- en aanverwante diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Ceram
Interne identificatiecode: Część 1
Opties:
Perceel: LOT-0002
Titel: Część nr 2: BMW i Camus
Interne identificatiecode: Część 2
Perceel: LOT-0003
Titel: Część nr 3: Obwoluty
Interne identificatiecode: Część 3
Perceel: LOT-0004
Titel: Część nr 4: ON i inne
Interne identificatiecode: Część 4