2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Levering af personbefordring for Herlev Kommune
Περιγραφή: Udbuddet vedrører levering af personbefordring for Herlev Kommune, typisk i personbiler eller minibusser, der kan køres med B-kørekort. Hovedparten af Kommunens personbefordring sker gennem Movia som Flexrute eller Flexkommune. Kommunen har behov for at kunne bestille ad hoc kørsel, der ikke kan rummes i Movias kørselsordninger – eksempelvis kørsel af specialskoleelever, borgere, Kommunens medarbejdere og politikere, mv. Rammeaftalen omhandler derfor restgruppen af kørsler, som ikke kan varetages af Movias Flexrute- eller Flexkommune-ordning.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 264654351
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, jf. Udbudsloven, lov nr. 1564 af 15/12/2015, afsnit II , hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 60120000 Υπηρεσίες ταξί
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000