449868-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Εξοπλισμός ασφαλείας (π.χ. έναντι κλοπής, πυρκαγιάς κ.λπ.) – Echipamente cu raze X de tip convențional - Dual View pentru controlul de securitate al bagajelor agabaritice (4 buc.) – LOT 1 și Echipament cu raze X - Dual View paletizat pentru controlul de securitate al coletelor – LOT 2
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςEchipamente cu raze X de tip convențional - Dual View pentru controlul de securitate al bagajelor agabaritice (4 buc.) – LOT 1 și Echipament cu raze X - Dual View paletizat pentru controlul de securitate al coletelor – LOT 2
ΠεριγραφήAchizitia consta in Echipamente cu raze X de tip convențional - Dual View pentru controlul de securitate al bagajelor agabaritice (4 buc.) – LOT 1 și Echipament cu raze X - Dual View paletizat pentru controlul de securitate al coletelor – LOT 2. Descrierea produselor este disponibilă în secțiunea Caiet de sarcini din cadrul prezentei documentații de atribuire. Termenul limită până la care se pot solicita clarificări la Documentația de atribuire: 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, solicitările de clarificări vor fi transmise în S.E.A.P. Entitatea contractantă a stabilit două termene limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare după cum urmează: primul termen - limită este în a 22-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor; al doilea termen – limită este în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Cele două termene de răspuns la clarificări nu afectează dreptul operatorilor economici de a adresa solicitări de clarificări pe parcursul întregii perioade care se scurge de la momentul publicării Anunțului de Participare și până la termenul limită cu 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor stabilită de către Entitatea contractantă. În funcție de complexitatea solicitărilor de clarificare adresate de către operatorii economici, pentru care răspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Entitatea contractantă și-a rezervat dreptul de a publica răspunsurile la clarificări, respectiv la al doilea termen stabilit în Documentația de atribuire.
Εσωτερικό αναγνωριστικό18
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 35121000 Εξοπλισμός ασφαλείας (π.χ. έναντι κλοπής, πυρκαγιάς κ.λπ.)
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςEchipamente cu raze X de tip convențional - Dual View pentru controlul de securitate al bagajelor agabaritice (4 buc.)
ΠεριγραφήAchizitia de Echipamente cu raze X de tip convențional - Dual View pentru controlul de securitate al bagajelor agabaritice (4 buc.) in cadrul Aeroportului International Avram Iancu Cluj R.A.. Descrierea produselor este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50610000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εξοπλισμού ασφαλείας, 80510000 Υπηρεσίες κατάρτισης εμπειρογνωμόνων
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςEchipament cu raze X - Dual View paletizat pentru controlul de securitate al coletelor
ΠεριγραφήAchizitie a unui Echipament cu raze X - Dual View paletizat pentru controlul de securitate al coletelor in cadrul Aeroportului International Avram Iancu Cluj R.A.. Descrierea produsului este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
449868-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus18
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 35121000 Turvavarustus
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 50610000 Turvaseadmete remondi- ja hooldusteenused, 80510000 Spetsialistikoolitus
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus2
449868-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno18
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 35121000 Apparecchiature di sicurezza
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50610000 Servizi di riparazione e manutenzione di attrezzature di sicurezza, 80510000 Servizi di formazione specialistica
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
449868-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius18
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 35121000 Apsaugos įrenginiai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50610000 Apsaugos įrangos remonto ir priežiūros paslaugos, 80510000 Specialistų mokymo paslaugos
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius2