2000-2023 - ResultRomania-București: Hire of aircraft with crew
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de închiriere aeronavă de verificări din zbor cu echipaj complet pentru verificări din zbor mijloace de navigație aeriană
Reference number: S5205651/2022/021
II.1.2.
Main CPV code
60424100 Hire of aircraft with crew
II.1.4.
Short description
Servicii de închiriere aeronavă de verificări din zbor cu echipaj complet pentru verificări din zbor mijloace de navigație aeriană.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 12.
Autoritatea contractanta va raspunde la clarificari pana in a 10 zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
1 acord-cadru pentru achizitia de servicii de închiriere aeronavă de verificări din zbor cu echipaj complet pentru verificări din zbor mijloace de navigație aeriană.
cantitatea minima : 0 (serviciile vor fi solicitate numai in cazul in care aeronava de verificari din zbor a AACR este indisponibila si este necesara efectuarea de misiuni de verificari din zbor a unor mijloace de navigatie aeriana scadente pe perioada de indisponibilitate a aeronavei)
cantitate maxima : 50 ore zbor (ore block) pentru 12 luni, respectiv 100 ore zbor pentru 24 luni
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 750.000 lei