10133-2020 - ResultRomania-Constanța: Coastal-defence works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectarea și execuția lucrărilor componente ale sistemului de protecție costieră în vederea reducerii eroziunii costiere
II.1.2.
Main CPV code
45243000 Coastal-defence works
II.1.4.
Short description
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere si asigurarii unui grad corespunzator de protectie pentru:
— lot 1 – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Stavilarelor Edighiol si Periboina,
— lot 2 – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Mamaia,
— lot 3 – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Tomis (Cazino),
— lot 4 – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Agigea,
— lot 5 – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Eforie din cadrul „Reducerea eroziunii costiere, faza II (2014-2020)”.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Protecția și reabilitarea litoralului românesc al Mării Negre în zona Stăvilarelor Edighiol și Periboina
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Stavilarelor Edighiol si Periboina, conform caietului de sarcini.
Protecția și reabilitarea litoralului românesc al Mării Negre în zona Tomis (Casino)
Lot No: 3
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Tomis (Cazino), conform caietului de sarcini.
Protecția și reabilitarea litoralului românesc al Mării Negre în zona Agigea
Lot No: 4
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Agigea, conform caietului de sarcini.
Protecția și reabilitarea litoralului românesc al Mării Negre în zona Mamaia
Lot No: 2
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Mamaia, conform caietului de sarcini.
Protecția și reabilitarea litoralului românesc al Mării Negre în zona Eforie
Lot No: 5
Proiectarea si executia lucrarilor componente ale sistemului de protectie costiera in vederea reducerii eroziunii costiere – protectia si reabilitarea litoralului romanesc al Marii Negre in zona Eforie, conform caietului de sarcini.