2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Lucrări de construcție pentru obiectivul de investiții „Construire hotel cu regim de înaltime S+P+2E+M, zona Spa, Post de transformare, împrejmuire teren, branșamente utilități, terasă și montare panouri fotovoltaice" (rest de executat)
Περιγραφή: Scopul contractului este achiziţia lucrărilor rest de executat pentru realizarea obiectivului de investiții „Construire hotel cu regim de înaltime S+P+2E+M, zona Spa, Post de transformare, împrejmuire teren, branșamente utilități, terasă și montare panouri fotovoltaice” conform Caietului de sarcini. Principalele lucrări de construcție sunt: Obiect 1 Hotel, Cladirea propusa are regim de inaltime S+P+2E+3R; Obiect 2 – Bar – Lounge, Cladirea propusa are regim de inaltime P. Orice operator economic interesat poate sa solicite clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, numai in SEAP. Termen pentru solicitari de clarificari: 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări cu 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2026-2
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45212000 Κατασκευαστικές εργασίες για κτίρια αναψυχής, αθλητισμού, πολιτιστικών εκδηλώσεων, στέγασης και εστιατορίων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Περιγραφή: Valoarea estimata a contractului, este 55.122.286,90 lei fara TVA, rezultata prin insumarea valorii estimate conform devizului general, astfel: Cap.1.2. Amenajarea terenului: 739.105,06 lei Cap.2. Realizarea utilitatilor necesare obiectivului: 247.201,76 lei Cap.4. Investitia de baza: 54.068.874,58 lei fara TVA din care: cap.4.1. Constructii si instalatii: 52.353.537,95 lei cap.4.2. Montaj echipamente tehnologice si functionale: 446.676,64 lei cap.4.3. Echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj: 1.268.660,00 lei Cap.5.1.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier: 67.105,50 lei
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2026-2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45212000 Construction work for buildings relating to leisure, sports, culture, lodging and restaurants
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 2026-2
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45212000 Vaba ajaga, spordiga, kultuuriga, majutusega ja restoranidega seotud hoonete ehitustööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
476473-2026 - Gara
Romania – Lavori di costruzione di centri ricreativi, sportivi, culturali, alberghi e ristoranti – Lucrări de construcție pentru obiectivul de investiții „Construire hotel cu regim de înaltime S+P+2E+M, zona Spa, Post de transformare, împrejmuire teren, branșamente utilități, terasă și montare panouri fotovoltaice" (rest de executat)
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Lavori
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno2026-2
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45212000 Lavori di costruzione di centri ricreativi, sportivi, culturali, alberghi e ristoranti
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
Wewnętrzny identyfikator: 2026-2
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45212000 Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1