9280-2021 - ResultRomania-Cugir: Vertical-spindle machining centre
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitie – centru vertical de frezare în trei axe – 6 bucăți
Reference number: 16368506_2020_PAAPD1134668
II.1.2.
Main CPV code
42612200 Vertical-spindle machining centre
II.1.4.
Short description
Incheierea de catre S. Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru 6 bucati – „Centru Vertical de Frezare în 3 axe” (cod CPV 42612200-1) – cuprins in Planul de achizitii pe anul 2020, la pozitia 107 si este destinat inlocuirii partiale a utilajelor existente si, pe aceasta cale, modernizarea productiei si cresterea productivitatii, reducerea rebuturilor si imbunatatirea calitatii produselor, precum si instalarea (cod CPV 51530000-6) si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
51530000 Installation services of machine tools
II.2.4.
Description of the procurement
6 bucati – „Centru vertical de frezare în 3 axe”.