See the notice on TED website
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Marché public de travaux - Réhabilitation de la Résidence Cité Jardin 69007 LYON
Περιγραφή: La présente consultation a pour objet la réhabilitation de la Résidence Cité Jardin sis 57 à 65 rue Georges Gouy et 58 rue de l'Effort 69007 LYON. Les travaux sont répartis en 10 lots techniques traités en corps d'état séparés. Les lots suivants font l'objet d'une autre consultation : - Lot n°1 - Désamiantage - Déplombage - Lot n°2 - Démolition - Maçonnerie - Gros oeuvre Le démarrage prévisionnel du chantier est programmé pour : DECEMBRE 2026. Délai global de l'opération : 36 mois, période de préparation incluse (6 mois) à compter de l'ordre de service de démarrage de chantier. Il sera attribué un marché : - à prix global et forfaitaire révisable, pour les lots n°3, 4, 5 et 6, - à prix mixte pour les lots n°7, 8, 9 et 10. En cas de candidature groupée, le mandataire du groupement sera obligatoirement solidaire de chacun des membres du groupement
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45262690 Εργασίες ανακαίνισης υποβαθμισμένων κτιρίων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Charpente - Couverture - Zinguerie
Περιγραφή: Charpente - Couverture - Zinguerie
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45261000 Οικοδομικές και συναφείς εργασίες επικάλυψης στεγών και κατασκευής διαχωριστικών πλαισίων, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Revêtements de façade
Περιγραφή: Revêtements de façade
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45443000 Εργασίες πρόσοψης, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: Le lot n°4 - Revêtements de façade comporte une (1) tranche ferme et deux (2) tranches optionnelles, décomposées comme suit : - Tranche optionnelle n°1 : Badigeon à la chaux - Tranche optionnelle n°2 : Enduit minéral
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Menuiseries extérieures bois - Occultations
Περιγραφή: Menuiseries extérieures bois - Occultations
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45421150 Εργασίες εγκατάστασης μη μεταλλικών κατασκευών, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Περιγραφή των επιλογών: Lot n°5 - Menuiseries extérieures bois - Occultations comporte une (1) tranche ferme et deux (2) tranches optionnelles, décomposées comme suit : - Tranche optionnelle n°1 : Menuiseries ouvrant toute hauteur - Tranche optionnelle n°2 : Menuiseries allège fixe
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Menuiseries aluminium - Serrurerie
Περιγραφή: Menuiseries aluminium - Serrurerie
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45421140 Τοποθέτηση μεταλλικών κατασκευών εκτός από θύρες και παράθυρα, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Περιγραφή των επιλογών: Lot n°6 - Menuiseries aluminium - Serrurerie comporte une (1) tranche ferme et une (1) tranche optionnelle, décomposée comme suit : - Tranche optionnelle n°1 : Renforcement garde-corps
Παρτίδα: LOT-0005
Τίτλος: Plâtrerie - Isolation - Peinture - Menuiseries intérieures - Carrelage - Sol minces
Περιγραφή: Plâtrerie - Isolation - Peinture - Menuiseries intérieures - Carrelage - Sol minces
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45410000 Εργασίες επίχρισης κονιαμάτων, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Παρτίδα: LOT-0006
Τίτλος: CVC - Plomberie
Περιγραφή: CVC - Plomberie
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45330000 Υδραυλικές εργασίες, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Παρτίδα: LOT-0007
Τίτλος: Courants forts - Courants faibles
Περιγραφή: Courants forts - Courants faibles
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45311000 Εγκατάσταση ηλεκτρικών καλωδιώσεων και εξαρτημάτων, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
Παρτίδα: LOT-0008
Τίτλος: Voiries Réseaux Divers - Aménagements extérieurs
Περιγραφή: Voiries Réseaux Divers - Aménagements extérieurs
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 10
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45111291 Εργασίες αξιοποίησης περιοχής, 45211340 Κατασκευαστικές εργασίες για πολυκατοικίες, 45454000 Εργασίες αναδόμησης
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45262690 Refurbishment of run-down buildings
Additional classification (cpv): 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 45261000 Erection and related works of roof frames and coverings, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Lot: LOT-0002
Title: Revêtements de façade
Description: Revêtements de façade
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 45443000 Facade work, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Options:
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 45421150 Non-metal joinery installation work, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 45421140 Installation of metal joinery except doors and windows, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 45410000 Plastering work, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Lot: LOT-0006
Title: CVC - Plomberie
Description: CVC - Plomberie
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 45330000 Plumbing and sanitary works, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 9
Additional classification (cpv): 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 10
Additional classification (cpv): 45111291 Site-development work, 45211340 Multi-dwelling buildings construction work, 45454000 Restructuring work
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45262690 Remozamiento de edificios degradados
Clasificación adicional (cpv): 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 3
Clasificación adicional (cpv): 45261000 Trabajos de construcción de cubiertas y estructuras de cerramiento, y trabajos conexos, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Lote: LOT-0002
Título: Revêtements de façade
Descripción: Revêtements de façade
Identificador interno: 4
Clasificación adicional (cpv): 45443000 Trabajos de fachada, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Opciones:
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 5
Clasificación adicional (cpv): 45421150 Trabajos de instalación de carpintería no metálica, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Lote: LOT-0004
Identificador interno: 6
Clasificación adicional (cpv): 45421140 Instalación de carpintería metálica, excepto puertas y ventanas, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 7
Clasificación adicional (cpv): 45410000 Trabajos de enlucido, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Lote: LOT-0006
Título: CVC - Plomberie
Descripción: CVC - Plomberie
Identificador interno: 8
Clasificación adicional (cpv): 45330000 Trabajos de fontanería, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Lote: LOT-0007
Identificador interno: 9
Clasificación adicional (cpv): 45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
Lote: LOT-0008
Identificador interno: 10
Clasificación adicional (cpv): 45111291 Trabajos de ordenación del terreno, 45211340 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas, 45454000 Trabajos de reestructuración
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45262690 Hooldamata hoonete renoveerimistööd
Täiendav liigitus (cpv): 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 3
Täiendav liigitus (cpv): 45261000 Katusekonstruktsioonide ja -katete püstitus- ja seonduvad tööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Revêtements de façade
Kirjeldus: Revêtements de façade
Sisemine tunnus: 4
Täiendav liigitus (cpv): 45443000 Fassaaditööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Täiendavad hankevõimalused:
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 5
Täiendav liigitus (cpv): 45421150 Mittemetallist toodete paigaldustööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Osa: LOT-0004
Sisemine tunnus: 6
Täiendav liigitus (cpv): 45421140 Metallist ehitusdetailide, v.a uste ja akende, paigaldamine, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Osa: LOT-0005
Sisemine tunnus: 7
Täiendav liigitus (cpv): 45410000 Krohvimistööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Osa: LOT-0006
Pealkiri: CVC - Plomberie
Kirjeldus: CVC - Plomberie
Sisemine tunnus: 8
Täiendav liigitus (cpv): 45330000 Torustikupaigaldus- ja sanitaartehnilised tööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Osa: LOT-0007
Sisemine tunnus: 9
Täiendav liigitus (cpv): 45311000 Elektrijuhtmete ja -seadmete paigaldustööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
Osa: LOT-0008
Sisemine tunnus: 10
Täiendav liigitus (cpv): 45111291 Ehitusplatsi arendustööd, 45211340 Korterelamute ehitustööd, 45454000 Ümberehitustööd
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45262690 Rapistuneiden rakennusten kunnostaminen
Lisäluokitus (cpv): 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Sisäinen tunniste: 3
Lisäluokitus (cpv): 45261000 Kattotuolien pystytystyöt, katetyöt ja vastaavat työt, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Ilmoituksen nimi: Revêtements de façade
Kuvaus: Revêtements de façade
Sisäinen tunniste: 4
Lisäluokitus (cpv): 45443000 Julkisivutyöt, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Optiot:
Sisäinen tunniste: 5
Lisäluokitus (cpv): 45421150 Muiden kuin metalliosien asennustyöt, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Sisäinen tunniste: 6
Lisäluokitus (cpv): 45421140 Metalliasennustyöt, lukuun ottamatta ovi- ja ikkunatöitä, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Sisäinen tunniste: 7
Lisäluokitus (cpv): 45410000 Rappaustyöt, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Ilmoituksen nimi: CVC - Plomberie
Kuvaus: CVC - Plomberie
Sisäinen tunniste: 8
Lisäluokitus (cpv): 45330000 Putkityöt, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Sisäinen tunniste: 9
Lisäluokitus (cpv): 45311000 Sähköjohto- ja asennustyöt, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
Sisäinen tunniste: 10
Lisäluokitus (cpv): 45111291 Rakennustyömaan jatkovalmistelut, 45211340 Rivi- ja kerrostalojen rakennustyöt, 45454000 Uudelleenorganisointityöt
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 3
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Revêtements de façade
Cur síos: Revêtements de façade
Aitheantóir inmheánach: 4
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: 5
Luchtóg: LOT-0004
Aitheantóir inmheánach: 6
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: 7
Luchtóg: LOT-0006
Teideal: CVC - Plomberie
Cur síos: CVC - Plomberie
Aitheantóir inmheánach: 8
Luchtóg: LOT-0007
Aitheantóir inmheánach: 9
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 10
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45262690 Obnavljanje trošnih zgrada
Dodatna klasifikacija (cpv): 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 3
Dodatna klasifikacija (cpv): 45261000 Krovovezački, krovopokrivački i s njima povezani radovi, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Grupa: LOT-0002
Naslov: Revêtements de façade
Opis: Revêtements de façade
Interna identifikacijska oznaka: 4
Dodatna klasifikacija (cpv): 45443000 Fasadni radovi, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Opcije:
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 5
Dodatna klasifikacija (cpv): 45421150 Radovi ugradnje nemetalne stolarije, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Grupa: LOT-0004
Interna identifikacijska oznaka: 6
Dodatna klasifikacija (cpv): 45421140 Ugradnja metalne stolarije, osim vrata i prozora, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 7
Dodatna klasifikacija (cpv): 45410000 Žbukanje, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Grupa: LOT-0006
Naslov: CVC - Plomberie
Opis: CVC - Plomberie
Interna identifikacijska oznaka: 8
Dodatna klasifikacija (cpv): 45330000 Vodoinstalaterski i sanitarni radovi, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Grupa: LOT-0007
Opis: Courants forts - Courants faibles
Interna identifikacijska oznaka: 9
Dodatna klasifikacija (cpv): 45311000 Radovi električnog ožičenja i elektromontažni radovi, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
Grupa: LOT-0008
Interna identifikacijska oznaka: 10
Dodatna klasifikacija (cpv): 45111291 Radovi uređenja gradilišta, 45211340 Građevinski radovi na višestambenim zgradama, 45454000 Radovi na rekonstrukciji
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45262690 Leromlott állagú épületek felújítása
További osztályozás (cpv): 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Charpente - Couverture - Zinguerie
Belső azonosító: 3
További osztályozás (cpv): 45261000 Fedélszék felállítása és tetőfedés, illetve kapcsolódó munkák, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Rész: LOT-0002
Cím: Revêtements de façade
Leírás: Revêtements de façade
Belső azonosító: 4
További osztályozás (cpv): 45443000 Homlokzati munka, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Opciók:
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 5
További osztályozás (cpv): 45421150 Nem lakatosipari szerelés, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Rész: LOT-0004
Cím: Menuiseries aluminium - Serrurerie
Belső azonosító: 6
További osztályozás (cpv): 45421140 Lakatosipari szerelés az ajtók és ablakok kivételével, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: 7
További osztályozás (cpv): 45410000 Vakolás, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Rész: LOT-0006
Cím: CVC - Plomberie
Leírás: CVC - Plomberie
Belső azonosító: 8
További osztályozás (cpv): 45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Rész: LOT-0007
Cím: Courants forts - Courants faibles
Belső azonosító: 9
További osztályozás (cpv): 45311000 Villamos huzalozás és szerelés, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
Rész: LOT-0008
Belső azonosító: 10
További osztályozás (cpv): 45111291 Terepkialakítási munka, 45211340 Többlakásos épületek kivitelezése, 45454000 Szerkezetátalakítás
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45262690 Ristrutturazione di edifici in rovina
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 3
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45261000 Costruzione e lavori connessi di ossature e coperture, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Lotto: LOT-0002
Titolo: Revêtements de façade
Descrizione: Revêtements de façade
Identificativo interno: 4
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45443000 Lavori di facciata, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Opzioni:
Lotto: LOT-0003
Identificativo interno: 5
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45421150 Lavori di installazione di carpenteria non metallica, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Lotto: LOT-0004
Identificativo interno: 6
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45421140 Lavori di installazione di carpenteria metallica, porte e finestre escluse, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Lotto: LOT-0005
Identificativo interno: 7
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45410000 Lavori di intonacatura, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Lotto: LOT-0006
Titolo: CVC - Plomberie
Descrizione: CVC - Plomberie
Identificativo interno: 8
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45330000 Lavori di idraulica, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Lotto: LOT-0007
Identificativo interno: 9
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45311000 Lavori di cablaggio e di connessione elettrici, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
Lotto: LOT-0008
Identificativo interno: 10
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45111291 Lavori di sviluppo di siti, 45211340 Lavori di costruzione di condomini, 45454000 Lavori di ristrutturazione
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45262690 Apgriuvusių pastatų atnaujinimas
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 3
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45261000 Stogų karkasų ir dangų montavimo ir kiti darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Revêtements de façade
Aprašymas: Revêtements de façade
Vidaus identifikatorius: 4
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45443000 Fasadų įrengimo darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 5
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45421150 Stalių nemetalinių dirbinių montavimo darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0004
Vidaus identifikatorius: 6
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45421140 Stalių metalinių dirbinių, išskyrus duris ir langus, montavimas, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: 7
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45410000 Tinkavimo darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0006
Pavadinimas: CVC - Plomberie
Aprašymas: CVC - Plomberie
Vidaus identifikatorius: 8
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45330000 Vandentiekio ir sanitarinių įrenginių įrengimo darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0007
Vidaus identifikatorius: 9
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45311000 Elektros laidų tiesimo ir įrengimo darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Pirkimo dalis: LOT-0008
Vidaus identifikatorius: 10
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45111291 Statybvietės eksploatavimo darbai, 45211340 Daugiabučių pastatų statybos darbai, 45454000 Pertvarkymo darbai
Interne identificatiecode: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45262690 Opknapwerk van vervallen gebouwen
Aanvullende classificatie (cpv): 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 3
Aanvullende classificatie (cpv): 45261000 Installatie- en aanverwante werkzaamheden voor dakconstructies en -bedekking, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Perceel: LOT-0002
Titel: Revêtements de façade
Beschrijving: Revêtements de façade
Interne identificatiecode: 4
Aanvullende classificatie (cpv): 45443000 Gevelwerkzaamheden, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Opties:
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 5
Aanvullende classificatie (cpv): 45421150 Aanbrengen van niet-metalen bouwtimmerwerk, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 6
Aanvullende classificatie (cpv): 45421140 Plaatsen van metalen bouwtimmerwerk, met uitzondering van deuren en ramen, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 7
Aanvullende classificatie (cpv): 45410000 Pleisterwerk, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Perceel: LOT-0006
Titel: CVC - Plomberie
Beschrijving: CVC - Plomberie
Interne identificatiecode: 8
Aanvullende classificatie (cpv): 45330000 Loodgieterswerk, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: 9
Aanvullende classificatie (cpv): 45311000 Aanbrengen van elektrische bedrading en fittings, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: 10
Aanvullende classificatie (cpv): 45111291 Inrichten van de bouwplaats, 45211340 Bouwen van meergezinswoningen, 45454000 Herstructurering
Wewnętrzny identyfikator: 2026-0591/AOO/CITE JARDIN/SF
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45262690 Remont starych budynków
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 3
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45261000 Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Revêtements de façade
Wewnętrzny identyfikator: 4
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45443000 Roboty elewacyjne, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 5
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45421150 Instalowanie stolarki niemetalowej, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: 6
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45421140 Instalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okien, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 7
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45410000 Tynkowanie, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: CVC - Plomberie
Wewnętrzny identyfikator: 8
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: 9
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: 10
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45111291 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu, 45211340 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego, 45454000 Roboty restrukturyzacyjne
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45262690 Restauração de edifícios degradados
Classificação adicional (cpv): 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Classificação adicional (cpv): 45261000 Edificação de vigamentos e coberturas e obras conexas, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Descrição: Revêtements de façade
Classificação adicional (cpv): 45443000 Obras de fachada, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Opções:
Classificação adicional (cpv): 45421150 Instalação de artigos de marcenaria não metálicos, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Classificação adicional (cpv): 45421140 Instalação de artigos de carpintaria metálica excepto portas e janelas, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Classificação adicional (cpv): 45410000 Trabalhos de estucagem, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Descrição: CVC - Plomberie
Classificação adicional (cpv): 45330000 Instalação de canalizações, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Classificação adicional (cpv): 45311000 Instalação de cabos e acessórios eléctricos, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
Classificação adicional (cpv): 45111291 Desenvolvimento dos locais para construção, 45211340 Construção de blocos de apartamentos, 45454000 Obras de reestruturação
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45262690 Sanacija propadajočih stavb
Dodatna klasifikacija (cpv): 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 3
Dodatna klasifikacija (cpv): 45261000 Postavljanje ostrešij ter krovska dela in z njimi povezana dela, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 4
Dodatna klasifikacija (cpv): 45443000 Dela na fasadi, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Možnosti:
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 5
Dodatna klasifikacija (cpv): 45421150 Dela pri vgrajevanju nekovinskega stavbnega pohištva, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Sklop: LOT-0004
Notranji identifikator: 6
Dodatna klasifikacija (cpv): 45421140 Vgradnja kovinskega stavbnega pohištva, razen vrat in oken, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Sklop: LOT-0005
Notranji identifikator: 7
Dodatna klasifikacija (cpv): 45410000 Fasadarska in štukaterska dela, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Sklop: LOT-0006
Notranji identifikator: 8
Dodatna klasifikacija (cpv): 45330000 Vodovodna, plinska in sanitarna inštalacijska dela, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Sklop: LOT-0007
Notranji identifikator: 9
Dodatna klasifikacija (cpv): 45311000 Inštalacija električnih napeljav in pribora (fitingov), 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
Sklop: LOT-0008
Notranji identifikator: 10
Dodatna klasifikacija (cpv): 45111291 Komunalno opremljanje stavbnih zemljišč, 45211340 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah, 45454000 Rekonstrukcijska dela
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 3
Ytterligare klassificering (cpv): 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Revêtements de façade
Intern identifierare: 4
Ytterligare klassificering (cpv): 45443000 Fasadarbeten, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Optioner:
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 5
Ytterligare klassificering (cpv): 45421150 Montering av snickerier, ej i metall, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 6
Ytterligare klassificering (cpv): 45421140 Inmontering och installation av byggnadsdelar av metall utom dörrar och fönster, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 7
Ytterligare klassificering (cpv): 45410000 Stuckarbeten, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0006
Beskrivning: CVC - Plomberie
Intern identifierare: 8
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 9
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: 10
Ytterligare klassificering (cpv): 45111291 Tomtindelning, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45454000 Ombyggnadstjänster