763955-2026 - Διαγωνισμός
Ελλάδα – Υπηρεσίες παροχής γενικών επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης – Δομή Υποστήριξης Γαλάζιας Οικονομίας στην Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου (Πακέτο Εργασίας 5 – WP5)
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Δομή Υποστήριξης Γαλάζιας Οικονομίας στην Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου (Πακέτο Εργασίας 5 – WP5)
Περιγραφή: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η υλοποίηση του Πακέτου Εργασίας 5 (WP5) «Δομή Υποστήριξης Γαλάζιας Οικονομίας στην Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου» της Πράξης «Socioeconomic Development of Just Transition areas of the Region of North Aegean» (Project 101284802 – 2025-10-EL-LS-SETRNA). Το Πακέτο Εργασίας περιλαμβάνει τέσσερα παραδοτέα: D5.1 – Επιχειρησιακό Μοντέλο και Σχέδιο Υλοποίησης της Δομής Υποστήριξης Γαλάζιας Οικονομίας· D5.2 – Πιστοποιητικό παραλαβής των δύο εξοπλισμένων λειτουργικών χώρων, του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος και του Ψηφιακού Περιβάλλοντος υποστήριξης της Δομής και της Θερμοκοιτίδας· D5.3 – Έκθεση Επιχειρησιακής Έναρξης της Δομής· D5.4 – Έκθεση Δράσεων Mentoring, Κατάρτισης, Συμβουλευτικής και Υπηρεσιών Θερμοκοιτίδας για Φορείς Γαλάζιας Οικονομίας. Η αναλυτική περιγραφή περιλαμβάνεται στο Παράρτημα Ι της Διακήρυξης.
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί με την ανοικτή διαδικασία του άρθρου 27 του ν. 4412/16, όπως ισχύει.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79400000 Υπηρεσίες παροχής γενικών επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 79411100 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα ανάπτυξης επιχειρηματικών δραστηριοτήτων, 85312300 Υπηρεσίες καθοδήγησης και παροχής συμβουλών, 72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη, 72212783 Υπηρεσίες ανάπτυξης λογισμικού διαχείρισης περιεχομένου
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001