15466-2023 - ResultRomania-București: Pipeline lifting and relaying
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrari de interventii de prima urgenta - 7 loturi
Reference number: 241/2021
II.1.2.
Main CPV code
45231111 Pipeline lifting and relaying
II.1.4.
Short description
„Lucrari de interventii de prima urgenta” conform proiectelor atasate: proiect nr. 43 Lot 1 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 200 – Dn 300 mm , proiect nr. 44 Lot 2 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 400 mm, proiect nr. 45 Lot 3 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 500 mm, proiect nr. 46 Lot 4 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 600 mm, proiect nr. 47 Lot 5 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 700, proiect nr. 48 Lot 6 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 800 mm si proiect nr. 50 Lot 7 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 1000 mm prin incheierea de acord-cadru cu o durata de 24 luni, cu 7 loturi.
Prin acest acord-cadru se doreste achizitionarea de „Lucrari de interventii de prima urgenta”, structurate astfel:
Lot 1: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 200 – Dn 300 mm
Lot 2: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 400 mm
Lot 3: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 500 mm
Lot 4: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 600 mm
Lot 5: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 700 mm
Lot 6: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 800 mm
Lot 7: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 1000 mm .
Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare:
A. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legaturp cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
B. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 12 - a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
2 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 400 mm
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 2.
Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia unu sau doua contracte subsecvente.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru:
Lotul 2 – 862.017,60 lei, fără TVA
Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
1 – Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 200 – Dn 300 mm
Lot No: 1
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 1.
Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 4 sau 5 contracte subsecvente.
Lotul 1 – 2.843.406,24 lei, fără TVA
6 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 800 mm
Lot No: 6
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 6.
Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 6 sau 7 contracte subsecvente.
Lotul 6 – 17.231.618,56 lei, fără TVA
4 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 600 mm
Lot No: 4
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 4.
Lotul 4 – 7.912.128,12 lei, fără TVA
3 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 500 mm
Lot No: 3
II.2.4 Descrierea achiziției publice:
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 3.
Lotul 3 – 5.509.828,32 lei, fără TVA
5- Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 700 mm
Lot No: 5
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 5.
Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 2 sau 3 contracte subsecvente.
Lotul 5 – 6.007.448,20 lei, fără TVA
7 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 1000 mm
Lot No: 7
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 7.
Lotul 7 – 18.509.130,72 lei, fără TVA