3334-2023 - ResultRomania-Galați: Feasibility study
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
SERVICII PRIVINDPLANUL DE INVESTITII/MASTER PLAN ŞI STUDIUL DE FEZABILITATE, NECESARE PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITIE REALIZAREA AEROPORTULUI REGIONAL GALATI-BRAILA, PRECUM SI PENTRU PREGATIREA STUDIILOR ASOCIATE FAZEI DE PROIECTARE SF AFERENTE VIITORULUI OBIECTIV DE INVESTITII
Reference number: 45621962/ 2022/7581
II.1.2.
Main CPV code
79314000 Feasibility study
II.1.4.
Short description
Serviciile de realizare a PLANUL DE INVESTITII/MASTER PLAN ŞI STUDIUL DE FEZABILITATE, NECESARE PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITIE REALIZAREA AEROPORTULUI REGIONAL GALATI-BRAILA, PRECUM SI PENTRU PREGATIREA STUDIILOR ASOCIATE FAZEI DE PROIECTARE SF AFERENTE VIITORULUI OBIECTIV DE INVESTITII vor fi in concordanta cu cerintele caietului de sarcini
Studiu de fezabilitate/ documentatie de avizare a lucrarilor de interventii si deviz general - Airside: suprafata de miscare( pista de decolare - aterizare, cai de rulare si platformc de stationare), Landside : terminal de pasageri, terminal cargo, facilitati carburanti, utilitari perimetrale aerodromului
Studii - geotehnic, E.I.M. topografie, de utilitari existente, de disponibilitatea materialelor, de obstacolare, PUZ, arheologic, hidrologic, hidrogeologic, de trafic, preliminar de rezistenta la schimbari climatice, privind ocuparea terenurilor, identificarea proprietatilor si a suprafetelor de teren afectate, analiza cost - beneficiu si modelul financiar, tronsonarea/lotizarea pentru executia lucrarilor, estimari generale de cost si devizul generai de cheltuieli, actualizare deviz generai,raportare - raport de inceput, raport de progres lunar, raport financiar,studii privind elementele geometrice (caiculul lungimii pistei de decolare-aterizare,caiculul locatici caii de rulare de degajare rapida, caiculul campului vizual al tumului de control ATC, simulali de capacitate ale aerodromului, studiu privind conceptul de securitate aviatica) -si altele in functie de necesitate
Expertiza tehnica
Documentatii-suport si cheltuieli pentru obtinerea de avize, acorduri si autorizatii - PUZ, racord de utilitati si toate avizele, acorduri si autorizatii necesare
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
Termen-limita pâna la care autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare: 11 zile inainte de termenul-limita stabilit pentru primirea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71241000 Feasibility study, advisory service, analysis, 79311000 Survey services
II.2.4.
Description of the procurement
Studiu de fezabilitate/ documentatie de avizare a lucrarilor de interventii si deviz general - Airside: suprafata de miscare( pista de decolare - aterizare, cai de rulare si platformc de stationare), Landside : terminal de pasageri, terminal cargo, facilitati carburanti, utilitari perimetrale aerodromului - 15,831,257.30 lei fara TVA
Studii - geotehnic, E.I.M. topografie, de utilitari existente, de disponibilitatea materialelor, de obstacolare, PUZ, arheologic, hidrologic, hidrogeologic, de trafic, preliminar de rezistenta la schimbari climatice, privind ocuparea terenurilor, identificarea proprietatilor si a suprafetelor de teren afectate, analiza cost - beneficiu si modelul financiar, tronsonarea/lotizarea pentru executia lucrarilor, estimari generale de cost si devizul generai de cheltuieli, actualizare deviz generai,raportare - raport de inceput, raport de progres lunar, raport financiar,studii privind elementele geometrice (caiculul lungimii pistei de decolare-aterizare,caiculul locatici caii de rulare de degajare rapida, caiculul campului vizual al tumului de control ATC, simulali de capacitate ale aerodromului, studiu privind conceptul de securitate aviatica) -si altele in functie de necesitate - 13,168,742.70 lei fara TVA
Expertiza tehnica - 100,000.00 lei fara TVA
Documentatii-suport si cheltuieli pentru obtinerea de avize, acorduri si autorizatii - PUZ, racord de utilitati si toate avizele, acorduri si autorizatii necesare - 3,000,000.00 lei fara TVA