17715-2020 - ResultRomania-Craiova: Health services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de cercetare S1.3 – analize metagenom bacterian, analize transcriptom
Reference number: 10815397_2019_PAAPD1086325
II.1.2.
Main CPV code
85100000 Health services
II.1.4.
Short description
Se dorește achiziţionarea de servicii de analiză a metagenomului bacterian si a transcriptomului precum și livrarea datelor şi a raportului de cercetare personalului beneficiarului. Achiziționarea serviciilor se va face prin încheirea unui acord-cadru pe 9 luni cu maximum 2 operatori economici și acordarea de contracte subsecvente fără reluarea competiţiei. Contractele subsecvente se vor încheia de regulă pentru fiecare an bugetar (între 1 şi 3 contracte).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Se dorește achiziţionarea de servicii de analiză a metagenomului bacterian si a transcriptomului precum și livrarea datelor şi a raportului de cercetare personalului beneficiarului.
Achiziționarea serviciilor se va face prin încheirea unui acord-cadru pe o perioada de 9 luni, cu contracte de prestare de servicii subsecvente.
Acordul-cadru se va încheia cu maximum 2 operatori economici, prin acordarea de contracte subsecvente fără reluarea competiţiei.
Contractele subsecvente se vor încheia de regulă pentru fiecare an bugetar (între 1 şi 3 contracte). În situaţia în care primul ofertant nu poate executa contractul subsecvent, acesta va fi atribuit ofertantului clasat pe locul următor.
Cantitatea estimată minimă pentru întregul acord-cadru este de 50 analize metagenom bacterian si 50 analize transcriptom, respectiv maximă este de 1 500 analize metagenom bacterian si 600 analize transcriptom.
Cantitatea estimată minimă pentru un contract subsecvent este de 50 analize metagenom bacterian si 50 analize transcriptom, respectiv maximă este de 1 500 analize metagenom bacterian si 600 analize transcriptom.
Valoarea estimată fără TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 64 684,50 RON, respectiv a celui mai mare contract subsecvent este de 1 291 761,00 RON.