See the notice on TED website
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Ανοικτή Ηλεκτρονική Διαδικασία άνω των κοινοτικών ορίων, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής, για την προμήθεια τριών (3) λεωφορείων (12μ) υδρογόνου με κυψέλες καυσίμου (FCEV) για την κάλυψη των αναγκών της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε.
Περιγραφή: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τριών (3) λεωφορείων (12μ) υδρογόνου με κυψέλες καυσίμου (FCEV) από την Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε., για τη διενέργεια των απαραίτητων ελέγχων και καταγραφών της συμπεριφοράς αυτών κατά την κάλυψη αναγκών καθημερινής μετακίνησης των πολιτών. Επίσης, στην προμήθεια συμπεριλαμβάνονται όλα τα εγχειρίδια, τα τεχνικά έγγραφα και οι εικονογραφημένοι κατάλογοι εξαρτημάτων που είναι απαραίτητα για την εκπαίδευση οδηγών, τη λειτουργία, τη συντήρηση, τη γενική επισκευή, την ανίχνευση και αποκατάσταση βλαβών και την επισκευή των οχημάτων, των παρελκομένων, καθώς και του βιβλίου «ιστορικού» του κάθε οχήματος. Επιπρόσθετα συμπεριλαμβάνεται η παροχή εκπαίδευσης στο προσωπικό κίνησης και στο τεχνικό προσωπικό της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε., σύμφωνα με την παράγραφο 17 της ειδικής συγγραφής υποχρεώσεων και την παράγραφο Α. 4.31. του παραρτήματος Ι ώστε να εξασφαλιστεί η απόλυτη εξοικείωση με το σχεδιασμό, τη λειτουργία και την ανίχνευση βλαβών των οχημάτων και των παρελκόμενων αυτών. Τα υπό προμήθεια λεωφορεία θα είναι καινούργια, αμεταχείριστα, κατασκευασμένα με επιμέλεια, και σύμφωνα με τους κανόνες της τέχνης και της επιστήμης, και πλήρως συμμορφωμένα με τους υποχρεωτικής εφαρμογής κανονισμούς που ισχύουν, κατά την παράδοση στην ΟΣΥ, στην ΕΕ και διεθνώς, από αναγνωρισμένο οίκο του εσωτερικού ή εξωτερικού, αποδεδειγμένα εξειδικευμένο σ’ αυτή την κατηγορία των οχημάτων.
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 34121100 Λεωφορεία δημόσιων συγκοινωνιών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Προμήθεια τριών (3) λεωφορείων υδρογόνου με κυψέλες καυσίμου (FCEV)
Περιγραφή: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τριών (3) λεωφορείων (12μ) υδρογόνου με κυψέλες καυσίμου (FCEV) από την Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε., για τη διενέργεια των απαραίτητων ελέγχων και καταγραφών της συμπεριφοράς αυτών κατά την κάλυψη αναγκών καθημερινής μετακίνησης των πολιτών. Επίσης, στην προμήθεια συμπεριλαμβάνονται όλα τα εγχειρίδια, τα τεχνικά έγγραφα και οι εικονογραφημένοι κατάλογοι εξαρτημάτων που είναι απαραίτητα για την εκπαίδευση οδηγών, τη λειτουργία, τη συντήρηση, τη γενική επισκευή, την ανίχνευση και αποκατάσταση βλαβών και την επισκευή των οχημάτων, των παρελκομένων, καθώς και του βιβλίου «ιστορικού» του κάθε οχήματος. Επιπρόσθετα συμπεριλαμβάνεται η παροχή εκπαίδευσης στο προσωπικό κίνησης και στο τεχνικό προσωπικό της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε., σύμφωνα με την παράγραφο 17 της ειδικής συγγραφής υποχρεώσεων και την παράγραφο Α. 4.31. του παραρτήματος Ι ώστε να εξασφαλιστεί η απόλυτη εξοικείωση με το σχεδιασμό, τη λειτουργία και την ανίχνευση βλαβών των οχημάτων και των παρελκόμενων αυτών. Τα υπό προμήθεια λεωφορεία θα είναι καινούργια, αμεταχείριστα, κατασκευασμένα με επιμέλεια , και σύμφωνα με τους κανόνες της τέχνης και της επιστήμης, και πλήρως συμμορφωμένα με τους υποχρεωτικής εφαρμογής κανονισμούς που ισχύουν, κατά την παράδοση στην ΟΣΥ, στην ΕΕ και διεθνώς, από αναγνωρισμένο οίκο του εσωτερικού ή εξωτερικού, αποδεδειγμένα εξειδικευμένο σ’ αυτή την κατηγορία των οχημάτων. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της διακήρυξης.