757491-2026 - Διαγωνισμός
Ελλάδα – Καύσιμο πετρελαιοκινητήρων ντίζελ – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ, ΕΛΑΙΩΝ-ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ, ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΔΣΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΥΤΑ Β.ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ Ν.ΡΟΔΟΥ
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ, ΕΛΑΙΩΝ-ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ, ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΔΣΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΥΤΑ Β.ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ Ν.ΡΟΔΟΥ
Περιγραφή: Αντικείμενο αποτελεί η προμήθεια υγρών καυσίμων, ελαίων και λιπαντικών του «ΦΟΔΣΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.» για την εξυπηρέτηση των λειτουργικών αναγκών των οχημάτων και μηχανημάτων του ΧΥΤΑ Βόρειας και Νότιας Ρόδου, για χρονικό διάστημα 24 μηνών
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09134200 Καύσιμο πετρελαιοκινητήρων ντίζελ
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 09132100 Αμόλυβδη βενζίνη, 09211100 Έλαια κινητήρων, 09211600 Λιπαντικά υδραυλικών συστημάτων και άλλων χρήσεων, 09211400 Λιπαντικά κιβωτίων οδοντωτών τροχών, 24951311 Αντιψυκτικά παρασκευάσματα, 24957000 Χημικά πρόσθετα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ
Περιγραφή: Αφορά την Προμήθεια 480.000 lt πετρελαίου κίνησης
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 1 : ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ
Ποσότητα: 480 000 λίτρα
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: ΒΕΝΖΙΝΕΣ - ΛΙΑΝΙΚΗ
Περιγραφή: Αφορά την Προμήθεια 4.400 lt αμόλυβδης Βενζίνης
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 2 : ΒΕΝΖΙΝΕΣ - ΛΙΑΝΙΚΗ
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09132100 Αμόλυβδη βενζίνη
Ποσότητα: 4 400 λίτρα
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: ΕΛΑΙΑ - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ
Περιγραφή: Αφορά την Προμήθεια ελαίων και λιπαντικών
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 3 : ΕΛΑΙΑ - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09211100 Έλαια κινητήρων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 09211600 Λιπαντικά υδραυλικών συστημάτων και άλλων χρήσεων, 24957000 Χημικά πρόσθετα, 24951311 Αντιψυκτικά παρασκευάσματα, 09211400 Λιπαντικά κιβωτίων οδοντωτών τροχών
Ποσότητα: 8
757491-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09134200 Diesel fuel
Additional classification (cpv): 09132100 Unleaded petrol, 09211100 Motor oils, 09211600 Oils for use in hydraulic systems and other purposes, 09211400 Gear oils, 24951311 Anti-freezing preparations, 24957000 Chemical additives
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 1 : ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ
Quantity: 480 000 litres
Lot: LOT-0002
Title: ΒΕΝΖΙΝΕΣ - ΛΙΑΝΙΚΗ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 2 : ΒΕΝΖΙΝΕΣ - ΛΙΑΝΙΚΗ
Main classification (cpv): 09132100 Unleaded petrol
Quantity: 4 400 litres
Lot: LOT-0003
Title: ΕΛΑΙΑ - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 3 : ΕΛΑΙΑ - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ
Main classification (cpv): 09211100 Motor oils
Additional classification (cpv): 09211600 Oils for use in hydraulic systems and other purposes, 24957000 Chemical additives, 24951311 Anti-freezing preparations, 09211400 Gear oils
Quantity: 8