2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Przedmiot zamówienia: dostawa wyposażenia na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie w ramach Projektu KPO D1.1.1
Περιγραφή: Zamawiający informuje, że zamówienie będzie dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w zakresie inwestycji D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dostarczył, zainstalował, uruchomił sprzęt medyczny oraz przeszkolił pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi sprzętu (zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1B dla w/w zakresów) – zapis dotyczy zakresów nr 1 – 16, 18, 20. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dostarczył sprzęt – zapis dotyczy zakresów nr 17, 19, 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzgodnienia treści oznakowania narzędzi i tabliczek. Czynność ta nastąpi po wyborze oferty najkorzystniejszej ale przed zawarciem umowy. Na żądanie Zamawiającego podczas realizacji umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić kody katalogowe zaoferowanych narzędzi – zapis dotyczy zakresu nr 21. Przedmiot, zakres oraz czas trwania przeszkolenia wskazanych pracowników Zamawiającego uzależniony jest od specyfiki przedmiotu dostawy oraz stopnia trudności jego obsługi przez użytkownika.Inwestycja winna być zrealizowana zgodnie z zasadami DNSH. Zamawiający określił: Wymagania środowiskowe, Zasada równości szans i niedyskryminacji. Wykonawca zobowiązany jest podczas realizacji zamówienia do działania zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym równości kobiet i mężczyzn. Zamawiający wymaga, aby zaoferowane urządzenia spełniały wymagania opisane w ustawie o wyrobach medycznych z dnia 07 kwietnia 2022 r. (Dz. U. z 2024 r, poz. 1620 ze zm.). Zamawiający dopuszcza sytuacje, w których część lub element składowy sprzętu opodatkowany jest stawką podatku VAT inną niż 8%. W takim przypadku Wykonawca stosowne wartości wykazuje w załączniku nr 1A. Termin wykonania zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się: a) Dostarczyć do siedziby Zamawiającego przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie do dnia 30 czerwca 2026 wraz z podpisaniem protokołu zdawczo – odbiorczego i wystawieniem faktury VAT. Płatność 100 % ceny ofertowej za fakturę nastąpi do 30 dni od daty jej wystawienia – zapis dotyczy zakresów nr 17, 19, 21, czyli tych, w których Zamawiający nie wymaga instalacji i szkolenia. b) Dostarczyć do siedziby Zamawiającego przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie do dnia 30 czerwca 2026 wraz z podpisaniem protokołu zdawczo – odbiorczego. Płatność za fakturę dokonana będzie w następujący sposób: - 60% ceny ofertowej do 30 dni od daty jej wystawienia, - 40% ceny ofertowej po wykonaniu obowiązkowej instalacji i szkoleniu - do 30 dni od daty jej wystawienia. Zamawiający zastrzega, że obowiązek instalacji i szkolenia z obsługi sprzętu nastąpi w terminie nie dłuższym niż do 15 września 2026, – zapis dotyczy zakresów 1-16, 18, 20, czyli tych, w których Zamawiający wymaga instalacji i szkolenia. *Uwaga: termin rozpoczęcia instalacji sprzętu będzie uzależniony od postępu prowadzenia prac wykończeniowych obiektu. W zakresie nr 2 Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację odbiorową UDT, złożyć w imieniu Zamawiającego właściwy wniosek do UDT i uzyskać decyzje odbiorowe w terminie do 15 września 2026r oraz wykonać wszelkie inne czynności faktyczne i prawne w imieniu Zamawiającego w celu uzyskania stosownych decyzji związanych z dopuszczeniem do użytkowania przedmiotu zamówienia, jeżeli będą one prawem wymagane. Do oferty za pośrednictwem platformy należy dołączyć następujące dokumenty i oświadczenia: 1. Wypełniony i podpisany formularz oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do specyfikacji. 2. Wypełniony i podpisany Arkusz cenowy, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1A do specyfikacji sporządzony na podstawie opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1B) parametry techniczne. 3. W celu wykazania elementów spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć w postaci Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie dyrektywy art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ” wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2. Zamawiający przed wszczęciem niniejszego postępowania przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. Protokół z konsultacji dostępny jest pod adresem internetowym: https://lukasz.med.pl/informacja-o-zakonczeniu-wstepnychkonsultacji-rynkowych/. 4. Pełnomocnictwo - jeżeli oferta nie jest podpisania przez osobę upoważnioną i wykazaną w KRS. 5. oświadczenie o braku podlegania zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie art. 5k ust. 1 Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 oraz nie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. (Wykonawca / Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia / podmiot udostępniający zasoby). 7. oświadczenia podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia o braku podlegania zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014, którego wzór stanowi Załącznik nr 8a do SWZ.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 45/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: ναι
Αιτιολόγηση για την επιτάχυνση της διαδικασίας: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika obowiązku terminowego wykonania umowy N KPOD.07.02-IP.10-0110/24/KPO/94/2025/124 o objęcie wsparciem. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego do wyposażenia sal operacyjnych w ramach nowo budowanego bloku operacyjnego. Obiekt stanowi jeden, technologicznie i funkcjonalnie zintegrowany zespół pomieszczeń, dla którego prowadzona jest równolegle realizacja dostaw wyposażenia pięciu sal operacyjnych finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Harmonogram realizacji robót budowlanych, dostaw wyposażenia medycznego, odbiorów technicznych, odbiorów sanitarno-epidemiologicznych oraz procedur dopuszczenia do użytkowania jest wspólny dla całego bloku operacyjnego i przewiduje równoczesne zakończenie etapu wyposażenia wszystkich sal operacyjnych. Z uwagi na technologiczną i organizacyjną integralność obiektu nie jest możliwe częściowe uruchomienie bloku operacyjnego bez kompletnego wyposażenia wszystkich sal. Zachowanie podstawowego 30-dniowego terminu składania ofert skutkowałoby przesunięciem terminu zawarcia umowy oraz realizacji dostawy, co w konsekwencji doprowadziłoby do rozbieżności w harmonogramie zakończenia inwestycji budowlanej i wyposażeniowej. Opóźnienie to generowałoby ryzyko braku możliwości przeprowadzenia kompleksowych odbiorów całego obiektu w terminie wynikającym z przyjętego harmonogramu oraz mogłoby pośrednio wpłynąć na terminową realizację i rozliczenie projektu finansowanego ze środków KPO. Występująca potrzeba ma charakter obiektywny, organizacyjny oraz wynika z konieczności zapewnienia ciągłości procesu inwestycyjnego w ramach jednej, spójnej inwestycji infrastrukturalnej. Skrócenie terminu do 15 dni pozostaje proporcjonalne do zaistniałych okoliczności, zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania ofert oraz nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33190000 Διάφορες ιατρικές συσκευές και προϊόντα
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33162100 Εξοπλισμός χειρουργείου, 33195000 Σύστημα παρακολούθησης των ασθενών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0015
Τίτλος: Zak 1 - Ssaki elektryczne
Περιγραφή: Ssaki elektryczne 2 szt. Blok operacyjny 3 szt. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Zakres nr 1 - Ssaki elektryczne
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: Zamawiający nie przewiduje opcji
Παρτίδα: LOT-0018
Τίτλος: Zak 2 - System ogrzewania pacjenta
Περιγραφή: System ogrzewania pacjenta (materac) Blok operacyjny
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Zakres nr 2 - System ogrzewania pacjenta (materac)
Παρτίδα: LOT-0020
Τίτλος: Zak 3 - Neuromonitoring do tarczycy
Περιγραφή: Neuromonitoring do tarczycy (do wymiany 1) Blok operacyjny
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Zakres nr 3 - Neuromonitoring do tarczycy (do wymiany 1) Blok operacyjny
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33162100 Εξοπλισμός χειρουργείου
Παρτίδα: LOT-0021
Τίτλος: Zak 4 - narzędzia chirurgiczne
Περιγραφή: Zestawy (pakiety) narzędzi chirurgicznych Blok operacyjny
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Zakres nr 4 - Zestawy (pakiety) narzędzi chirurgicznych Blok operacyjny
425846-2026 - Competition
Poland – Miscellaneous medical devices and products – Przedmiot zamówienia: dostawa wyposażenia na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie w ramach Projektu KPO D1.1.1
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier45/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Additional classification (cpv): 33162100 Operating-theatre devices, 33195000 Patient-monitoring system
5. Lot
LotLOT-0015
TitleZak 1 - Ssaki elektryczne
Internal identifierZakres nr 1 - Ssaki elektryczne
Options
Description of the optionsZamawiający nie przewiduje opcji
LotLOT-0018
TitleZak 2 - System ogrzewania pacjenta
LotLOT-0020
Main classification (cpv): 33162100 Operating-theatre devices
LotLOT-0021
TitleZak 4 - narzędzia chirurgiczne
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 45/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33190000 Įvairūs medicinos prietaisai ir produktai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 33162100 Operacinės įrenginiai, 33195000 Ligonių stebėsenos sistema
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0015
Pavadinimas: Zak 1 - Ssaki elektryczne
Vidaus identifikatorius: Zakres nr 1 - Ssaki elektryczne
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0018
Pirkimo dalis: LOT-0020
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33162100 Operacinės įrenginiai
Pirkimo dalis: LOT-0021
Pavadinimas: Zak 4 - narzędzia chirurgiczne
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 45/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33190000 Apparat u prodotti mediċi varji
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 33162100 Apparti tat-teatru ta' l-operazzjoni, 33195000 Sistema tal-monitoraġġ tal-pazjent
5. Lott
Lott: LOT-0015
Titlu: Zak 1 - Ssaki elektryczne
Identifikatur intern: Zakres nr 1 - Ssaki elektryczne
Għażliet:
Deskrizzjoni tal-għażliet: Zamawiający nie przewiduje opcji
Lott: LOT-0018
Lott: LOT-0020
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33162100 Apparti tat-teatru ta' l-operazzjoni
Lott: LOT-0021
Titlu: Zak 4 - narzędzia chirurgiczne