18326-2020 - ResultRomania-Bucharest: Services related to the oil and gas industry
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de foraj dirijat, măsurare și investigare în timpul forării pentru sonde pe uscat de complexitate redusă și medie – 2 loturi
Reference number: 1590082_2018_RFX0001655
II.1.2.
Main CPV code
76000000 Services related to the oil and gas industry
II.1.4.
Short description
Acord-cadru de prestari servicii de foraj dirijat, masurare si investigare in timpul forarii pentru sonde pe uscat de complexitate redusa si medie – 2 loturi, astfel:
— lot 1 – servicii de foraj dirijat, masurare si investigare in timpul forarii pentru sonde pe uscat de complexitate redusa,
— lot 2 – servicii de foraj dirijat, masurare si investigare in timpul forarii pentru sonde pe uscat de complexitate medie.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 25-a zi respectiv in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit prin anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29 alin. (3) din H.G. 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Servicii de foraj dirijat, măsurare și investigare în timpul forării pentru sonde pe uscat de complexitate medie
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de foraj dirijat, masurare si investigare in timpul forarii pentru sonde pe uscat de complexitate medie.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 1 015/max. 14 898 zile dirijare.
Cantitatile estimate de servicii de investigatii pentru un singur contract subsecvent: min. 643/max. 1 492 zile dirijare.
Se estimeaza a fi atribuite 4 contracte subsecvente. Durata celui mai mare contract subsecvent este estimata la 12 luni.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru/lot 2: VEmin = 7 381 324,01 EUR, VEmax = 55 295 454,05 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent/lot 2: VEmin = 2 877 988,75 EUR, VEmax = 6 485 078,01 EUR.
Servicii de foraj dirijat, măsurare și investigare în timpul forării pentru sonde pe uscat de complexitate redusă
Lot No: 1
Servicii de foraj dirijat, masurare si investigare in timpul forarii pentru sonde pe uscat de complexitate redusa.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 1 436/max. 21 308 zile dirijare.
Cantitatile estimate de servicii de investigatii pentru un singur contract subsecvent: min. 736/max. 2 389 zile dirijare.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru/lot 1: VEmin = 10 820 259,48 EUR, VEmax = 79 241 697,18 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent/lot 1: VEmin = 3 703 032,50 EUR, VEmax = 10 353 845,02 EUR.