Additional information
2. Documentele prevăzute la aliniatul precedent se semnează cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentȃnd documente originale, conform art. 129 alin. (3) din H.G. nr. 394/2016.
5. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până in a 22-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Conform art. 172 alin. (2) din Legea nr. 99/2016, art. 173 alin. (2) coroborate cu art. 108 alin. (2) din H.G. nr. 394/2016, entitatea contractantă va răspunde în mod clar, complet şi fără ambiguităţi tuturor solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Având în vedere prevederile art. 29 alin. (3) din H.G. nr. 394/2016, entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici pȃnă la termenul-limită sus-menţionat.