14666-2021 - ResultRomania-Bucharest: Maintenance and repair of computer equipment
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de întreținere și asistență tehnică hardware și software pentru serverele aflate la nivel central, inclusiv pentru software-ul Oracle și Quest software instalat
Reference number: 4221306_2018_36
II.1.2.
Main CPV code
50312000 Maintenance and repair of computer equipment
II.1.4.
Short description
— Lotul I – întreținere hardware și software platforme IBM:
—— servicii de repararea și întreținerea hardware și software a echipamentelor informatice, de tip reactiv (servicii reactive de întreținere curentă hardware și software de sistem pentru menținerea în funcțiune a tuturor serverelor care sunt sau urmează a intra în perioada de postgaranție);
—— servicii de asistență tehnică (informatică) hardware și software, de tip proactiv (servicii proactive de asistență tehnică hardware și software pentru proiectare, configurare, punere în funcțiune și optimizare servere) și servicii de asistență tehnică software, la cerere. Sunt exceptate produsele software Oracle și Quest software care se regăsesc la lotul 3;
— Lotul II – întreținere hardware și software platforme non-IBM:
—— servicii de repararea și întreținerea hardware şi software a echipamentelor informatice, de tip reactiv (servicii reactive de întreținere curentă hardware și software de sistem pentru menținerea în funcțiune a tuturor serverelor care sunt sau urmează a intra în perioada de postgaranţie);
— Lotul III – întreținere produse software Oracle și Quest software:
—— servicii de asistență tehnică (informatică) software, de tip proactiv (servicii proactive de asistență tehnică software pentru proiectare, configurare, punere în funcțiune și optimizare produse Oracle și Quest) și servicii de asistență tehnică software Oracle și Quest, la cerere.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Întreținere hardware și software platforme non-IBM
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
1. Servicii de repararea și întreținerea hardware și software a echipamentelor informatice, de tip reactiv (servicii reactive de întreținere curentă hardware și software de sistem pentru menținerea în funcțiune a tuturor serverelor care sunt sau urmează a intra în perioada de postgaranție);
2. Servicii de asistență tehnică (informatică) hardware și software, de tip proactiv (servicii proactive de asistență tehnică hardware și software pentru proiectare, configurare, punere în funcțiune și optimizare servere) și servicii de asistență tehnică software, la cerere. Sunt exceptate produsele software Oracle și Quest software care se regăsesc la lotul 3.
— Valoarea minimă a acordului-cadru: 6 279 852,80 RON fără TVA;
— Valoarea maximă a acordului-cadru: 11 789 342,24 RON fără TVA;
— Valoarea minimă a unui contract subsecvent: 1 533 018,13 RON fără TVA pe o perioada de 12 luni;
— Valoarea maximă a unui contract subsecvent: 2 968 546,69 RON fără TVA pe o perioada de 12 luni.
Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente: minimum patru, maximum opt.
Întreținere hardware și software platforme IBM
Lot No: 1
— Valoarea minimă a acordului-cadru: 28 277 585,79 RON fără TVA;
— Valoarea maximă a acordului-cadru: 54 102 330,48 RON fără TVA;
— Valoarea minimă a unui contract subsecvent: 7 069 396,45 RON fără TVA pe o perioada de 12 luni;
— Valoarea maximă a unui contract subsecvent: 13 525 582,62 RON fără TVA pe o perioada de 12 luni.
Întreținere produse software Oracle și Quest software
Lot No: 3
72610000 Computer support services
Servicii de asistență tehnică (informatică) software, de tip proactiv (servicii proactive de asistență tehnică software pentru proiectare, configurare, punere în funcțiune și optimizare produse Oracle și Quest) și servicii de asistență tehnică software Oracle și Quest, la cerere.
— Valoarea minimă a acordului-cadru: 1 398 510,00 RON fără TVA;
— Valoarea maximă a acordului-cadru: 4 894 785,00 RON fără TVA;
— Valoarea minimă a unui contract subsecvent: 349 627,50 RON fără TVA pe o perioada de 12 luni;
— Valoarea maximă a unui contract subsecvent: 1 223 696,25 RON fără TVA pe o perioada de 12 luni.