14655-2021 - ResultRomania-Bucharest: Post and courier services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii poștale și de curierat rapid
Reference number: 4221306201811
II.1.2.
Main CPV code
64100000 Post and courier services
II.1.4.
Short description
Servicii postale si de curierat rapid pentru preluarea, prelucrarea, transportul si livrarea trimiterilor postale, defalcate pe trei loturi:
— lotul I – trimiteri postale si colete interne si internationale in vederea comunicarii destinatarilor de plicuri si colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generala din sediul central al MFP din bulevardul Libertatii nr. 16, sector 5);
— lotul II – curierat rapid intern si international adresate organismelor interne si internationale in vederea comunicarii destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generala din sediul central al MFP din bulevardul Libertatii nr. 16, sector 5);
— lotul III – trimiteri postale interne cu caracter de regularitate in vederea comunicarii contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) cu sediul în strada Stolniceni nr. 49, Ramnicu Valcea, judetul Valcea.
Cantitatile aferente acordului-cadru si contractelor subsecvente/lot se regasesc in anexele caietului de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 16. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in a 10-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lotul III – Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) cu sediul în strada Stolniceni nr. 49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR), sediul in str. Stolniceni nr. 49, mun. Ramnicu Valcea, jud. Valcea. Livrarea corespondenţei la adresele sau sediile destinatarilor de pe întreg teritoriul României.
Valoarea maxima estimata a acordului-cadru: 144.847.783,55 RON fără TVA/valoarea minima estimata a acordului-cadru: 125 954 594,39 RON fără TVA.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 36 211 945,89 RON fără TVA/valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 3 017 662,16 RON fără TVA.
Cantitatile estimate ale acordului-cadru: maximum 57 600 000 de trimiteri/minimum 50 086 957 de trimiteri.
Cantități maxime acord cadru (buc.): corespondenta internă: 96 000; corespondenta internă cu recomandata (+ tarif suplimentar): 4 320 000; corespondenta simpla adresate contribuabililor cu continut publicitar: 82 800; corespondenta documente expres: 55 200; corespondenta neprioritară, cu confirmare de primire in plicuri personalizate ANAF: 52.974.000; Colete cu confirmare de primire (colet maximum 10 kg): 72 000.
Cantitatile estimate ale contractului subsecvent: maximum 14 400 000 de trimiteri/minimum 1 200 000 de trimiteri.
Cantități cel mai mare contr. subscv. (buc.): corespondenta internă: 24 000; corespondenta internă cu recomandata (+ tarif suplimentar): 1 080 000; corespondenta simpla adresate contribuabililor cu continut publicitar: 20 700; corespondenta documente expres: 13 800; corespondenta neprioritară, cu confirmare de primire in plicuri personalizate ANAF: 13 243 500; colete cu confirmare de primire (colet maximum 10 kg): 18 000.
Frecvența contractelor subsecvente: minimum 4/maximum 8.
Lotul I – Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MFP din bulevardul Libertății nr. 16, sector 5)
Lot No: 1
Valoarea maxima estimata a acordului-cadru: 520 000,00 RON fără TVA/valoarea minima estimata a acordului-cadru: 452 173,91 RON fără TVA.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 130.000,00 RON fără TVA/valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 10 833,33 RON fără TVA.
Cantitatile estimate ale acordului-cadru: maximum 157 016 de trimiteri/minimum 136 536 de trimiteri.
Cantități maxime acord-cadru (buc.): corespondenta neprioritara 1 000; corespondenta interna cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 140 000; corespondenta externa cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 1 000; corespondenta externa cu confirmare de primire: 500; corespondenta neprioritara interna cu confirmare postala de primire: 14 000; colete postale interne: 100; colete postale interne cu confirmare postala de primire: 200; colete postale internaționale: 100; colete postale internaționale cu confirmare de primire: 100; taxe retur colete postale: 16.
Cantitatile estimate ale contractului subsecvent: maximum 39 254 de trimiteri/minimum 3 271 de trimiteri.
Cantități cel mai mare contr. subscv. (buc.): corespondenta neprioritara: 250; corespondenta interna cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 35 000; corespondenta externa cu serviciul suplimentar recomandat neprioritara: 250; corespondenta externa cu confirmare de primire: 125; corespondenta neprioritara interna cu confirmare postala de primire: 35 000; colete postale interne: 25; colete postale interne cu confirmare postala de primire: 50; colete postale internaționale: 25; colete postale internaționale cu confirmare de primire: 25; taxe retur colete postale: 4.
Lotul II – Curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MFP din bulevardul Libertății nr. 16, sector 5)
Lot No: 2
Valoarea maximă estimată a acordului-cadru: 104 000,00 RON fără TVA/valoarea minimă estimată a acordului-cadru: 90 448,70 RON fără TVA.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 26 000,00 RON fără TVA/valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent: 2 167,00 RON fără TVA.
Cantitățile estimate ale acordului-cadru: maximum 1 000 de trimiteri/minimum 870 de trimiteri.
Cantități maxime acord cadru (buc.): colete postale interne curierat rapid: 200; colete postale internaționale curierat rapid: 800.
Cantitățile estimate ale celui mai mare contract subsecvent: maximum 250 de trimiteri/minimum 21 de trimiteri.
Cantități cel mai mare contr. subscv. (buc.): colete postale interne curierat rapid: 50; colete postale internaționale curierat rapid: 200.