See the notice on TED website
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Προμήθεια του είδους «ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ - ΒΙΟΧΗΜΙΚΑ» με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού, σε εφαρμογή του Προγράμματος Προμηθειών έτους 2026
Περιγραφή: Ανοικτός δημόσιος ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων με αρ. διακήρυξης 11η/2026 για την προμήθεια του είδους «ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ - ΒΙΟΧΗΜΙΚΑ» με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού, σε εφαρμογή του Προγράμματος Προμηθειών έτους 2026, εκτιμώμενης προϋπολογισθείσας δαπάνης για (1) ένα έτος 400.101,50 € άνευ ΦΠΑ, ήτοι 428.636,39€ με ΦΠΑ (6% & 24%) και δικαίωμα προαίρεσης για (1) ένα επιπλέον έτος, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 800.203,00€ άνευ ΦΠΑ, ήτοι 857.272,78€ με ΦΠΑ (6% & 24%), προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Γ.Ν.Θ. «Γ. Γεννηματάς - ο Άγιος Δημήτριος» (Οργανική Μονάδα «Γ. Γεννηματάς» & Οργανική Μονάδα «Ο Άγιος Δημήτριος»).
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 11/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33696300 Χημικά αντιδραστήρια
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Τμήμα 1: Αντιδραστήρια αυτόματου βιοχημικού αναλυτή υγράς χημείας μεγάλης & μεσαίας παραγωγικότητας με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Γ. Γεννηματάς & Ο.Μ. Ο Άγιος Δημήτριος)
Περιγραφή: Τμήμα 1: Αντιδραστήρια αυτόματου βιοχημικού αναλυτή υγράς χημείας μεγάλης & μεσαίας παραγωγικότητας με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Γ. Γεννηματάς & Ο.Μ. Ο Άγιος Δημήτριος)
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: Δικαίωμα προαίρεσης για 12 επιπλέον μήνες
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Τμήμα 2: Αντιδραστήρια ανοσολογικού αναλυτή μεσαίας παραγωγικότητας με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Γ. Γεννηματάς)
Περιγραφή: Τμήμα 2: Αντιδραστήρια ανοσολογικού αναλυτή μεσαίας παραγωγικότητας με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Γ. Γεννηματάς)
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Τμήμα 3: Αυτόματο σύστημα ανάλυσης ούρων με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Γ. Γεννηματάς)
Περιγραφή: Τμήμα 3: Αυτόματο σύστημα ανάλυσης ούρων με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Γ. Γεννηματάς)
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Τμήμα 4: Αναλυτής ούρων με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Ο Άγιος Δημήτριος)
Περιγραφή: Τμήμα 4: Αναλυτής ούρων με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού (Ο.Μ. Ο Άγιος Δημήτριος)
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4