461565-2026 - Διαγωνισμός
Βουλγαρία – Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα μηχανικής και κατασκευών – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςУпражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
ΠεριγραφήУпражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“ Предметът на поръчката включва изпълнение на следните дейности: 1. Оценка за съответствие на инвестиционния проект - фаза работен проект, с основните изисквания към строежите съгласно чл. 142, ал. 5 и ал.10 от ЗУТ; 2. Оказване на експертна подкрепа на възложителя и проектанта при съгласуването на инвестиционния проект с компетентните контролни органи, експлоатационни дружества и заинтересовани лица; 3. Изработване на комплексен доклад съгласно чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ; 4. Упражняване на строителен надзор съгласно чл. 168, ал. 1 във връзка с чл. 168, ал. 2 от ЗУТ и извършване на проверка и контрол на доставените и влагани в строежа строителни продукти, с които се осигурява изпълнението на основните изисквания към строежите в съответствие с изискванията на наредбата по чл. 9, ал. 2, т. 5 от Закона за техническите изисквания към продуктите; 5. Изпълняване функциите на координатор по безопасност и здраве за етапа на изпълнение на строежа съгласно Наредба № 2 от 22.03.2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи; 6. Изработване на окончателен доклад съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ; 7. Съставяне и регистриране на технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 28.12.2006 г. за техническите паспорти на строежите. Обект „Преносен газопровод DN 1000 за Р. Гърция и Р. Северна Македония от възел за включване на преносен газопровод при КС "Ихтиман" до с. Венковец”, се състои от следните подобекти, които ще се изпълняват едновременно: Подобект - Линейна част и Подобект - Кранови възли – линеен кранов възел „Б1 охранен“ (ЛК Б1 охранен) (нов) и кранов възел на „Технологична връзка - БП1“ (нов).
Εσωτερικό αναγνωριστικό583417
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71310000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα μηχανικής και κατασκευών
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
461565-2026 - Competition
Bulgaria – Consultative engineering and construction services – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier583417
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
LotLOT-0001
461565-2026 - Verseny
Bulgária – Mérnöki tanácsadói és kivitelezési szolgáltatások – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító583417
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71310000 Mérnöki tanácsadói és kivitelezési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
461565-2026 - Konkursas
Bulgarija – Konsultacinės inžinerijos ir statybos paslaugos – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius583417
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71310000 Konsultacinės inžinerijos ir statybos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
461565-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode583417
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71310000 Adviezen inzake techniek en bouw
5. Perceel
PerceelLOT-0001
461565-2026 - Súťaž
Bulharsko – Poradenský inžiniering a stavebné služby – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor583417
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71310000 Poradenský inžiniering a stavebné služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
461565-2026 - Konkurrensutsättning
Bulgarien – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Подмяна на преносен газопровод DN 1000 за Гърция и Северна Македония в участъка от възел за включване на газопровода към компресорна станция „Ихтиман“ до с. Венковец“
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare583417
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001