See the notice on TED website
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Rekonstrukcija kompleksa postojećih skladišta i radionica HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA U ZAGREBU stradalih u potresu do gubitka mehaničke otpornosti istabilnosti -„uništena zgrada“- gradnja DRUGE SCENE HNK i radionice
Περιγραφή: Rekonstrukcija kompleksa postojećih skladišta i radionica HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA UZAGREBU stradalih u potresu do gubitka mehaničke otpornosti i stabilnosti-„uništena zgrada“-gradnja DRUGE SCENE HNK i radionice po principu ugovora „Design & Built“ koji će obuhvaćati - kako slijedi: a) Izrada projektne dokumentacije, ishođenje građevinske i uporabne dozvole temeljem postupanja po odredbi čl. 129. Zakona o gradnji (NN 153/13, 20/17,39/19, 125/19), b) izvođenje građevinskih, obrtničkih i instalaterskih radova gradnje nove građevine (zgrade) javne namjene, temeljem projektne dokumentacije pod a), za formiranje prostora DRUGE SCENE HNK. Postojeće građevine - zgrada br.4 kao i nadstrešnica između zgrada 4 i 5 sastavni su dio postojećeg multifunkcionalno proizvodno-skladišnog kompleksa depoa i radionica HNK u Zagrebu na adresi Božidara Adžije 7a, Zagreb. Zgrada br. 4 kao i nadstrešnica između zgrada 4 i 5 oštećene su u Zagrebačkom potres 22. ožujka 2020. i u Petrinjskom potresu 28. i 29. prosinca 2020., te je nakon potresa Elaboratom ocjene stanja nosive konstrukcije ocijenjena neupotrebljivom, odnosno s gubitkom mehaničke otpornosti i stabilnosti-„uništena zgrada“ s dodijeljenom crvenom naljepnicom.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2/24-VV
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Περιγραφή: Predmet nabave uključuje: 1. IZRADA PROJEKTNE DOKUMENTACIJE u okviru definirane zone obuhvata idejnim arhitektonskim rješenjem. - 1.1. glavni projekt (skup projekata i elaborata koji sadrže tehnička rješenja potrebna za ishođenje građevinske dozvole, sukladno Zakonu o gradnji): - Arhitektonski projekt s prikazom mjera zaštite od požara - Geodetski elaborat - Projekt konstrukcije - Projekt zaštite građevinske jame - Projekt vodovoda i kanalizacije te hidrantske mreže - Projekt strojarskih instalacija-grijanje, hlađenje, ventilacija - Projekt elektrotehničkih instalacija jake i slabe struje - Projekt vatrodojavne instalacije - Projekt sustava za gašenje požara - Projekt fizike zgrade-racionalizacija uporabe energije, toplinska i zaštita od buke - Projekt vertikalnog transporta - Elaborat zaštite na radu - Usluga koordinatora zaštite na radu tijekom projektiranja (Koordinator I.) - 1.2. projekt akustike - 1.3. izvedbene projekte s pripadajućim troškovnicima - Arhitektonski projekt s detaljima - Projekt konstrukcije - Projekt vodovoda i kanalizacije - Projekt strojarskih instalacija - Projekt elektroinstalacija - Projekt tehničke zaštite - 1.4. projekt solarne elektrane - 1.5. projekt – snimak izvedenog stanja - 1.6. potvrda glavnog projekta - 1.7. ishođenje građevinske dozvole 2. PROJEKTANTSKI NADZOR 3. IZVOĐENJE GRAĐEVINSKIH, OBRTNIČKIH I INSTALATERSKIH RADOVA koji obuhvaćaju: - uklanjanje postojećeg dijela zgrade br.4 i nadstrešnice između zgrada 4 i 5, temeljem projekta uklanjanja kojeg dostavlja Naručitelj, sa zbrinjavanjem otpada - izmještanje funkcionalnih sustava postojećih instalacija u među prolazu postojećih zgrada br. 4 i 5 (vodoopskrba, odvodnja, sprinkler i hidrantska instalacija) odnosno prilagođavanje uvjetima izgradnje nove građevine i postojećih građevina kompleksa. Navedeni sustavi su u funkciji te je neophodno zadržati njihovu funkciju, uz dozvoljene usuglašene prekide potrebne za prespajanja izvedbu zaštite građevinske jame - zemljane radove - betonske i armiranobetonske (prednapregnute) radove - tesarske radove - armiračke radove - zidarske radove - izolaterske radove (termo i hidro izolacije) - bravarske radove (čelične konstrukcije i dr.) - alu bravarske radove - stolarske radove - fasaderske radove - gips-kartonske radove - keramičarske radove - podopolagačke radove - krovopokrivačke radove - vertikalni transport (dizalo) u zgradi br. 5 - skelarske radove - soboslikarske radove - GHV instalaterske radove s opremom - elektro instalaterske radove s opremom - instalaciju sprinkler sustava i hidrantske mreže - vodovod i odvodnju s prepumpnom/-im stanicom/-cama, sanitarnom opremom i galanterijama - odvodnja oborinskih voda - prilagodba krovnih pokrova i odvodnje postojećih zgrada 5 i 8 - ugradnja svih sustava protupožarne zaštite prema prikazu mjera zaštite od požara (odimljavanje, protudimne zavjese, protupožarna vrata, protupožarne zavjese), u svemu prema idejnom arhitektonskom rješenju i tehničkom opisu radova koji su predmet nabave koji čine sastavni dio dokumentacije o nabavi 4. ISHOĐENJE UPORABNE DOZVOLE Nije predmet nabave (ali se izvode sve potrebne priključne instalacije): - scenska, tehnička, tehnološka, audio i video oprema - teleskopsko pokretno gledalište - unutarnje zvučno izolirajuće obloge s reflektorima zvuka - interijerska oprema - opća i posebna rasvjetna tijela za dvoranu (pozornica i gledalište) - podizna platforma za orkestar - oprema bravarske radionice - podkonstrukcija zavješenja opće, i posebne rasvjete akustičnih panela, interijerskog spuštenog stropa dvorane (gledalište + scena) - solarna elektrana - sustav tehničke zaštite. Detaljniji opis predmeta nabave nalazi se Tehničkom opisu i Idejnom rješenju - prilog Dokumentaciji o nabavi.
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης, 71220000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικού σχεδιασμού
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 2/24-VV
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
Täiendav liigitus (cpv): 71000000 Arhitektuuri-, ehitus-, inseneri- ja ehitusjärelevalveteenused, 71220000 Arhitektuurialased projekteerimisteenused
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 2/24-VV
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45000000 Travaux de construction
5. Lot
Lot: LOT-0000
Nomenclature complémentaire (cpv): 71000000 Services d'architecture, services de construction, services d'ingénierie et services d'inspection, 71220000 Services de création architecturale
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 2/24-VV
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Dodatna klasifikacija (cpv): 71000000 Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge, 71220000 Usluge projektiranja u arhitekturi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 2/24-VV
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 71220000 Usługi projektowania architektonicznego
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 2/24-VV
Účel
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce
5. Časť
Časť: LOT-0000
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 71000000 Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby, 71220000 Návrhárske a architektonické služby