2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Achiziție publică de furnizare (echipamente medicale/dotări), organizată pe 18 loturi
Περιγραφή: Aceste echipamente sunt destinate, efectuării investigațiilor imagistice la patul pacientului, efectuării intervențiilor de cauterizare, asigurării transportului pacienților către secțiile spitalului, asigurării suportului respirator vital la nou născut, monitorizării dinamice cu înregistrare scrisă a BCF, contracțiilor uterine, mișcări fetale dar și a altor parametrii, efectuării manevrelor de stimulare cardiacă la pacienții care suferă stop cardiorespirator, înregistrării activității electrice a inimii și pentru diagnosticarea afecțiunilor cardiace, efectuării de endoscopii și colonoscopii, administrarea continuă și controlată a soluțiilor injectabile, efectuării investigațiilor imagistice ale căilor urinare, pentru diagnosticarea și tratamentul afecțiunilor localizate la nivelul ureterului etc. În conformitate cu prevederile art. 160, alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este în a 16-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenele limită la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4956057_2026_PAAPD1618521
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33100000 Ιατρικές συσκευές
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Furnizare Ureteroscop – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 1
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 51410000 Υπηρεσίες εγκατάστασης ιατρικού εξοπλισμού, 80511000 Υπηρεσίες επιμόρφωσης προσωπικού
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Furnizare Ecograf cu 3 sonde – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 2
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Furnizare Monitor funcții vitale –3 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 3
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 4
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4
Παρτίδα: LOT-0005
Τίτλος: Furnizare EKG portabil 12 canale– 6 bucăți
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 5
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5
Παρτίδα: LOT-0006
Τίτλος: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 6
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6
Παρτίδα: LOT-0007
Τίτλος: Furnizare Video-endo-colonoscop – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 7
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7
Παρτίδα: LOT-0008
Τίτλος: Furnizare Ecograf cu 2 sonde – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 8
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8
Παρτίδα: LOT-0009
Τίτλος: Furnizare Ecograf portabil 3 sonde – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 9
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9
Παρτίδα: LOT-0010
Τίτλος: Furnizare Defibrilator cu stimulare externă– 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 10
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 10
Παρτίδα: LOT-0011
Τίτλος: Furnizare Targă hidraulică – 4 bucăți
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 11
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 11
Παρτίδα: LOT-0012
Τίτλος: Furnizare Cardiotocograf cu 1 sondă – 3 bucăți
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 12
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 12
Παρτίδα: LOT-0013
Τίτλος: Furnizare Cardiotocograf cu 2 sonde– 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 13
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 13
Παρτίδα: LOT-0014
Τίτλος: Furnizare Ventilator mecanic invaziv neonatal – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 14
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 14
Παρτίδα: LOT-0015
Τίτλος: Furnizare Scaun transport pacienți– 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 15
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 15
Παρτίδα: LOT-0016
Τίτλος: Furnizare Targă hidraulică radiotransparentă – 3 bucăți
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 16
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 16
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33192160 Φορεία
Παρτίδα: LOT-0017
Τίτλος: Furnizare Ecograf portabil- 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 17
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 17
Παρτίδα: LOT-0018
Τίτλος: Furnizare Electrocauter – 1 bucată
Περιγραφή: Conform caiet de sarcini - lotul 18
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 18
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4956057_2026_PAAPD1618521
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Furnizare Ureteroscop – 1 bucată
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51410000 Installation services of medical equipment, 80511000 Staff training services
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 33192160 Stretchers
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Internal identifier: 18
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 4956057_2026_PAAPD1618521
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33100000 Lääketieteelliset laitteet
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 51410000 Lääketieteellisten laitteiden asentaminen, 80511000 Henkilökunnan koulutuspalvelut
Osa: LOT-0002
Sisäinen tunniste: 2
Osa: LOT-0003
Sisäinen tunniste: 3
Osa: LOT-0004
Ilmoituksen nimi: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Sisäinen tunniste: 4
Osa: LOT-0005
Sisäinen tunniste: 5
Osa: LOT-0006
Ilmoituksen nimi: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Sisäinen tunniste: 6
Osa: LOT-0007
Sisäinen tunniste: 7
Osa: LOT-0008
Sisäinen tunniste: 8
Osa: LOT-0009
Sisäinen tunniste: 9
Osa: LOT-0010
Sisäinen tunniste: 10
Osa: LOT-0011
Sisäinen tunniste: 11
Osa: LOT-0012
Sisäinen tunniste: 12
Osa: LOT-0013
Sisäinen tunniste: 13
Osa: LOT-0014
Sisäinen tunniste: 14
Osa: LOT-0015
Sisäinen tunniste: 15
Osa: LOT-0016
Sisäinen tunniste: 16
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33192160 Paarit
Osa: LOT-0017
Sisäinen tunniste: 17
Osa: LOT-0018
Sisäinen tunniste: 18
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 4956057_2026_PAAPD1618521
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 51410000 Usluge instaliranja medicinske opreme, 80511000 Usluge izobrazbe kadrova
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 3
Grupa: LOT-0004
Naslov: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Interna identifikacijska oznaka: 4
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 5
Grupa: LOT-0006
Naslov: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Interna identifikacijska oznaka: 6
Grupa: LOT-0007
Interna identifikacijska oznaka: 7
Grupa: LOT-0008
Interna identifikacijska oznaka: 8
Grupa: LOT-0009
Interna identifikacijska oznaka: 9
Grupa: LOT-0010
Interna identifikacijska oznaka: 10
Grupa: LOT-0011
Interna identifikacijska oznaka: 11
Grupa: LOT-0012
Interna identifikacijska oznaka: 12
Grupa: LOT-0013
Interna identifikacijska oznaka: 13
Grupa: LOT-0014
Interna identifikacijska oznaka: 14
Grupa: LOT-0015
Interna identifikacijska oznaka: 15
Grupa: LOT-0016
Interna identifikacijska oznaka: 16
Glavna klasifikacija (cpv): 33192160 Nosila
Grupa: LOT-0017
Interna identifikacijska oznaka: 17
Grupa: LOT-0018
Interna identifikacijska oznaka: 18
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33100000 Orvosi felszerelések
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Furnizare Ureteroscop – 1 bucată
Belső azonosító: 1
További osztályozás (cpv): 51410000 Gyógyászati berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 80511000 Személyzeti képzési szolgáltatások
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 3
Rész: LOT-0004
Cím: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Belső azonosító: 4
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: 5
Rész: LOT-0006
Cím: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Belső azonosító: 6
Rész: LOT-0007
Belső azonosító: 7
Rész: LOT-0008
Belső azonosító: 8
Rész: LOT-0009
Belső azonosító: 9
Rész: LOT-0010
Belső azonosító: 10
Rész: LOT-0011
Belső azonosító: 11
Rész: LOT-0012
Belső azonosító: 12
Rész: LOT-0013
Belső azonosító: 13
Rész: LOT-0014
Belső azonosító: 14
Rész: LOT-0015
Belső azonosító: 15
Rész: LOT-0016
Belső azonosító: 16
Fő osztályozás (cpv): 33192160 Hordágyak
Rész: LOT-0017
Belső azonosító: 17
Rész: LOT-0018
Cím: Furnizare Electrocauter – 1 bucată
Belső azonosító: 18
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 4956057_2026_PAAPD1618521
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Furnizare Ureteroscop – 1 bucată
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 51410000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat mediku, 80511000 Servizzi tat-taħriġ tal-personal
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: 2
Lott: LOT-0003
Identifikatur intern: 3
Lott: LOT-0004
Titlu: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Identifikatur intern: 4
Lott: LOT-0005
Identifikatur intern: 5
Lott: LOT-0006
Titlu: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Identifikatur intern: 6
Lott: LOT-0007
Identifikatur intern: 7
Lott: LOT-0008
Identifikatur intern: 8
Lott: LOT-0009
Identifikatur intern: 9
Lott: LOT-0010
Identifikatur intern: 10
Lott: LOT-0011
Identifikatur intern: 11
Lott: LOT-0012
Identifikatur intern: 12
Lott: LOT-0013
Identifikatur intern: 13
Lott: LOT-0014
Identifikatur intern: 14
Lott: LOT-0015
Identifikatur intern: 15
Lott: LOT-0016
Identifikatur intern: 16
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33192160 Stretchers
Lott: LOT-0017
Identifikatur intern: 17
Lott: LOT-0018
Identifikatur intern: 18
Interne identificatiecode: 4956057_2026_PAAPD1618521
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Furnizare Ureteroscop – 1 bucată
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 51410000 Installatie van medische uitrusting, 80511000 Stafopleidingsdiensten
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Titel: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Interne identificatiecode: 4
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 5
Perceel: LOT-0006
Titel: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Interne identificatiecode: 6
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: 7
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: 8
Perceel: LOT-0009
Interne identificatiecode: 9
Perceel: LOT-0010
Interne identificatiecode: 10
Perceel: LOT-0011
Interne identificatiecode: 11
Perceel: LOT-0012
Interne identificatiecode: 12
Perceel: LOT-0013
Interne identificatiecode: 13
Perceel: LOT-0014
Interne identificatiecode: 14
Perceel: LOT-0015
Interne identificatiecode: 15
Perceel: LOT-0016
Interne identificatiecode: 16
Belangrijkste classificatie (cpv): 33192160 Brancards
Perceel: LOT-0017
Interne identificatiecode: 17
Perceel: LOT-0018
Interne identificatiecode: 18
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 4956057_2026_PAAPD1618521
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33100000 Equipamento médico
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Classificação adicional (cpv): 51410000 Serviços de instalação de equipamento médico, 80511000 Serviços de formação de quadros
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Título: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 5
Lote: LOT-0006
Título: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Identificador interno: 6
Lote: LOT-0007
Identificador interno: 7
Lote: LOT-0008
Identificador interno: 8
Lote: LOT-0009
Identificador interno: 9
Lote: LOT-0010
Identificador interno: 10
Lote: LOT-0011
Identificador interno: 11
Lote: LOT-0012
Identificador interno: 12
Lote: LOT-0013
Identificador interno: 13
Lote: LOT-0014
Identificador interno: 14
Lote: LOT-0015
Identificador interno: 15
Lote: LOT-0016
Identificador interno: 16
Classificação principal (cpv): 33192160 Macas
Lote: LOT-0017
Identificador interno: 17
Lote: LOT-0018
Identificador interno: 18
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33100000 Echipamente medicale
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 51410000 Servicii de instalare de echipament medical, 80511000 Servicii de formare a angajaţilor
Identificator intern: 2
Identificator intern: 3
Identificator intern: 4
Identificator intern: 5
Identificator intern: 6
Identificator intern: 7
Identificator intern: 8
Identificator intern: 9
Identificator intern: 10
Identificator intern: 11
Identificator intern: 12
Identificator intern: 13
Identificator intern: 14
Identificator intern: 15
Identificator intern: 16
Clasificarea principală (cpv): 33192160 Tărgi
Identificator intern: 17
Identificator intern: 18
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4956057_2026_PAAPD1618521
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33100000 Zdravotnícke vybavenie
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Furnizare Ureteroscop – 1 bucată
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 51410000 Inštalácia lekárskych zariadení, 80511000 Školenie pracovníkov
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Časť: LOT-0003
Interný identifikátor: 3
Časť: LOT-0004
Názov: Furnizare Injectomat – 5 bucăți
Interný identifikátor: 4
Časť: LOT-0005
Interný identifikátor: 5
Časť: LOT-0006
Názov: Furnizare Defibrilator 1 bucata
Interný identifikátor: 6
Časť: LOT-0007
Interný identifikátor: 7
Časť: LOT-0008
Interný identifikátor: 8
Časť: LOT-0009
Interný identifikátor: 9
Časť: LOT-0010
Interný identifikátor: 10
Časť: LOT-0011
Interný identifikátor: 11
Časť: LOT-0012
Interný identifikátor: 12
Časť: LOT-0013
Interný identifikátor: 13
Časť: LOT-0014
Interný identifikátor: 14
Časť: LOT-0015
Interný identifikátor: 15
Časť: LOT-0016
Interný identifikátor: 16
Hlavná klasifikácia (cpv): 33192160 Nosidlá
Časť: LOT-0017
Interný identifikátor: 17
Časť: LOT-0018
Interný identifikátor: 18
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 4956057_2026_PAAPD1618521
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 51410000 Installation av medicinsk utrustning, 80511000 Personalutbildning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: 6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: 8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Intern identifierare: 9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Intern identifierare: 10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Intern identifierare: 11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Intern identifierare: 12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Intern identifierare: 13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Intern identifierare: 14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Intern identifierare: 15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Intern identifierare: 16
Huvudklassificering (cpv): 33192160 Bårar
Del (anbudsområde): LOT-0017
Intern identifierare: 17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Intern identifierare: 18