14355-2023 - ResultRomania-Craiova: Construction supervision services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de Dirigentie de santier si activitati conexe
Reference number: 2022_19
II.1.2.
Main CPV code
71520000 Construction supervision services
II.1.4.
Short description
Obiectul serviciului acopera toate atributiile specifice dirigintilor de santier si activitatile conexe.
Serviciile prestate de catre prestatorul extern sunt impartite, astfel:
Serviciul 1: Servicii de dirigenţie de şantier si activitati conexe pentru verificarea executiei corecte a lucrarilor de constructii finantate din fonduri proprii, tarif de racordare/deviere/coexistenta la care exista PTE, inclusiv a lucrarilor pentru racordare dezvoltatori si a lucrarilor de extindere a retelei cofinantate de catre autoritatile publice.
Serviciul 2: Servicii de dirigenţie de şantier si activitati conexe pentru verificarea executiei Bransamentelor electrice, PIF a instalatiilor de utilizare si verificari lucrari de extinderi retele electrice finantate de autoritatile locale si predate catre DEO.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71521000 Construction-site supervision services
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de dirigentie de santier si activitati conexe
Descrierea acestora se regaseste in Caietul de Sarcini la capitolul 3.1 - Descrierea obiectului contractului