460874-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Υπηρεσίες υλοποίησης λογισμικού – Zakup i wdrożenie wraz z integracją oraz utrzymaniem systemu informatycznego klasy EZD w Biurze KRRiT
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες - Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςZakup i wdrożenie wraz z integracją oraz utrzymaniem systemu informatycznego klasy EZD w Biurze KRRiT
Περιγραφή1 Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie wraz z integracją oraz utrzymaniem Systemu klasy EZD w Biurze KRRiT, tj.: 1) wykonanie przez Wykonawcę dzieła polegającego na kompleksowej dostawie i wdrożeniu Systemu EOSID 2.0 w ramach zamówienia podstawowego, zawierającego moduły, których wymagania funkcjonalne zostały opisane w arkuszu modułów części podstawowej Systemu klasy EZD - arkusz 1, stanowiącym Załącznik nr 1 do OPZ, stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ, tj: a) Poczta przychodząca b) Poczta wychodząca c) Pisma przychodzące d) Pisma wewnętrzne e) Pisma wychodzące f) Fiszki (mechanizm akceptacji pisma przez wielu użytkowników) g) Obsługa spraw h) Obsługa zastępstw (za pomocą urlopów lub bezpośredniego wskazania) i) Pracownicy j) Digitalizacja k) Kontrahenci l) Podpis elektroniczny m) Integracja z e-Doręczenia n) Integracja z ePUAP o) Szablony p) Archiwizacja q) Skład chronologiczny (rejestracja tego, czego nie można zarchiwizować np. książka, pendrive itp) r) Panel administracyjny s) Notatki Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej (m.in. w arkuszu części podstawowej (Załącznik nr 1 do OPZ)) jako funkcjonalności „obligatoryjne”, stanowią wymagania minimalne. Na potwierdzenie spełniania wymagań minimalnych przez zaoferowane rozwiązanie, Wykonawca złoży wraz z ofertą, wypełniony przez siebie arkusz, będący Załącznikiem nr 1 do Formularza oferty – Funkcjonalności oferowanego systemu klasy EZD. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 2) zapewnienie Zamawiającemu przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego: a) licencji na korzystanie z Systemu EOSID 2.0 w zakresie oraz na zasadach opisanych szczegółowo w Załączniku nr 1 do SWZ (Projektowane Postanowienia Umowy (dalej PPU) wraz z załącznikami), b) 36 miesięcznej gwarancji na dostarczone oprogramowanie standardowe System EOSID 2.0 liczonej od dnia podpisania Protokołu Odbioru Końcowego, zgodnie z zapisami PPU, c) Utrzymania i obsługi technicznej Systemu EOSID 2.0 po Wdrożeniu Systemu przez okres 36 miesięcy liczony od dnia uruchomienia produkcyjnego systemu, 3) świadczenie przez Wykonawcę w ramach realizacji Prawa opcji na warunkach określonych w Załączniku nr 1 do SWZ (PPU wraz z załącznikami) prac rozwojowych przez okres 36 miesięcy, polegających na wdrożeniu modułów dziedzinowych, których wymagania funkcjonalne zostały opisane w arkuszu modułów dziedzinowych objętych prawem opcji, rozszerzających funkcjonalność Systemu klasy EZD - arkusz 2, stanowiącym Załącznik nr 2 do OPZ, stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ, tj:: a) Moduł 1 – Proces koncesyjny • 1a – Koncesje: Rejestr koncesji, decyzji, częstotliwości, wniosków, baza kapitałowa • 1b – Rejestr programów rozprowadzanych: Operatorzy/nadawcy, programy, opłaty koncesyjne • 1c – Zgłoszenia VOD/VSP: Rejestr usług, generowanie wykazów, sprawozdania b) Moduł 2 – Plan pracy KRRiT • Organizacja posiedzeń członków KRRiT • Gromadzenie pism na spotkania • Gromadzenie uchwał członków • Przechowywanie protokołów c) Moduł 3 – Monitoring rynku audiowizualnego • Rejestr wniosków i skarg • Monitoring rynku audiowizualnego • Monitoring rynku usług medialnych d) Moduł 4 – Abonamenty • Pakowanie spraw do wymiany informacji z Pocztą Polską • Wyliczanie stawek, odsetek i rat opłat abonamentowych • Przygotowywanie odpowiedzi do Abonentów (szablony) • Raportowanie decyzji abonamentowych (ilościowo i kwotowo) e) Moduł 5 – Rejestr umów i faktur • Rejestr umów • Nadzór nad realizacją umów i rozliczaniem faktur • Rejestr faktur z opisem • Nadzór nad płatnościami f) Moduł 6 – Uproszczony HR • Urlopy: wnioski urlopowe, wnioski pracy zdalnej, (akceptacja, kalendarz) • Rejestr Szkoleń: planowanie, rozliczanie, ankiety • Rejestr rekrutacji: zapotrzebowanie, baza kandydatów, rezultat rekrutacji g) Migracja danych Migracji danych do Systemu EOSiD 2.0 z dotychczas eksploatowanego przez Zamawiającego Systemu klasy EZD(EOSiD 1.0), w których zawarte są dane, którymi zasilony ma być System EOSiD 2.0; Oraz ewentualny rozwój modułów wytworzonych w ramach realizacji zamówienia Do modułu 1 wymagane będzie stworzenie serwera, który będzie publikował w Internecie powyższe rejestry i wykazy, a także udostępniał formularze zgłoszeniowe usług i sprawozdań. Formularze mogą być też wykorzystane w innych modułach, np. module 3 – rejestr wniosków i skarg. Wdrożenie każdego modułu będzie składało się z: • sprawdzenia zgodności Analizy Przedwdrożeniowej danego modułu, • wdrożenia modułu w Systemie EOSiD 2.0 • przeszkolenie pracowników Biura KRRiT z obsługi Systemu EOSiD 2.0 wdrożonego w ramach realizacji zamówienia podstawowego i wdrożonego modułu Systemu EOSiD • aktualizacja dokumentacji Systemu EOSiD 2.0 o wdrożony moduł. 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji oraz warunki i sposób jego wykonania zawarte są w Załączniku nr 12 do SWZ oraz PPU stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 3 Zamówienie objęte prawem opcji polega na: wdrożeniu dodatkowych modułów systemu, nieujętych w zamówieniu podstawowym, a dedykowanych Zamawiającemu, o których mowa w OPZ a także w zakresie realizacji, rozwoju modułów wdrożonych w ramach realizacji zamówienia i migracji danych na warunkach i sposobie jego wykonania zawartych w PPU stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. Prawo opcji obejmuje wyłącznie moduły i funkcjonalności opisane w Arkuszu nr 2 do OPZ. Prawo opcji nie obejmuje wprowadzania nowych kategorii funkcjonalnych ani zmiany charakteru zamówienia. Maksymalna wartość zamówień realizowanych w ramach prawa opcji nie przekroczy wyliczonej przez Wykonawcę, zgodnie zasadami wskazanymi w Tabeli nr 2 Formularza Oferty, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. Procedura zlecania prawa opcji odbywa się na zasadach opisanych w Załączniku nr 6 do PPU.
Εσωτερικό αναγνωριστικόZP/4/DA/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Αιτιολόγηση για την επιτάχυνση της διαδικασίαςZamawiający przewiduje w bieżącym roku kalendarzowym realizację wdrożenia Systemu EOSID 2.0 w ramach zamówienia podstawowego, zawierającego moduły, których wymagania funkcjonalne zostały opisane w arkuszu modułów części podstawowej Systemu klasy EZD - arkusz 1, stanowiącym Załącznik nr 1 do OPZ, stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ, co związane jest bezpośrednio z posiadanym źródłem finansowania w ramach środków z ustawy budżetowej na rok 2026. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający przeprowadził procedurę udzielenia zamówienia ZP/3/DA/2026 dla której Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 100/2026 z dnia 27.05.2026 roku pod nr 359894-2026 oraz na Platformie zakupowej: https://krrit.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/516732/zakup-i-wdrozenie-wraz-z-integracja-oraz-utrzymaniem-systemu-informatycznego-klasy-ezd-w-biurze-krrit Z uwagi na fakt, iż w ww. postępowaniu w terminie wyznaczonym na składanie ofert nie złożono żadnej oferty Zamawiający, unieważnił postępowanie w oparciu o przepis 255 pkt. 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Procedura realizowana w oparciu o przedmiotowe ogłoszenie jest powtórzeniem procedury ZP/3/DA/2026 a warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Mając na uwadze powyższe, jak również konieczność realizacji ww. zamówienia podstawowego w 2026 roku, co związane jest bezpośrednio z posiadanym źródłem finansowania w ramach środków z ustawy budżetowej na rok 2026, zachodzi potrzeba pilnego udzielenia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt. 1 ustawy Pzp.
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας1) DOKUMENTY SKŁADANE RAZEM Z OFERTĄ 1. Oferty należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Ofertę stanowi „Formularz Oferty” - wypełniony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, wraz z wypełnionym przez Wykonawcę arkuszem, będącym Załącznikiem nr 1 do Formularza oferty – Funkcjonalności oferowanego systemu klasy EZD. 2. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Złożenia tego oświadczenia, zgodnie z informacjami określonymi w Załączniku Nr 4 do SWZ, Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć poniższe dokumenty i oświadczenia: a) Oświadczenia Wykonawcy/Podwykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 10 do SWZ; b) Oświadczenia Wykonawców występujących wspólnie (konsorcjum), w których Wykonawcy wykażą, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ (jeśli dotyczy); c) Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 9 do SWZ (jeśli dotyczy); d) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w przypadku Wykonawcy, który wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu, polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o tym, których warunków dotyczą udostępniane przez inne podmioty zasoby (jeśli dotyczy); e) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby - w przypadku polegania Wykonawcy na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, przygotowane zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 7 do SWZ (jeśli dotyczy); f) Oświadczenie Podwykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 11 do SWZ (jeśli dotyczy); g) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik, sporządzone w formie elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym (pełnomocnictwo określające zakres umocowania, musi być złożone w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby udzielające pełnomocnictw, albo elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza); h) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, stosownie do art. 58 ust. 2 Ustawy Pzp (jeśli dotyczy). i) Oryginał dokumentu wadium, w przypadku składania wadium w innej formie niż pieniężna. Wymagana forma: • Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu. • Zamawiający zaleca załączenie do oferty dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w pieniądzu na rachunek bankowy Zamawiającego. Czynność ta skróci czas badania ofert. j) Wyjaśnienia uzasadniające zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeśli dotyczy); k) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale II pkt. 5 SWZ.1 1 W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy lub usługi spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria, na podstawie art. 106 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę następujących przedmiotowych środków dowodowych niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, tj.: komputer (komputery) z zainstalowanym oprogramowaniem służącym do Prezentacji oferowanego systemu klasy EZD, składany przez Wykonawcę do depozytu Zamawiającego w budynku Biura KRRiT przy Skwerze kard. S. Wyszyńskiego 9 w Warszawie, w wyznaczonym pokoju (szczegółowe informacje dotyczące przekazania ww. sprzętu znajdują się w Rozdziale I pkt 3). Zamawiający potwierdzi Wykonawcy przyjęcie komputera do depozytu protokołem przyjęcia do depozytu. UWAGA: Szczegółowe informacje dotyczące Prezentacji znajdują się w Załączniku nr 13 do SWZ. 2 Ww. środki przedmiotowe należy złożyć wraz z ofertą, z zastrzeżeniem zapisów zawartych w Rozdziale I pkt. 3 SWZ. 3 Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie złoży ww. przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający nie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 4 Zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający nie wezwie Wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia ww. przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta będzie podlegała odrzuceniu albo będą zachodzić przesłanki unieważnienia postępowania. W takim przypadku, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c ustawy Pzp. 5 Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 72263000 Υπηρεσίες υλοποίησης λογισμικού
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 72265000 Υπηρεσίες σύνθεσης λογισμικού, 48311100 Σύστημα διαχείρισης κειμένων, 80511000 Υπηρεσίες επιμόρφωσης προσωπικού, 72250000 Υπηρεσίες συστήματος και υποστήριξης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Τίτλοςzamówienie podstawowe
Περιγραφή1 Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie wraz z integracją oraz utrzymaniem Systemu klasy EZD w Biurze KRRiT, tj.: 1) wykonanie przez Wykonawcę dzieła polegającego na kompleksowej dostawie i wdrożeniu Systemu EOSID 2.0 w ramach zamówienia podstawowego, zawierającego moduły, których wymagania funkcjonalne zostały opisane w arkuszu modułów części podstawowej Systemu klasy EZD - arkusz 1, stanowiącym Załącznik nr 1 do OPZ, stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ, tj: a) Poczta przychodząca b) Poczta wychodząca c) Pisma przychodzące d) Pisma wewnętrzne e) Pisma wychodzące f) Fiszki (mechanizm akceptacji pisma przez wielu użytkowników) g) Obsługa spraw h) Obsługa zastępstw (za pomocą urlopów lub bezpośredniego wskazania) i) Pracownicy j) Digitalizacja k) Kontrahenci l) Podpis elektroniczny m) Integracja z e-Doręczenia n) Integracja z ePUAP o) Szablony p) Archiwizacja q) Skład chronologiczny (rejestracja tego, czego nie można zarchiwizować np. książka, pendrive itp) r) Panel administracyjny s) Notatki Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej (m.in. w arkuszu części podstawowej (Załącznik nr 1 do OPZ)) jako funkcjonalności „obligatoryjne”, stanowią wymagania minimalne. Na potwierdzenie spełniania wymagań minimalnych przez zaoferowane rozwiązanie, Wykonawca złoży wraz z ofertą, wypełniony przez siebie arkusz, będący Załącznikiem nr 1 do Formularza oferty – Funkcjonalności oferowanego systemu klasy EZD. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 2) zapewnienie Zamawiającemu przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego: a) licencji na korzystanie z Systemu EOSID 2.0 w zakresie oraz na zasadach opisanych szczegółowo w Załączniku nr 1 do SWZ (Projektowane Postanowienia Umowy (dalej PPU) wraz z załącznikami), b) 36 miesięcznej gwarancji na dostarczone oprogramowanie standardowe System EOSID 2.0 liczonej od dnia podpisania Protokołu Odbioru Końcowego, zgodnie z zapisami PPU, c) Utrzymania i obsługi technicznej Systemu EOSID 2.0 po Wdrożeniu Systemu przez okres 36 miesięcy liczony od dnia uruchomienia produkcyjnego systemu,
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 72265000 Υπηρεσίες σύνθεσης λογισμικού, 72250000 Υπηρεσίες συστήματος και υποστήριξης, 72254000 Δοκιμές λογισμικού, 80511000 Υπηρεσίες επιμόρφωσης προσωπικού, 48311100 Σύστημα διαχείρισης κειμένων
Επιλογές
Περιγραφή των επιλογών1. Świadczenie przez Wykonawcę w ramach realizacji Prawa opcji na warunkach określonych w Załączniku nr 1 do SWZ (PPU wraz z załącznikami) prac rozwojowych przez okres 36 miesięcy, polegających na wdrożeniu modułów dziedzinowych, których wymagania funkcjonalne zostały opisane w arkuszu modułów dziedzinowych objętych prawem opcji, rozszerzających funkcjonalność Systemu klasy EZD - arkusz 2, stanowiącym Załącznik nr 2 do OPZ, stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ, tj:: a)Moduł 1 – Proces koncesyjny •1a – Koncesje: Rejestr koncesji, decyzji, częstotliwości, wniosków, baza kapitałowa •1b – Rejestr programów rozprowadzanych: Operatorzy/nadawcy, programy, opłaty koncesyjne •1c – Zgłoszenia VOD/VSP: Rejestr usług, generowanie wykazów, sprawozdania b) Moduł 2 – Plan pracy KRRiT •Organizacja posiedzeń członków KRRiT •Gromadzenie pism na spotkania •Gromadzenie uchwał członków •Przechowywanie protokołów c)Moduł 3 – Monitoring rynku audiowizualnego •Rejestr wniosków i skarg •Monitoring rynku audiowizualnego •Monitoring rynku usług medialnych d)Moduł 4 – Abonamenty •Pakowanie spraw do wymiany informacji z Pocztą Polską •Wyliczanie stawek, odsetek i rat opłat abonamentowych •Przygotowywanie odpowiedzi do Abonentów (szablony) •Raportowanie decyzji abonamentowych (ilościowo i kwotowo) e)Moduł 5 – Rejestr umów i faktur •Rejestr umów •Nadzór nad realizacją umów i rozliczaniem faktur •Rejestr faktur z opisem •Nadzór nad płatnościami f)Moduł 6 – Uproszczony HR •Urlopy: wnioski urlopowe, wnioski pracy zdalnej, (akceptacja, kalendarz) •Rejestr Szkoleń: planowanie, rozliczanie, ankiety •Rejestr rekrutacji: zapotrzebowanie, baza kandydatów, rezultat rekrutacji g)Migracja danych Migracji danych do Systemu EOSiD 2.0 z dotychczas eksploatowanego przez Zamawiającego Systemu klasy EZD(EOSiD 1.0), w których zawarte są dane, którymi zasilony ma być System EOSiD 2.0; Oraz ewentualny rozwój modułów wytworzonych w ramach realizacji zamówienia Do modułu 1 wymagane będzie stworzenie serwera, który będzie publikował w Internecie powyższe rejestry i wykazy, a także udostępniał formularze zgłoszeniowe usług i sprawozdań. Formularze mogą być też wykorzystane w innych modułach, np. module 3 – rejestr wniosków i skarg. Wdrożenie każdego modułu będzie składało się z: •sprawdzenia zgodności Analizy Przedwdrożeniowej danego modułu, •wdrożenia modułu w Systemie EOSiD 2.0 •przeszkolenie pracowników Biura KRRiT z obsługi Systemu EOSiD 2.0 wdrożonego w ramach realizacji zamówienia podstawowego i wdrożonego modułu Systemu EOSiD •aktualizacja dokumentacji Systemu EOSiD 2.0 o wdrożony moduł. 2. Zamówienie objęte prawem opcji polega na: wdrożeniu dodatkowych modułów systemu, nieujętych w zamówieniu podstawowym, a dedykowanych Zamawiającemu, o których mowa w OPZ a także w zakresie realizacji, rozwoju modułów wdrożonych w ramach realizacji zamówienia i migracji danych na warunkach i sposobie jego wykonania zawartych w PPU stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Z faktu, iż warunki świadczenia usług, będących zamówieniem objętym prawem opcji objęte są opisem przedmiotu zamówienia oraz załącznikiem nr 1 do SWZ, nie należy wyciągać wniosku, iż zamówienie objęte prawem opcji wchodzi w podstawowy zakres zamówienia. 4. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać przez okres 36 miesięcy liczony od dnia odbioru Etapu 3. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji przed przewidywanym uruchomieniem prawa opcji. W oświadczeniu tym zostanie wskazany przynajmniej termin uruchomienia opcji oraz zakres prac polegających na wdrażaniu modułu/modułów lub rozwoju już wytworzonych modułów, termin realizacji, ewentualne wymagania funkcjonalne lub integracyjne. Prawo opcji obejmuje wyłącznie moduły i funkcjonalności opisane w Arkuszu nr 2 do OPZ. Prawo opcji nie obejmuje wprowadzania nowych kategorii funkcjonalnych ani zmiany charakteru zamówienia. Maksymalna wartość zamówień realizowanych w ramach prawa opcji nie przekroczy wyliczonej przez Wykonawcę, zgodnie zasadami wskazanymi w Tabeli nr 2 Formularza Oferty, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. Procedura zlecania prawa opcji odbywa się na zasadach opisanych w Załączniku nr 6 do PPU. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednego lub kilkukrotnego składania oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania prawa opcji. 7. Jeśli umowa nakłada na Wykonawcę obowiązki związane z realizacją zamówienia objętego prawem opcji, wiążą one Wykonawcę z chwilą złożenia oświadczenia, o którym mowa w pkt 6 powyżej.