9679-2020 - ResultRomania-Mediaș: Construction work for gas pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuția celor 2 stații de comprimare – Onești și Gherăești, automatizare și securizare conductă la proiectul „Dezvoltări ale S.N.T. în zona de nord-est a României în s [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 44324/26.07.2019
II.1.2.
Main CPV code
45231220 Construction work for gas pipelines
II.1.4.
Short description
Execuția celor 2 stații de comprimare Onești și Gherăești, automatizare și securizare conductă la proiectul „Dezvoltări ale S.N.T. în zona de nord-est a României în scopul îmbunătățirii aprovizionării cu gaze naturale a zonei precum și a asigurării capacităților de transport spre Republica Moldova”.
Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 13-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice.
Termenul limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. (2), coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45310000 Electrical installation work
II.2.4.
Description of the procurement
Execuția celor 2 stații de comprimare Onești și Gherăești, automatizare și securizare conductă la proiectul „Dezvoltări ale S.N.T. în zona de nord-est a României în scopul îmbunătățirii aprovizionării cu gaze naturale a zonei precum și a asigurării capacităților de transport spre Republica Moldova”, conform proiectului tehnic.